Şekerbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

ŞEKERBANK KREDİ HESAPLAMA

Günümüzde gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde hizmet vermekte olan birçok banka vardır. Bu bankaların amacı içinde bulundukları toplumda yaşayan bireylerin nakdi ihtiyaçlarını karşılığını alma koşulu ile karşılamaktır. Böylelikle çeşitli sebeplerden dolayı nakde ihtiyaç duyan bireyler ihtiyaçlarını giderebilir iken bankalarda vermiş oldukları kaliteli hizmet sayesinde sektörde adım adım yükselmeye devam ediyor. Bireylerin nakdi ihtiyaçlarını karşılaması için kullanabilecekleri çeşitli yol ve yöntemler olsa da büyük çaplı ihtiyaçlar genellikle kredi ile küçük çaplı ihtiyaçlar da genellikle kredi kartı ile karşılanılıyor. Biz de bugün sizlere hem Şekerbank Kredi Kartı Başvuru işlemlerinden hem de Şekerbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme işlemlerinden bahsedeceğiz.

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme

Şekerbank tarafından çıkartılmış olan çeşitli kredi kartları bulunuyor. Bu kredi kartları birbirinden farklı fırsat ve avantajlara sahiptir. Bu sebeple de bireyler farklı kredi kartları arasından kendilerine göre en iyi seçimi yapabilirler. Şekerbank tarafından gerek müşterisi olan gerek ise henüz müşterisi olmamış olan kişilere sunulmuş kredi kartları şu şekilde sıralanabilir; Şeker Bonus Kart, Memur-Sen Bonus Kart, Bütçem Benim Bonus Kart, Memleketim Bonus Kart, Koop Kart Bonus, Şeker Kart ve Taraftar Kartları olan; Boluspor Kart, Pazarspor Kart, Kartalspor Kart ve Alanyaspor Karttır.

Bu kredi kartlarının hepsi birbirinden farklı başvurma yöntemlerine sahiptir. Örneğin Koop Kart Bonus kredi kartı başvuruları için Şekerbank İzmit Şubesine gitmeniz ve Tüketim Birliği Kooperatif üyesi olmanız gerekir. Taraftar Kart, Memleketim Bonus Kart ve Memur-sen Bonus Kart için de yine Şekerbank şubelerine gitmeniz gerekir.

Şekerbank kredi kartı başvuruları için Şekerbank şubelerinin haricinde kısa mesaj ile başvuru, İnternet Şubesi ile başvuru, Telefon Bankacılığı ile başvuru ve Çağrı Merkezi üzerinden başvuru yöntemlerini de sunmuştur.

Kısa Mesaj Yolu İle Başvuru

Kısa mesaj yolu ile kredi kartına başvurmak isteyen kişiler, üç farklı kredi kartı için başvuruda bulunabilir. Bu kredi kartları; Şeker Bonus Kart, Bütçem Benim Bonus Kart ve Şeker Kart’tır.

Şeker Bonus Kart başvurusu isin BONUS yazdıktan sonra bir adet boşluk bırakarak T. C. kimlik numaranızı;

Bütçem Benim Bonus Kart başvurusu için BUTCEM yazdıktan sonra bir adet boşluk bırakarak T. C. kimlik numaranızı;

Şeker Kart başvurusu için SEKERKART yazdıktan sonra bir adet boşluk bırakarak T. C. kimlik numaranızı yazmalı ve herhangi bir GSM operatörü üzerinden bu kısa mesajı 1953’e göndermelisiniz.

Böylelikle sizden istenecek olan bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlayabilir, başvuru sonucunuzu kısa mesaj yolu ile öğrenebilir ve kredi kartınızı sistemde kayıtlı olan adresinizden teslim alabilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Başvuru

Bireysel İnternet Şubesini kullanarak kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Şeker Bonus Kart, Şeker Kart ve Bütçem Benim Bonus kartlarından birine başvurabilmeleri için ilk olarak Şekerbank resmi internet sitesine giriş yapmaları ve daha sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan Bireysel İnternet Bankacılığı butonuna tıklamaları gerekiyor. Müşteri numarası ya da T. C. kimlik numarası ile birlikte şifrenizi girdikten sonra Bireysel İnternet Şubesine giriş yapmalı ve Başvurular menüsüne tıklayarak bu bölümde yer alan ilgili kartlardan birine başvuruda bulunmalısınız.

Sesli Yanıt Sistemi Üzerinden Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme

Sesli Yanıt Sistemi üzerinden kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler yine aynı şekilde bahsi geçen üç kredi kartından birine başvurabilir. Yapılacak olan başvuruların ardından banka tarafından ilave olarak belge talep etme hakkı da bulunur. Kredi kartı başvuru sonuçları kısa mesaj yolu ile sizlere iletilecek olsa da çeşitli sebeplerden dolayı başvuru sonucunuzu öğrenememiş olan kişiler Sesli Yanıt Sistemi üzerinden bu konu ile ilgili de bilgi alabilirler. Bunun için elbette ilk olarak 0850 222 78 78 numarasının aranması gerekir. Sesli Yanıt Sistemi ile birlikte aradığınıza ulaşamıyor ya da bir müşteri temsilcisi ile doğrudan konuşmak istiyorsanız mesai saatleri dahilinde bunu da anında gerçekleştirmeniz mümkündür.

Daha sonra Şekerbank müşterisi olan kişilerin ilk olarak 2’i tuşlaması ve Kart İşlemleri Menüsüne giriş yapması gerekir. Bu noktada tekrar 2’ye basılması ve Taksitli Nakit Avans ve Nakit Avans işlemleri “Kart başvurusu veya başvuru sorgulama işlemi” başlığına geçiş yapılması gerekiyor. Bu noktada ise Şeker Bonus kart başvurusu ya da Şeker kart başvurusu için 1 ya da 2’yi tuşlayabilirsiniz. Aynı şekilde 3’ü tuşlamanız halinde ise başvuru sonucunu da sorgulayabilirsiniz.

Bununla birlikte dilerseniz ana menü üzerinden 4’ü tuşlayabilir ve “Kredi Ürünü, hesaplar ve kampanya bilgi işlemleri” bölümüne giriş yapabilirsiniz. Bu noktada 2’yi tuşlamanız halinde “Kart başvurusu ve başvuru sorgulama işlemleri” menüsüne giriş yapmış olursunuz. Böylelikle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank müşterisi olmayan kişilerin Sesli Yanıt Sistemi üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilmesi ya da kredi kartı başvuru sonucunu sorgulayabilmesi için ise müşteri olmayan kişiler için hazırlanmış olan menüden Kart Başvuru ve Başvuru Sorgulama menüsüne 2’yi tuşlayarak giriş yapması gerekir. Daha sonra Şeker Bonus Kart Başvuru İşlemi için 1’i, Şeker Kart Başvuru İşlemi için 2’i ya da Kredi Kart Başvuru Sorgulama İşlemi için 3’ü tuşlamanız mümkündür.

Dilerseniz Sesli Yanıt Sistemi yerine müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve Bütçem Benim Bonus Kart için ya da diğer kartlar için başvuruda bulunabilir ya da başvuru sonucunu sorgulayabilirsiniz.

Scroll to Top