ING Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

ing bank logo

Bankaların sunduğu çeşitli hizmetler insanların hayatını kolaylaştırmak, destek olmak amaçlıdır. Bu sebeple insanlar bankalarla daha fazla iş birliğine gitmeye başlamıştır. Bankaların sunmuş olduğu bu çeşitli hizmetlerden birisi de kredi hizmetleridir. Ülkemizde bankalar kredi hizmetleri ile ön plana çıkmaya çalışmakta, cazip fırsatlar yaratarak insanları kendine çekmeye çalışmaktadır. Bu sebeple ister istemez bir rekabet ortamı oluşmakta ve bu da müşteri açısından yararlı olmaktadır. Bankalar müşterilerine farkı ihtiyaçlarına göre birçok kredi çeşidi sunar. Bunlar taşıt, konut, ihtiyaç gibi sıralanabilir. Bahsi geçen bu alanlarda nakit para harcaması gereken fakat toplu nakit para konusunda sıkıntı yaşayan insanlar bu kredilerden birine başvurur.

Günümüzde bankacılık sektöründe söz sahibi olan ING Bank, 2007 yılında Oyak Bank’ın %100 hisselerini satın almış ve 2008 yılı içerisinde Türkiye’de bankacılık hayatına girmiştir. Oyak Bank gibi yıllarca ülkemizde bankacılık alanında yer almış bir bankayı devir alması ING Bank için kuvvetli bir alt yapı anlamına gelmiş ve hizmetlerini bu kuvvetli alt yapısı sayesinde daha iyi sunmuştur. ING Bank yukarıda bahsi geçen hizmetleri ve daha fazlasını müşterilerine sunmaktadır. Bu yazıda ING Bank’ta kredi hizmeti hakkında bahsedilecek, genel olarak süreç hakkında bilgi verildikten sonra nasıl takip yapılabileceği konusunda açıklamalar yapılacaktır.

ING Bank Kredi Çeşitleri Nelerdir?

ING Bank, bahsi geçtiği gibi çeşitli fırsatlar eşliğinde müşterilerine kredi imkanı tanır. Bu imkan dahilinde çeşitli kredi fırsatları mevcuttur. Bunları İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Destek Hesap ve birçok diğer kredi çeşitleri şeklinde sıralamak mümkündür. Kişiler ihtiyaçlarına göre uygun krediyi seçtikten sonra başvuruda bulunmaları gerekir. Kredi çeşitlerini, faiz ve vade oranlarını incelemek için ING Bank internet sayfasını ziyaret etmekte fayda vardır. Ayrıca aynı sayfa içerisinde bulunan İhtiyaç Kredisi Hesaplama aracı ile İhtiyaç Kredisi hesaplamaları yapabilir; alınan masraflar, aylık ödemeler konusunda detaylı bilgi sahibi olunabilir. Bunların yanı sıra detaylı bilgiyi banka şubelerinde de alabilir, müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

ING Bank Kredi Çeşitleri ve İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı için TIKLAYINIZ!

En Yakın ING Bank için TIKLAYINIZ!

ING Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yukarıda verilen bağlantı üzerinden veya şubeye giderek size uygun krediyi seçtikten sonra sırada başvuru işlemini yapmak vardır. Başvuru işlemleri internet üzerinden, internet bankacılığı üzerinden, direkt şubelerden veya uygun ATM’ler üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru işlemlerinde gerekli belgelere ihtiyaç olabilmektedir. Bu belgeler kredi çeşitlerine göre değişmekte olup kredi işlemlerinin aksamaması için eksiksiz yerine bir araya getirilmesi gereklidir. Gerekli belgelerden kısaca bahsetmek gerekirse;

İhtiyaç Kredisi için;

  • Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport
  • Başvuran kişinin adına olmak şartı ile son 3 aya ait olmak şartı ile ikametgah veya doğalgaz, cep telefonu, sabit telefon, elektrik faturalarından herhangi biri
  • Çalışma durumunu belirtecek bir belge gereklidir.

Konut Kredisi için;

  • Nüfus cüzdanı ön arka fotokopisi
  • Son 3 aya ait olmak şartı ile ikametgah veya ödenmiş olan sabit telefon, elektrik, su, doğalgaz faturalarından biri
  • Satın alınacak taşınmazın tapusunun fotokopisi

Taşıt Kredisi için;

 • Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport
 • Başvuran kişinin adına olmak şartı ile son 3 aya ait olmak şartı ile ikametgah veya doğalgaz, cep telefonu, sabit telefon, elektrik faturalarından herhangi biri
 • Çalışma durumunu belirtecek bir belge gereklidir.

Bu belgeler genel belgeler olmakla beraber ING Bank kişilerden özel olarak belge talebinde bulunabilir. Bunun için şubelerden detaylı bilgi almakta fayda vardır. Yukarıdaki bu belgeler bir araya getirildikten sonra şubede başvuru talep işlemleri tamamlanabilir. Ayrıca yukarıda bahsi geçtiği gibi internet üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. Bunun için aşağıdaki bağlantılar üzerinden internet sayfasına girebilir, başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu için TIKLAYINIZ! 

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

ING Taşıt Kredisi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

ING Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

ING Bank üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler yukarıdaki işlemleri yapmalıdır. İşlemleri halleden ve başvurusu kabul edilen kişiler ING Bank tarafından bir geri dönüş beklemek durumda olurlar. Bu süreçte banka yetkilileri kişinin başvurusunu değerlendirir. Bu süre olabildiğince kısa sürmekle beraber yoğunluk durumu ile ilgili olarak zaman alabilmektedir. Bu süreçte kişiler başvurularının durumlarını öğrenmek için ING Bank şubelerine gidebilir, müşteri temsilcileri ile görüşebilir. Bunun yanı sıra ING Bank Telefon Bankacılığı aracılığı ile 0850 222 0 600 numarasını arayabilir, kredilerinin durumu ile ilgili detaylı bilgi alabilir. Telefon üzerinden veya şube üzerinden detaylı bilgi almak için TC kimlik numarası veya kredi referans numarası görevli kişilere belirtilmesi gerekir. Ayrıca internet bankacılığı kullanan müşteriler, bu servis üzerinden kredilerinin durumlarını öğrenebilirler.

Scroll to Top