ING BANK KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

ING BANK KREDİ HESAPLAMA

Hollanda merkezli olan ING Bank, daha öncesinde ülkemizde Oyak Bank olarak hizmet veren bankanın hisselerinin satılması sonucu Temmuz 2008’den itibaren ING Bank ismi ile ülkemizde hizmet vermektedir.

Çağımızın getirileri sonucunda gelişen teknoloji hayatımızın işleyişini, sosyal hayatımızı, iş hayatımızı etkilemekte ve yeni moda çılgınlıklar sunmaktadır. Günümüz telefon teknolojisini dikkate alırsak akıllı telefon adı altında birçok işlemimizi, araştırmalarımızı hatta bazen işimizle ilgili konularda bile aktif şekilde kullanıyoruz. Bunların yanı sıra internet üzerinden alışveriş yapma konusunda da derin ve köklü değişiklikler hayatımızın içinde aktif şekilde yer bulmaktadır. Bu alışveriş işlemleri adınıza ait üyeliklerden ister kapı ödemeli ister kredi kartı ödemeli olabilmektedir.

Kredi kartları bunun dışında market alışverişlerinde, seyahat alanında, akaryakıt istasyonlarında aktif şekilde kullanım alanına sahip olan, cüzdanımızdan eksik etmediğimiz bir gereklilik haline dönüşmüştür. ING Bank da bu gereklilikleri yerine getiren bankalardan biridir. Banka kapsamında hizmet veren kredi kartları mevcuttur. Hava seyahatlerinde kullanılmak üzere ING Pegasus Kart ve alışverişlerde kullanılan ING Bonus Kart bunlara örnektir.

Kullanım alanları çok fazla olduğu için ay içerisinde birçok defa kredi kartına başvurarak ödemeler gerçekleştirebiliyoruz. Bunun sonucunda ne kadar harcadık, bir sonraki ayda taksitlerim ne kadar, kart limitim ne kadar gibi birçok soruyu kendimize sorma gereğinde bulunuyoruz. ING Bank bu tür soruların cevabını basit ve anlık olarak alabilmenizi sağlayan İnternet Bankacılığı hizmetini müşterine sunmuştur. Bu sistem sayesinde ING Bank kredi kartı borcu sorgulama işlemiyle birlikte, hesap özeti, kredi kartı borcu ödeme, kalan limit gibi bir çok kartımıza ait işlemleri kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu yazımızda ING Bank kredi kartı borcu sorgulama işleminin nasıl yapıldığına dair bilgiler sunacağız.

ING Bank Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha önce de söylediğimiz gibi ING Bank kredi kartı borcu sorgulama işlemini bankaya ait internet şube yoluyla yapabilmekteyiz. Saatlerce bankada sıra beklemeye, dışarı çıkıp ATM aramaya gerek kalmadan internet erişiminin olduğu her yerden ING Bank kredi kartı borcu sorgulama yapabilirsiniz.

ING Bank kredi kartı borcu sorgulama için yazımızın sonunda yönledirme linki eklemiş bulunuyoruz. ING Bank kredi kartı borcu sorgulama işlemi için bu linki kullanınız. Yeni bir sayfada açılacak olan sayfa resimde olduğu gibi bankaya ait resmi internet sitesi olacaktır. İnternet Bankacılığı’na bankanın resmi sitesinden giriş yapılabilmektedir. Bu sayfada resimde işaretlenmiş kısımı kullanarak internet şubeye erişim sağlamak için gereken kişisel bilgi sorgu sayfasına yönlendirileceksiniz. Bireysel ING Bank kredi kartı borcu sorgulama için bireysel tuşuna basmanız gerekmektedir.

ing

Bireysel işlemleri yapabileceğiniz 3 seçenek vardır. Bu seçenekler aşağıda da olduğu gibi kullanıcı kodu ile giriş, TC kimlik no ile giriş ve kart numarası ile giriş olarak üç gruba ayrılmıştır. Eğer daha önceden kullanıcı adı ve TC kimlik numaranız ile giriş işlemleri için şifre almadıysanız sayfada bulunan anında şifre butonu yardımı ile sisteme kayıt olabilirsiniz. Bu yazımızda kart numarası ile giriş yapma işlemini anlatacağız. Kart numarası ile giriş işlemi butonuna tıkladığında alttaki görselde olduğu gibi üç adet sorgulama kutucuğu karşınıza gelmektedir. Kart numarası yazan yere kartınızın ön tarafındaki 16 haneli numaradan yalnızca ilk 6 hanesi yada son 4 hanesini yazınız. Karta ait şifreyi kart şifresi kutucuğuna girmeniz gerekmektedir. Cep telefonu numaranızı da başına 0 eklemeden on haneli olarak yazarak giriş butonuna basınız. İnternet şubesine erişim sağlamış bulunmaktasınız. ING Bank kredi kartı borcu sorgulama dahil birçok işleminizi bu şubeden yönetebilirsiniz. Ayrıca sahip olacağınız kullanıcı adı ve şifre ile de istediğiniz zaman kullanarak giriş yapabilirsiniz.

ing2

ING Bank Kredi Kartı Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top