Şeker Bonus Kart Kredi Kartı Başvurusu

1464693252 Sekerbank Logo

Zaman, çoğu şeyi geliştirdiği ve değiştirdiği gibi günümüz alışveriş alışkanlıklarını da değiştiriyor. Teknolojik imkanların gelişmesi ve değişmesi ile doğru orantılı olarak büyüyen alışveriş alışkanlıklarımız eskiden beri süregelen elden nakit ödeme şeklinde gerçekleştirilen alışverişleri artık kredi kartları ile ödeme şekline bırakmaya başlamıştır. Kredi kartları, insanların ceplerinde fazla miktarda para taşımak zorunda kalmadan ödeyebilme imkanı sunuyor. Üstelik bankaların bu kredi kartlarına çeşitli taksit ve bonus imkanları bulunmaktadır. Türkiye’nin en önemli yerli bankalarından biri olan Şekerbank da müşterilerinin istekleri doğrultusunda pek çok kredi kartı oluşturmuştur. Bunlardan bir tanesi de Şeker Bonus Kart Kredi Kartı’dır. Kredi kartlarını kullanmak oldukça basit olmakla birlikte kredi kartlarının temini için başvuru süreci de aslında oldukça kolaydır. Aşağıdaki yazımızda Şeker Bonus Kart Kredi Kartı Başvurusu konusu hakkında bilgi vereceğiz.

şeker bonus kart

Şeker Bonus Kart Nedir?

Şekerbank Şeker Bonus Kart; nakit avans, taksitli nakit avans, alışveriş, taksitli alışveriş gibi imkanlar sunabilen, yapacağınız harcamalar ile kazanacağınız bonuslarla bedava alışveriş yapabileceğiniz bir kredi kartıdır. Ayrıca dünyanın her yerinde Mastercard/Visa amblemi bulunan milyonlarca mağazada geçerli olan özellikli bir kredi kartıdır.

Şekerbank Şeker Bonus Kart, yaklaşık 320.000 Bonus Program Ortağında ve de 375.000 POS’da yapacağınız alışverişlerde %20 ye varan bonus kazanma, kazandığınız bu bonusları bedava harcama imkanı sunma, farklı sektörlerden iş yerlerinde farklı taksit imkanı sunmaktadır.

Bunlara ek olarak kredi kartınızla otomatik ödeme talimatı verebiliyorsunuz. Turcell ve Türk Telekom Mobil (Avea) hattınıza TL yükleyebilir, Tellcom, Türk Telekom, Türk Telekom Mobil, Digitürk, İgdaş, İSKİ, Başkent EDAŞ, TTNET, Turbonet ve Turknet gibi faturalarınızı Şeker Bonus kredi kartınızla ödeyebilir ya da her ay bu ödeme işlemlerini manuel olarak yapmak yerine otomatik ödeme talimatı vererek bu işlerden kurtulabilirsiniz.

Şeker Bonus Kart’ta Bonus Nasıl Kazanılır?

Yapmış olduğunuz alışveriş tutarı kadar üye işyerlerine göre değişen yüzdelerle tüm Şekerbank Şeker Bonus Kart sahipleri bu sistem üzerinden bonus kazanabilir. Yapılan harcamalar ile kazanılan bonuslar anında kart üzerindeki çipe yüklenir ve kullanıma hazır olur. Kazanmış olduğunuz bonusları dilerseniz direkt harcayabilir ya da biriktirebilir biriktirmiş olduğunuz bu bonusları toplu bir şekilde harcayabilirsiniz.

