Şeker Bonus Çard Kredi Kartı Limit Arttırma

Şekerbank 1

Günümüzde kredi kartlarını kullanmayan neredeyse yok ve artık bizim için bir ihtiyaç haline geldi. Kredi kartları gerek yanımızda nakit para bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldırması gerekse yüklü miktardaki alışverişlerimizde taksit imkanı sağlaması açısından hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Ancak bazen limit kısıtlılığı bazı problemlere yol açabiliyor. Örneğin alışveriş yaparken limit yetersizliğinden dolayı alışverişimiz yarıda kesilebiliyor. Bu tür durumlarla karşılaştığımız zaman veya karşılaşmamak için kredi kartı limitimizi yükseltmek isteyebiliyoruz. Peki ama nasıl yükseltebiliriz? Bu yazımızda Şekerbank Bonus card kredi kartı limit yükseltme konusundan bahsettik.

Şeker Bonus Kart

Şeker bonus kart bonus mantığıyla işleyen bir kredi kartıdır. Yani alışveriş yaptıkça bonus kazandıran, kazandırdığı bonuslar ile de bedava alışveriş imkanı sağlar. Şeker bonus kartı, dünyanın her yerinde Mastercard veya visa amblemi bulunan her mağazada kullanabilirsiniz.

Şeker bonus kartın tek avantajı bedava alışveriş fırsatı değildir. Aynı zamanda, taksitli alışveriş, nakit avans ve taksitli nakit avans imkanlarını da sunar. Şeker bonus kart, bu avantajlarının dışında düzenli ödeme imkanı da sağlar. Belirli aralıklarla yapmanız gereken düzenli ödemelerinizi şeker bonus karta düzenli ödeme talimatı vererek ödemelerinizi yorulmadan gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, Şeker bonus kartınızla hattınıza TL yükleyebilirsiniz veya Digiturk, Tellcom, Türk Telekom, Türk Telekom Mobil (AVEA), İgdaş, İSKİ, Başkent Edaş, TTNET, Turbonet, İSKİ ve Turknet (NETONE, ADSL) faturalarınızı kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz veya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ancak Turkcell faturalarınız için yalnızca otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Eğer şeker bonus karta sahip olmak isterseniz, size en yakın Şeker bank şubesine gidebilirsiniz veya sms yoluyla, internet bankacılığı, telefon bankacılığını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer sms yoluyla başvuruda bulunmak isterseniz, bütün operatörlerden BONUS yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 1953’e göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer, telefon bankacılığı ile başvuru yapmak isterseniz, 0850 222 78 78’i  arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden önünüze çıkan menüden önce kart işlemleri daha sonra da başvuru menüsünü tuşlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet şubeden başvuru yapmak isterseniz, Başvurular menüsü altındaki Şeker bonus seçeneğini tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru belgelerinizin tam ve doğru olması gerekmektedir. Başvuru sonucunuz size sms ile bildirilecektir ancak siz inceleme sürecinde başvuru durumunuzu kontrol etmek isterseniz 0850 222 78 78′ i arayarak öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı limiti nedir?

Kredi kartı limiti, kredi kartı çıkartıldığı sırada kullanıcının verdiği bilgiler doğrultusunda banka tarafından belirlenen kullanım limitidir. Yapacağınız harcamaların sınırı bu limit ile belirlenir. Kredi kartı limiti belirlenirken sizin gelir durumunuz göz önünde tutulan en önemli kriterdir. Geliriniz ile kredi kartı limitiniz doğru orantılıdır. Yani geliriniz ne kadar yüksekse kredi kartınızın limiti de o kadar yüksek olarak belirlenir. Kredi kartınızın limiti belirlenirken gelir durumunuz dışında aynı zamanda kredi notunuz ve de daha önce nasıl bir kullanıcı olduğunuz da önemli bir kriterdir. Kredi notunuz yüksekse eğer, limitiniz istediğiniz gibi belirlenecektir ancak kredi notunuz düşükse limitiniz biraz daha kısıtlı olacaktır.

Şeker Bonus Kart Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi kartı limitinizi arttırabilmeniz sizin nasıl bir kullanıcı olduğunuza, kredi notuna ve kredi kartınızı kullanma durumunuza bağlıdır. Limit belirlerken geçerli olan kriterler limiti yükseltme için de geçerlidir.  Sizin gelir durumunuz, düzenli ödeme yapmanız, ödeme geçmişiniz veya harcama durumunuz limit yükseltmek için başvurunuz sırasında belirleyici olan faktörlerdir. Bu verilere bakılarak limit arttırma talebiniz kabul edilebilir veya kabul edilmez. Eğer kredi kartı limitinizi düzenli olarak kullanıyorsanız limitinizi kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

Şeker bonus card limit arttırma başvurusu yaparken, son ekstre asgari ödeme tutarının ödenmiş olması, kredi kartının kullanımda olması ve daha önce limit artış isteğinde bulunduysanız eğer bu talebinizin üzerinden en az 3 ay geçmiş olması gibi bazı noktaların önemi vardır.  Aynı zamanda internet veya telefon bankacılığı aracılığıyla yaptığınız başvurular için maaş belgenizi 444 78 78 numaralı faksa göndermeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz yeni limit ise yine sizin gelir durumunuz ile borç durumunuz ile orantılıysa limit değişikliği talebiniz kabul edilir. Şeker bonus card kredi kartı limit arttırma başvurusunu size en yakın Şeker bank şubesine gidip, talebinizi belirterek yapabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda yeniden maaş durumunuz ve ödeme durumuz gözden geçirilerek başvuru sonucunuz size bildirilecektir. Banka şubesine gitmenin yanı sıra limitinizi internet şubesi ve telefon bankacılığı aracılığıyla da yapabilirsiniz. Eğer başvurunuzu telefon bankacılığı ile yapmak isterseniz, 444 78 78’i arayarak limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak da limit arttırabilirsiniz. Bunun için bireysel internet şubesine girip karşınıza çıkan sayfadan kredi kartları menüsünün altındaki limit değişikliğine tıklayıp kredi kartı türlerinden Şeker bonus kartı seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer isterseniz otomatik arttırma seçeneğini kullanarak limitinizin belli aralıklarla ve bankanın uygun gördüğü miktarda artmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kredi kartınızın limitini arttırmak için her seferinde yeniden başvuru yapmanıza gerek kalmaz.

Scroll to Top