Rabobank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Tüm dünyada banka ve bankacılık faaliyetleri yaygın bir biçimde kullanılıyor. Kişiler bankalara birçok farklı sebeplerle başvurabiliyor. Bunlar para transferleri, kasa ve güvenlik faaliyetleri ve acil durumlarda para ve diğer ihtiyaçların giderilmesi için insanlar bankalara başvururlar. Zor zamanlarda elimize geçecek nakit para birçok işimizi halletmemizi sağlayacaktır. Tabi ihtiyaç sahipleri bankalara sadece acil durumdaki nakit ihtiyaçlarını gidermek için başvuruda bulunmazlar. Daha uzun vadelerle ev almak için, kendisine güzel bir araba almak için, bayramda yada diğer tatil günlerinde tatile çıkmak için ve diğer bir sürü sebeplerle kişiler bankalara müracaat etmekte ve kredi almakta. Bankalar her başvuran kişilere bu kredileri elbette vermezler. Bunlar için belirli birkaç kriterleri vardır. Bankalar kendilerine başvuran adayların öncelikle daha önce geçmişlerine bir bakarlar. Çünkü çoğu başvuran kişiler daha önce açılmış bir kredisi var mı, varsa kişi bu kredileri tam ve zamanında ödeyebiliyor mu. Yada ödeyememiş ve kara listeye düşmüş diye bir bakılır. Genellikle kara listeye düşmüş kişilere kredi çıkmamaktadır. Daha sonra banka kişinin kredi notuna bakar. Kredi notu düşük olan kişilere ya hiç kredi çıkmaz yada düşük meblağlı krediler verilmesi ön görülür. Kişilerin kredi notları; kredi kartların kullanımı ve kart borçlarının düzenli ödenip ödenmemesine bağlı olarak artar. Daha sonra kişilerin daha önce çekmiş oldukları her türlü kredilerin ödenip ödenmemesi de kredi notunuzun iyi bir dereceye yükselmesini sağlamaktadır.

Rabobank Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Bankaların kişilere olan bu hizmetine karşın ülkemizde faaliyet gösteren Rabobank da bu işe girişmiştir. Rabobank Türkiye’de daha çok tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren kurumsal şirketler için olsa da kredi ve diğer kredi türleri için hizmet vermektedir. Rabobank’a gelen müşteriler Akreditif Mektubu ve Teminat Mektubu taleplerinde bulunabilirler.

Akreditif Mektubu; Rabobank herhangi bir sektörde yada tarım sektöründe olsun ithalat yapan bir firmanız varsa ve ithalat yaptığınız firma sizden teminat talep ediyorsa bunu Rabobank aracılığıyla halledebilirsiniz.

Teminat Mektııbu; bir işin yapılamaması yada bir borcun vadesinde ödenmesi gibi taahhütlerin yerine getirilememesi gibi durumlardan belirlenen tutarın banka tarafından ödeneceğini taahhüt eden bir belgedir. Bu belgeyi de belirli şartları yerine getirilmesi şartıyla Rabobank aracılığıyla alabilirsiniz.

Rabobank’ın hizmetleri sadece bunlarla da bitmemekte, herhangi bir sektörde bir işe girecekseniz ve bunun hakkında piyasa ve sektör hakkında belirli riskler bulunmakta bu riskleri Rabobank çalışanları ile görüşüp bilgi alabilirsiniz. Yada belirli bir meblağ da paranız var ve bunu nasıl değerlendireceksiniz bilmiyorsunuz bunun için de Rabobank’ın yatırım danışmanlığı hizmetinde yararlanabilirsiniz.

Rabobank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Krediye başvurdunuz ve kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Önceden bunun için posta atılmaktaydı fakat daha sonra e-mail, telefon ile arayarak kredi sonucunun bildirilmesi daha sonra kısa mesaj ile bilgilendirme ve gelişen teknoloji ile artık internet üzerinden kredi sonucunuzu rahatlıkla öğrenebilmektesiniz. Zaten çoğu banka artık anında kredi gibi farklı yöntemlerle neredeyse saniyeler içerisinde çıkan kredileri müşterilerine vermekte. Rabobank için başvurduğunuz kredinin sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için +90 212 708 46 00 numaralı telefonu arayarak kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz