ŞEKERBANK ARSA KREDİSİ

ŞEKERBANK ARSA KREDİSİ

Yatırım yapmak için arsa alımı en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle arsayı aldığınız konuma göre ileride arsanızı aldığınız fiyatın iki katına bile satabilirsiniz. Arsa diğer yatırım kaynakları olan altın ve döviz gibi borsa hareketlerinden etkilenmez. Daha çok aldığınız arsada kar elde edersiniz. Sadece yatırım amaçlı değil tarım işleri ile uğraşmak ya da konut yaptırmak için de arsa almak isteyebilirsiniz. Arsa buldunuz ancak arsayı almak için yeterli nakit bulamadıysanız bankaların arsa kredisi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Şekerbank, arsa kredisi kolaylığı sağlayan bankalardandır. Şekerbank, arsa kredisi için uygun ödeme olanakları ve faiz koşulları sunmaktadır. Arsa kredisi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazının devamında verdiğimiz bilgileri takip ediniz.

Şekerbank Arsa Kredisi Özellikleri ve Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Şekerbank arsa kredisini gerçek kişilerin, ticari nitelikte olmayacak olan “arsa” alımlarının finansmanına yönelik olarak vermektedir. TL cinsinden kredi verilmektedir. Maksimum vadesi 120 aydır. Teminat olarak kredilendirilecek arsa imarlıysa ipotek alınabilir, satın alınan arsa imarlı değilse teminata başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteği alınacaktır. Teminat alınan gayrimenkulün ekspertiz değerinin, % 45’ine kadar kredi kullanma şansınız bulunmaktadır.

Başvuru için gereken belgeler;

  • Başvuru formu ve başvuru yapacak kişinin kimliğinin fotokopisi
  • Kredi alacak olan müşteri adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde düzenlenmiş olan fatura
  • Başvuru sahibinin gelir belgesi
  • Maaş bordrosu ya da işyeri antetli kağıdına alınmış olan ve kişinin maaşının üzerinde herhangi bir haciz durumunun olmadığını belirten gelir belgesi ve çalışılan kurumun imza sirküleri
  • Ek bir gelir ya da mal varlığı varsa bunları gösteren belgeler
  • Satın alınmak istenen gayrimenkulün tapu fotokopisi

Yapılacak olan inceleme sonrasında bankanın ilave belge, teminat ile kefil talep etme hakkı bulunmaktadır.

Şekerbank Arsa Kredisi Hesaplama

Şekerbank arsa kredisi hesaplama uygulaması ile birlikte kredi başvurusu yapmadan aylık ve toplamda faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamaktır. Açılan sayfadan ilk olarak kredi miktarınızı giriniz. Ardından ne kadar vade yaptırmak istediğinizi giriniz. Son işlem olarak hesapla butonuna tıklayarak Şekerbank arsa kredisi hesaplama işleminizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Arsa Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top