Şekerbank Şeker Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank

Kredi kartları artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yanımızda nakit para olmadığında, bir ödemeyi taksitler halinde yapmak istediğimizde veya internetten alışveriş yapmak istediğimizde kredi kartları imdadımıza yetişiyor. Ancak kredi kartının bütün bu avantajlarının yanında tatsız olan tarafları da var. Bunlardan biri de yıllık kredi kartı ücretidir. Bu durum kredi kartı çıkarmak isteye birini geri itebiliyor. Sadece yıllık kredi kartı ücreti yüzünden kredi kartı çıkarmaktan vazgeçen kullanıcılar var.

Şekerbank müşterisinin sorunlarını dinleyen, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir banka ve  kullanıcısının bu problemine de duyarsız kalmayarak ve şeker kartı çıkardı. Şeker kart yıllık kullanım ücreti olmayan ücretsiz bir kredi kartıdır. Şeker kartın avantajları yalnızca ücretsiz bir kart olmasıyla sınırlı değil. Şeker kartınızla aynı zamanda , alışverişinizi taksitli yapabilirsiniz ve nakit avans veya taksitli avans imkanlarında yararlanabilirsiniz ve en güzel taraflarından biri de Şeker kartınızı dünyanın her tarafında Master card veya visa amblemi olan her yerde kullanabilirsiniz. Şeker kart ile ilgili şeker kartın özellikleri diğer ücretsiz kredi kartlarından ayıran avantajları ve şeker karta nasıl sahip olabileceğiniz ile ilgili bütün ayrıntılar aşağıdaki yazımızda.

Şeker Kartın Avantajları

Şeker kartı diğer kartlardan ayıran en büyük avantajı ücretsiz olmasıdır. Ancak kullanıcısına sağladığı kolaylıklar bununla da sınırlı değil. Elektrik, doğal gaz ve su faturası gibi faturalarımızı her ay düzenli olarak yatırma yükümlülüğümüz var. Şeker kartın bir diğer avantajı da bu faturalar için otomatik ödeme talimatı verebiliyor olmamız. Aklınıza gelebilecek her türlü fatura için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.Üstelik bu işlem için ücret ödemezsiniz ayrıca da fatura kuyruğu, son ödeme tarihini takip etmek her faturayı ayrı ayrı aklınızda tutmak gibi dertleriniz de son bulur. Siz parmağınızı bile kımıldamadan faturalarınız geldiğinde otomatik olarak kartınızdan ödenmiş olur.

Şeker kartınızla yapabileceğiniz bir diğer işlem, düzenli olarak yapmanız gereken kira, taksit veya aidat gibi günlük,haftalık ve aylık  ödemelerin kartınızdan ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekentek şey düzenli ödeme talimatı vermek. Böylece tüm ödemelerinizi aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız ve siz ödemenizi yapmayı unutsanız bile kartınız unutmaz. Düzenli Ödeme Talimatlarına işlem bazında % 1,84 komisyon+BSMV alınır.

Şeker kartın en güzel avantajlarından bir diğeri de peşin yapmak zorunda olduğunuz bir alışverişi daha sonradan taksitlendirebiliyor olmamızdır. Bunun için yapmanız gereken tek şey hesap kesim tarihinizden önce 0850 222 78 78’i aramak olacak. Yalnız bu işlemi sadece 100 TL ve üzeri harcamalarınızda gerçekleştirebilirsiniz ve  banka sizden bir komisyon alır. Bu miktar % 1,84 tutarından başlar. Alışverişinizi 2 ve 12 ay arası taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için alışverişinizin 100 TL’den fazla olmasının yanında  bir de taksitin alışveriş ekstreleşmeden önce yapılması şartı aranır. İşlem tutarı üzerinden alınan komisyon, taksitlendirilen işlemin ilk taksitine yansıtılır. Ancak taksitlendirilen alışveriş iptal edilirse komisyon geri ödenmez. Aynı zamanda ek kart işlem taksitlendirmesi asıl karttan bağımsız olarak yapılır. Bu işlem peşin ödeme yapılan bir alışverişin daha sonradan taksitlendirme işlemi olduğu için zaten taksit yapılmış olan bir alışverişin tekrar taksitlendirilmesi mümkün değildir. Bununla birlikte, Yurt dışı işlemleri, nakit avans , otomatik ve düzenli ödemelerin de  taksitlendirilmesi mümkün değildir.

Şeker kartın diğer avantajı da, nakit avans ve taksitli nakit avans seçeneğini bize sunuyor olmasıdır. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa ve yanınızda nakitiniz yoksa Şeker kartınızı kullanarak bu sorununuza kolaca çözüm bulabilirsiniz. İsterseniz limitiniz kadar nakit avans kullanırsınız, isterseniz de 2 ile 12 ay arasında taksit seçeneği taksitli nakit avans kullanırsınız. Taksitli nakit avans seçeneği ile İnternet Bankacılığından, şubelerden ve çağrı merkezinden 30.000 TL’ye kadar, ATM’lerden ise 4.000 TL’ye kadar nakit çekebilirsiniz.

Şeker Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer siz de şeker kartın bu avantajlarından faydalanmak isterseniz yapacağınız şeyler çok kolay. Sms bankacılığı, şekerbank internet şubesinden veya telefon bankacılığı yoluyla yapabilirsiniz.

Sms  ile başvuru yapmak isterseniz, tüm operatörlerden SEKERKART yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 1953’e göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Yerinizden bile kalkmadan, yorulmadan çaba harcamadan Şeker karta sahip olabilirsiniz. Eğer mesajla falan uğraşmak istemezseniz başvurunuzu 0850 222 78 78’i arayarak telefon bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar Sesli Yanıt Sistemi ile Kart işlemlerini ve daha sonra da başvuru menüsünü tuşlayarak Şeker Kart talebinizi sizinle ilgilenen müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

Teknoloji çağındayız ve internet ağı çok kuvvetli ve elbette Şekerbank da teknolojisini günümüz teknolojisiyle uyumlu hale getirerek internet şubesinden başvuru imkanı da sağlıyor. İnternet şubeden başvuru yapmak isterseniz Şekerbank’ın resmi internet sitesine girip “Başvurular” menüsüne tıklayıp altındaki kredi kartı seçeneklerinden Şeker kartı seçip, gerekli adımları takip ederek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz

Başvurunuz sırasında bankaya ilettiğiniz bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Ancak yapılacak inceleme sonucunda bankanın ilave belge isteme hakkı  vardır. Başvurunuzun sonucu tarafınıza sms ile iletilecektir. Eğer siz başvurunuzun durumu hakkında bilgi almak isterseniz 0850 222 7878’i arayarak öğrenebilirsiniz. Kredi kartınız ise adresinize gönderilecektir.

Scroll to Top