Şekerbank Müşteri Hizmetleri

musteri

Sayfa İçeriği

Şekerbank Telefon Bankacılığı

Telefona sahip olduğunuz herhangi bir yerden hızlı ve güvenilir bir şekilde Şekerbank Telefon Bankacılığı hizmetinden faydalanmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey 0 850 222 78 78 numarasını aramak olacaktır. Telefon Bankacılığın hizmetine istediğiniz yerden istediğiniz anda ulaşabilir ve ihtiyacınız olduğu zaman uygun fiyat fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bu numarayı arayarak Sesli Yanıt Sistemini kullanabilir ya da müşteri temsilcileri ile görüşme yaparak istediğiniz bilgilere ulaşabilir, ürün ya da hizmet başvurularında bulunabilir ve oldukça düşük komisyonlar üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı sabit hattı üzerinden Şekerbank Müşteri Hizmetlerine ulaşmak isteyen kişilerin 444 78 78 numarasını ya da +90 0850 222 78 78 numarasını araması gerekecektir. Bununla birlikte Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinde yer alan sabit hatlar üzerinden Şekerbank Telefon Bankacılığı numarasına erişmek için bu numaranın başına 0 eklemeniz yeterli olacaktır.

Sesli Yanıt Sistemi

Sesli yanıt sistemi ile birlikte kullanılabilecek olan birçok farklı işlem vardır. Bu işlemler Şekerbank müşterisi olan ve olmayan kişiler olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Şekerbank müşterisi olan kişilerin kayıp, çalıntı ve şüpheli işlem bildirimleri için 0’a basması gerekir. Şifre işlemleri menüsüne ulaşmak isterseniz 1’i tuşlamanız gerekecektir. Bu menü başlığı altında sırasıyla Kart şifre işlemleri, Telefon Bankacılığı Şifre İşlemleri ve İnternet Bankacılığı şifre ve destek işlemleri yer alır. Bunlar için 1’i, 2’yi ve 3’ü tuşlamanız gerekir.

Ana menüde 2’yi tuşlamanız halinde ise Kart İşlemleri menüsü açılacaktır. Bu menünün altında 1’e basarsanız tekrar kart işlemleri detaylarına inersiniz. Bu noktada 1’i, 2’yi, 3’ü ve 4’ü tuşlamanız halinde sırasıyla şu menülere girersiniz; son hesap özetinize ait bilgiler, borç bilgileri, limit bilgileri ve taksitli nakit avans ve nakit avans işlemleri. Eğer Kart işlemleri menüsüne girdikten sonra tekrar 2’ye basarsanız karşınıza Kart başvurusu ya da başvuru sorgulama işlemi menüsü gelir. Bu noktada ise 1’i tuşlayarak Şeker bonus kartına başvurabilir, 2’yi tuşlayarak şeker kart başvurusunda bulunabilir ve 3’ü tuşlayarak başvuru sorgulayabilirsiniz.

Ana menüde yer alan 3 numaralı işlem Bankacılık İşlemleri için ayrılmıştır. Bu işlem menüsünün altında 1, 2, 3 ve 4 numaralı olmak üzere toplamda 4 seçenek bulunur. Bu işlemler sırasıyla, vadesiz hesaplar ile ilgili işlemler, vadeli hesaplar ile ilgili işlemleri, yatırım hesapları, döviz ve altın işlemleri ile para transfer, fatura ödeme ve diğer bankacılık işlemleri şeklindedir.

Son olarak ana menüde 4’ü tuşlamanız halinde Kredi ürünü, hesaplar ve kampanya bilgi işlemleri alt menüsüne geçiş yaparsınız. Bu menüde ise 1’den 6’ya kadar 6 farklı işlem yer alır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir; kredi başvurusu, başvuru sorgulama ve KMH işlemleri, Kart Başvurusu ve başvuru sorgulama işlemleri, sigorta başvuru ve bilgi işlemleri, FİNDEKS işlemi, ürün ve kampanya bilgi işlemleri ve son olarak görüş, öneri ve şikâyet bildirim işlemleri.

