ING Bank İBAN Sorgulama

imag

Teknolojinin hayatımıza iyice yerleştiği şu son zamanlarda bireylerin en çok ihtiyaç duyduğu şey olan parayı bankalar aracılığıyla temin etmekteyiz. Bankalar parayı kredi şeklinde vererek müşterilerinin nakit paraya olan ihtiyacını giderebilmektedir. Bu durum zaman zaman bankalar arasında rekabete yol açsa da müşteriler genelde en çok güvendiği ve tüm ihtiyaçlarına cevap veren bankaları tercih etmektedir. Banka müşterileri tarafından tercih edilen bir banka olan ING Bank müşterilerini memnun etme konusunda oldukça başarılı bir bankadır. Müşteri odaklı hizmetlerini yürüten ING Bank birçok ihtiyaca göre kredi imkanı sağladığı gibi belirlediği düşük faiz oranlarıyla da yine müşterisinin yanındadır.

Mobil bankacılık hizmeti ING Bankın web sitesinden tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz telefon bankacılığı hizmetini kullanarak da aynı işlerinizi yürütebilirsiniz. Ayrıca 7/24 ATM’lerden para çekebilir, hesaba para yatırabilir veya diğer bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterilerinin en çok kullandığı bankacılık işlemlerinden biri olan havale ya da EFT işlemi çok uzun zamandan beri IBAN numarası olmadan yapılamıyor. IBAN numarasının kullanılarak EFT işleminin yapılmasının yararlarından biri de paranın yanlış hesaplara aktarılmasını önlemektir. Bu işlemleri yapmak için IBAN sorgulama işleminin nasıl yapılacağını bilmek gerekiyor. ING Bank IBAN sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatarak bu konuda bilgilenmenizi sağlayacağız.

ING Bank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Avrupa birliği ülkelerinde çok önceden başlayan IBAN sistemi Türkiye’de 2009 yılından beri kullanılmaktadır. IBAN numaraları Türkiye’de 24 hanelidir. Her IBAN numarasının başında ülke kodu bulunmaktadır ve Türkiye’nin kodu TR şeklindedir.

IBAN numaranızı birçok farklı yolla öğrenmeniz mümkündür. ING Bank müşterisi ING Bank IBAN sorgulama işlemini sahip olduğunuz müşteri numarasıyla öğrenebileceğiniz gibi bunu ATM’ler aracılığıyla da öğrenebilirsiniz. Ayrıca ING Bank web sitesinden veya ING Bank iletişim numaralarını arayarak IBAN numaranızı öğrenmeniz mümkün. Her hesap numarasının bir adet IBAN numarası olur. Çünkü IBAN numaraları her hesaba özel olarak kullanılmaktadır. IBAN numarasının kullanılmasının amaçlarından bir de başka hesapların birbiriyle karışmasını önlemek olduğundan IBAN numarasının her hesap için özel olması oldukça güvenli bir yoldur denilebilir. Web sitesi üzerinden IBAN numarasını öğrenmek bahsettiğimiz diğer yollardan daha kolay bir şekildedir. ING Bank web sitesine girdikten sonra gerekli bölümler doldurulmaktadır.

Web sitesinde doldurulacak bölümlerde size sorulacak sorular müşteri numarası ve şube kodudur. Her banka müşterisinin müşteri numarası bulunmakla birlikte bu numara kendilerine bankaya ilk defa müracaat edip o bankanın artık müşterisi olmak istediğini beyan ettiğinde verilmektedir. Şube kodu ise genelde hesabınızın ilk dört hanesidir. Bu kodları gerekli bölümlere yazarak ING Bank IBAN sorgulama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirerek IBAN numaranızı öğreniyorsunuz. IBAN numarası para transferlerinde çoğu defa yanlış işlemler yaparak parayı gönderemeyen veya hesap numaralarını yanlış girerek farklı hesaplara para transferleri yapan kişilerin işlerini kolaylaştırmıştır.

Scroll to Top