ING Bank Müşteri Hizmetleri

ING Istanbul 3

Günümüzde bankalar insanların her daim hayatında olan kurumlardır. Bir insan neredeyse reşit olduğu zamanlardan yaşlılık dönemlere kadar bankalar ile irtibat halinde kalırlar. Bu durum, bankaların sunmuş olduğu hizmetlerden kaynaklı olmakla birlikte, kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda bankayı tercih etmesine de bağlıdır. Ortada böyle bir süreç olduğu için bankalar olabildiğince müşterilerini kendilerinde tutmaya çalışır, devamlılığı sağlamayı hedeflerler. Bu sebeple bankaların müşterileri ile olan ilişkileri önem taşır. Müşterileri ile ne kadar iyi iletişim kurarlarsa o kadar iyi geri dönüş alır ve devamlılığı sağlarlar.

Bu sebepler nedeniyle ING Bank müşteri hizmetleri birimine önem vermektedir. 2007 yılında Oyak Bank’tan hisseleri devralan ve 2008 yılında Türkiye’de bankacılık hayatına başlayan ING Bank, müşterilerine önem vermekte ve olabildiğince her konuda ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Bu yazıda ING Bank’ın müşteri hizmetleri anlayışından, sistemin nasıl işlediği ve çeşitlerinden bahsedilecektir.

ING Bank Müşteri Hizmetlerinin Görevi Nedir?

Müşteri hizmetleri kavramı sadece bankalar için değil kurumsal birçok şirket için önemli bir birimdir. Bir kurumun müşterisi ile ilişkisi yukarıda bahsi geçtiği gibi devamlılığı sağlamak adına önemli bir süreçtir. Bu sebeple müşteri hizmetleri birimlerine büyük görev düşmektedir. ING Bank’ta müşteri hizmetlerinin amacı tam olarak tanımlandığı gibidir. İster müşterileri olsun ister müşterileri olmasın birime danışan her insana yardımcı olur. ING Bank Müşteri Hizmetleri, müşteri olmayıp da genel banka hizmetleri veya belirli bir banka hizmeti hakkında bilgi almak isteyen kişilere de hitap etmektedir. Bu sayede kişiler bankayı ve hizmetlerini çok daha iyi tanır, şartların kendilerine uyup uymadığı konusunda karar verebilirler. Bunun yanı sıra ING Bank Müşteri Hizmetleri mevcut müşterilerinin banka ve banka hizmetleri ile ilgili her sorununa çözüm bulmaya çalışmaktadır. Bu hizmet oldukça önem taşımaktadır çünkü bir müşteri sadece bir hizmetten yararlanmaya başladığında değil, yararlanma aşamasında da destek görmeyi bekler. Beklenmedik durumlar, alternatif senaryo ihtiyaçları gibi durumlar sebebiyle müşteri hizmetleri müşterinin ihtiyacına çağrı verir. Sorgulama ve bazı işlemleri için de ING Bank Müşteri Hizmetleri hizmet vermektedir. Mevcut borç sorgulamaları, bazı kredi kartı işlemleri, banka işlemleri gibi işlemler hakkında müşteri hizmetleri devreye girebilmektedir. Kısacası ING Bank Müşteri Hizmetleri, ister müşterileri olsun ister olmasın banka ile ilgili her konuda kişiye olabildiğince yardımcı olmakta ve soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri ile İletişim Yolları Nelerdir?

ING Bank’ta müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanın birçok yolu vardır. Bu yollar müşteri hizmetleri ile yüz yüze görüşmek, telefon yolu ile görüşmek ve yazılı şekilde görüşmek şeklinde sıralanabilir. Her seçeneğin kendi içinde hitap ettiği alanlar vardır. Bu sebeple kişinin olabildiğince doğru yolu seçmesinde fayda vardır.

1. Şubeye Giderek

Yüz yüze görüşmek isteyen müşteriler genellikle kendilerine en yakın ING Bank şubesine gider ve şubenin müşteri hizmetleri bölümden istediği konudaki bilgi veya yardımı alabilir. ING Bank müşterileri mevcut yararlandığı hizmet ile ilgili, müşteri olmayan kişiler ise ilgilendikleri hizmet hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. En yakın ING Bank şubesini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

En Yakın ING Bank Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

2. Telefon Bankacılığıyla

Müşteri hizmetleri ile telefonla görüşmek isteyen kişiler ise ING Bank Telefon Bankacılığı kapsamında 0850 222 0 600 numaralı telefonu arayabilirler. Bu hizmetten 7 gün 24 saat yararlanılabilmektedir. Telefon görüşmeleri genellikle birden fazla müşteri temsilcisi ile yapılır ve müşteri, olabildiğince doğru müşteri temsilcisine aktarılır. Bu yüzden telefonla görüşmek yoğunluğa bağlı olarak kimi zaman uzun zaman alabilir. Bu sebeple müşteri hizmetlerine bu yol üzerinden ulaşmak isteyen kişilerin akıllarda bulundurmasında fayda vardır.

3. Yazılı Yollarla

ING Bank müşteri temsilcileri ile görüşmelerin diğer bir yolu yazılı iletişimdir. Aşağıdaki bağlantı yer alan iletişim formu üzerinden kişiler müşteri hizmetlerine ulaşabilir, talep veya şikayetlerini belirtebilirler. Bu sayfada istenilen e-posta adresine aktif ve kullanılan e-posta adresi girilmelidir. Son olarak gelen e-postanın ING Bank’tan olduğu kontrol edilmelidir. Çünkü dolandırıcılık konuları en çok internet üzerinden yapılır. Bu yüzden yazılı iletişim yolunu kullanan kişilerin dikkatli olması gerekmektedir.

ING Bank İletişim ve Şikayet Formu için TIKLAYINIZ! 

Scroll to Top