ING Bank Eğitim Kredisi

ıng

Tüketim toplumu nakit paraya daha çok ihtiyaç duyduğundan bu görevi bankalar devralmıştır. Bankalar nakit parayı müşterilerine kredi olarak tahsis etmektedir. Her türlü ihtiyaç için kredi imkanı veren bankalar müşteriler tarafından tercih edilmek için adeta rekabet halindedirler. Bu bankalardan biri olan ING Bank eğitim kredisi başta olmak üzere birçok ihtiyaç için kredi vermektedir. Bu krediler arasında evlilik kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi krediler yer almaktadır.

ING Bank Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim kredisine iyi bir eğitim almak isteyen öğrenciler veya kendi çocuğunu özel okullarda ya da yurt dışındaki okullarda okutmak isteyen veliler başvuru yapmaktadırlar.  İleride iyi bir meslek sahibi olmak adına üniversite öğrencilerinin ING Bank eğitim kredisi imkanlarından yararlanması kendi gelecekleri için yaptıkları yatırım olacaktır. Ayrıca veliler özel okul dışında da çocuğunun ilkokuldan üniversiteye gidene kadarki masraflarını karşılamak adına ING Bank eğitim kredisinden yararlanabilirler.

Her bankanın kendi kriterlerine göre kredi için belirlediği faiz oranları değişmektedir. Önemli olan öğrencileri zorlamayacak faiz oranlarıyla eğitim kredisi veren bankayı bulmaktır. ING Bank eğitim kredisi verirken tamamen öğrencileri düşünerek faiz oranlarını düşük tutmuştur. Eğitim kredisi konusunda diğer bankalardan daha üst sıralarda yer almayı başaran ING Bank bunu müşterinin isteklerini göz ardı etmeden onların istekleri doğrultusunda kredi sağlamaya bağlamaktadır. ING Bank’ın eğitim kredisi için belirlediği vade aralıkları 3 ay ile 48 ay arasındadır. Öğrencilerin talep edebileceği tutar en çok 50.000 TL’dir. Günümüz koşullarında 50.000 TL bir öğrencinin eğitim masraflarını karşılamaya yetebileceği gibi farklı etkinlikler için harcama yapmasına da yetecek bir meblağdır.

Lise, üniversite, yüksek lisans, yurt dışında eğitim ve doktora gibi birçok eğitim ihtiyaçlarınızı ING Bank eğitim kredisi ile sağlamanız mümkündür. Önceden bahsettiğimiz gibi ayrıca veliler çocukları için ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim masrafları için ING Bankın eğitim kredisinden faydalanabilir. Vade aralıklarını uzun sürelere yayan ING Bank 48 ay gibi bir aralıkta krediyi taksitlendirme yoluna gitmiştir. Müşteriler isterlerse daha kısa sürede de vade aralıkları belirlenebilir. Ben daha kısa sürede taksitleri ödeyebilirim demesi yeterlidir bunun için. Veliler için daha kısa süreli vadeler olması onları zorlamayacağı gibi öğrenciler söz konusu olduğunda vadelerin 48 ay olması öğrencilerin taksitleri ödemelerini kolaylaştıracaktır.

ING Bank Eğitim Kredisi Başvuru İşlemleri

Eğitim kredisi için başvuru ING Bank web sitesinde ilgili bölümlerin doldurulmasıyla yapılmaktadır. Ayrıca daha detaylı bilgi edinmek ve bizzat görüşmek isteyen müşteriler ING Bank şubelerine uğrayarak bu konudaki meraklarını giderebilirler. Görüşme sonunda eğitim kredisi için gerekli evraklar doldurulur ve başvuru yapılır. Eğitim kredisi alacak öğrencilerin bunu karşılayabileceğini belgelemesi gerekmektedir. O açıdan öğrencilerin karşılayabileceği tutarda kredi talebinde bulunması ileride herhangi bir sorun çıkmaması için son derece önemlidir. Her ihtiyaç için kredi imkanı sunan ING Bank eğitim kredisi dışındaki diğer kredilerde de düşük faiz oranlarıyla uzun vade aralıkları belirlemiştir.

Scroll to Top