Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Şekerbank hali hazırda elinde olan müşterilerini korumaya çalışıyor olsa da aynı zamanda henüz müşterisi olmamış olan kişiler için de çeşitli fırsatlar sunar. Her daim müşteri sayısını korumaya ve arttırmaya çalışan Şekerbank ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi birçok farklı alanda krediler sunmuştur. Bu kredilere başvurmak için çeşitli belgelere sahip olmanız gerektiği gibi aynı zamanda her kredi için farklı başvuru yöntemleri bulunabilir. Bu yazımızda sizlere Şekerbank kredi başvurusu için gereken belgelerden, kredi başvuru yöntemlerinden ve Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme işlemlerinden bahsedeceğiz.

Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Şekerbank’tan kredi almak isteyen kişiler kullanabilecekleri birçok farklı yol yer alıyor. Bu yollardan ilki ve en kolayı yalnızca ihtiyaç kredisi için geçerli olsa da kısa mesaj yoludur. Bunun için banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarası üzerinden T. C. kimlik numarası yazıldıktan sonra 1953’e kısa mesaj gönderilmesi gerekir. Atılacak olan kısa mesaj karşılığında kullanılmakta olan GSM operatörü tarafından belirlenmiş olan kısa mesaj tarifesine göre 1 adet kısa mesaj ile ücretlendirilirsiniz. Bununla birlikte bu yolu ile başvuruda bulunan kişiler kredi başvuru sonucunu anında öğrenebilme şansına sahiptir. Kredi başvuru sonucu birkaç dakika içinde banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarasına gelecektir.

Şekerbank kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler ayrıca Şekerbank ATM’lerini, Şekerbank İnternet Şubelerini ve Şekerbank mobil uygulamalarını tercih edebilirler. Bu yol ve yöntemler de kredi çeşidine değişiklik gösterir. Bu yöntemleri kullandıktan sonra başvurunuzun onay alması halinde yukarıda yer alan ilgili belgeler ile birlikte bankaya gitmeniz gerekir.

Bununla birlikte bir başka yöntem olan Şekerbank Telefon Bankacılığı yöntemini kullanmanız mümkündür. Bunun için 0 850 222 78 78 numarasını ya da 444 78 78 numarasını arayabilirsiniz. Dilerseniz Sesli Yanıt Sisteminin tamamını dahi dinlemeye gerek kalmadan birazdan bahsedeceğimiz adımları takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bunun için bu hizmetlere ulaştıktan sonra ilk olarak kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin müşteri olmaları halinde “Kredi Ürünü, hesaplar ve kampanya bilgi işlemleri” olan 4 tuşuna basmaları ve hemen ardından “Kredi başvurusu, başvuru sorgulama ve KMH işlemleri” olan 1 tuşuna basmaları gerekir. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyen Şekerbank müşterilerinin ise Kart İşlemleri Menüsü olan 2 numarasına bastıktan sonra 2 numaralı “Kart başvurusu veya başvuru sorgulama işlemi” seçeneğine basmalı ve 3 numaralı “Başvuru Sorgulama” tuşuna basmaları gerekir.

Şekerbank Müşterisi olmayan kişilerin ise kredi başvurusunda bulunabilmeleri için “Kredi Başvuru, Başvuru Sorgulama ve KMH başvuruları için” anlamına gelen 1 tuşuna basmaları ve daha sonra ihtiyaç kredisi başvurusu için 1’i, taşıt kredisi başvurusu için 2’iyi, konut kredisi başvurusu içi 3’ü tuşlamaları gerekir. Başvuru sonucu öğrenme işlemleri için ise 5’i tuşlamaları gerekir.

Scroll to Top