Bonus Puanları;

 • Bonus anlaşmalı işyerindeyseniz eğer satış anında veya satış belgesinden,
 • Şekerbank internet Şubesinden,
 • Hesap bildirim cetvellerinden,
 • 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Şeker Kart Kredi Kartı Bonus Kampanyaları

Şeker Bonus olarak geçen bu kampanyalar örneğin; Sözünüze Bonus kampanyası 12 ay boyunca belirli bir seviyede harcama sözü verdiğiniz takdirde size ekstra bonuslar kazandırır. Bunun gibi diğer kampanyalar ise;

 • Öner Kazan
 • İndirim Fırsatları
 • Peşine Taksit
 • Ek Karta Bonus
 • E-ekstreye Bonus
 • Alışveriş Kampanyaları
 • Sabiha Gökçen Lounge Kampanyası
 • MTV Kampanyası
 • Opet Kampanyası
 • Jolly Turk Kampanyası

gibi Bonus Kampanyalarını gerekli koşulları gerçekleştirdiğiniz takdirde kampanyaların sunduğu oranlarda çeşitli bonuslar kazanabilmektesiniz.

Bu kampanyalara daha detaylı incelemek için TIKLAYINIZ!

Cüzdan Dostu Özelliği

Şekerbank Şeker Bonus Kart sahipleri, SBN Sigorta güvencesiyle Cüzdan Dostu Kart Koruma Planından yararlanabilir. Bu Koruma Planı ile Şeker Bonus Kart sahipleri, dünyanın her yerinde cüzdanlarında bulunan kredi ve ATM kartları dahil tüm plastik kartlarını, çalınması ya da kaybolması durumunda teminat altına almakla beraber pek çok asistan hizmetlerinden de yararlanabilecek.

Cüzdan Dostu Kart Koruma ürünü kullanan tüm müşterilere bu ürün kapsamında çalınan veya kaybolan kredi kartlarını 7 gün 24 saat 0 212 370 24 78 nolu numarayı arayarak kapatılması hizmetinden yaralanabilir, yetkisiz kişilerden oluşabilecek sıkıntılar konusunda destek alınabilir. Kart sahipleri kayıp ve çalıntı gibi oluşabilecek durumlar öncesi 3.000 TL, bildirim yaptıktan sonra ise 5.000 TL’ye kadar izinsiz kullanıma karşı teminat altına alabilirler.

Bu hizmetler dahilinde çalınan veya kaybolan kişisel eşyalar yenilenebilmesi için ‘Mali Destek’ ve seyahat sırasında oluşabilecek olumsuzluklar için ‘Seyahat Desteği’ gibi hizmetler de yer alır.

Şeker Bonus Kart Kredi Kartı hakkında gerekli bilgileri edindiğimize göre şimdi Şeker Bonus Kart Kredi Kartı Başvurusu nasıl gerçekleştirilir ona bir göz atalım.

Şeker Bonus Kart Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şeker Bonus Kart Kredi Kartı Başvurusunu üç şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar;

1. SMS ile Başvuru

Şeker Bonus Kart başvurusu tüm operatörlerden BONUS boşluk T.C Kimlik No(TCKN) yazıp 1953 e göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yani; BONUS 12345678901     yaz  1953 e gönder.

2. İnternet Şube ile Başvuru

Şekerbank’ın bireysel internet şubesi üyesi iseniz giriş yaptıktan sonra ‘Başvurular’ menüsü altında bulunan ‘‘Şeker Bonus’‘ adımına tıklayarak kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

3. 0850 222 78 78 Numarası İle Başvuru

Sesli Yanıt Sistemi Üzerinden Kart İşlemleri/ Başvuru menüsüne tuşlayarak Şeker Bonus Kart Kredi Kartı talebinizi Müşteri Temsilcisine ileterek kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılacak incelemeler sonucu bankanın ilave belge talep etme hakkı bulunmaktadır. Başvuru işleminiz sonuçlandığında size SMS yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Başvuru işleminiz olumlu sonuçlandığı takdirde sisteme kayıtlı olan adresinize kredi kartı posta yolu ile gönderilecektir.

Ayrıca başvuru sürecinizi ve durumunu 0850 222 78 78 nolu numarayı arayarak da öğrenebilirsiniz.

Scroll to Top