Şekerbank müşterisi olmayan kişiler için ise ayrı bir menü sunar. Bu menüde 1’i tuşlarsanız sizi 5 farklı seçenek bekler. bunlar, ihtiyaç kredisi başvuru, taşıt kredisi başvuru, konut kredisi başvuru, KMH başvuru işlemleri ve başvuru sonucu öğrenme şeklindedir.

Ana menüde 2 numaralı işlem kart başvuru ve başvuru sorgulamadır. Daha sonra ise Şeker Bonus Kart başvuru işlemi için 1’i, şeker kart başvuru işlemi için 2’yi, Kredi kart başvuru sorgulama işlemi için ise 3’ü tuşlamanız gerekir.

Ana menüde 3’ü tuşlarsanız Sigorta işlemleri ve başvuru menüsüne, 4’ü tuşlarsanız Findeks paket işlemlerine, 5’i tuşlarsanız ürü ve kampanyalar hakkında bilgi alma menüsüne ve 6’ya basarsanız görüş ve öneri ile diğer işlemler menüsüne ulaşırsınız.

Telefon Bankacılığı Hizmetleri

Telefon Bankacılığı ile birlikte vadesiz ya da vadeli mevduat hesap açma ve kapama işlemleri ile vadeli hesap bozum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz altın hesap işlemleri olan altın, satış, havale ya da düzenli altın birikimi yapmanız da mümkündür. Yatırım fonu, hisse senedi ve döviz alım satımı yapmanız da mümkündür. Arbitraj ve çapraz kur döviz işlemleri, kredi hesapları bilgi alma ve ödeme işlemleri ile devlet tahlili, repo satış ve bozumu ile hazine bonosu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi ya da banka kartı işlemleri olarak, kredi kartı borcunuzu ödeyebilir, kredi ya da banka kartı şifresi oluşturabilir, kartınız için kayıp çalıntı bildirim yaparak kart yenileme işlemlerini başlatabilir, kredi ya da banka kartına vadesiz bir hesap tanımlatabilir, hesap kesim tarihini değiştirebilir, e posta hesap özet gönderimi yapabilir, kredi kartı bilgi alma ya da güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilir, kredi kartı başvurusu yapabilir ve nakit ya da taksitli nakit avans alabilirsiniz.

Para transferi işlemleri olan isme, kredi kartına ya da hesaba EFT yapabilir, ileri bir tarihe düzenli ödeme ya da EFT talimatı verebilir, isme havale yapabilir, kendi hesabınıza ya da bir başkasının hesabına virman yapabilir, swift işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bankacılık işlemleri adı altında, bilgi alma işlemlerini gerçekleştirebilir, Findeks paketleri ve risk raporu işlemlerini yapabilir, sigorta başvurusunda bulunabilir, artan hesap tanımlayabilir ya da bu hesabı iptal edebilir ve otomatik ödeme talimatı verebilir ya da iptal edebilirsiniz.

Ödemeler konusunda su, doğalgaz, televizyon, elektrik, GSM operatörü gibi fatura ve anlaşmalı kurum ödemelerini, SGK, trafik cezası ve vergi ödemelerini, kredi kartı ya da hesap üzerinden TL yüklem işlemlerini, Misli.com, Tuttur.com, TJK, Nimetabla.com, Oley.com, Birebin, Nesine.com ve Bilyoner.com için şans oyunu ödemeleri yapabilir ve bağış da bulunabilirsiniz.

Emeklilere Özel Hat

Emekliler için özel olarak açılmış olan destek hattı sayesinde herhangi bir tuşlamaya gerek duymadan doğrudan müşteri temsilcileri ile görüşmek isteyen kişiler, 444 0 344 numaralı Emekli Destek Hattı’nı arayarak bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Scroll to Top