Şekerbank Sanal Kart Oluşturma

Şekerbank logosu

Alışveriş alışkanlıklarımız zamana ve teknolojiye bağlı olarak değişmektedir. Günümüz teknolojisiyle birlikte gelişen Bankacılık sektörü de değişen bu alışveriş alışkanlıklarımıza önemli derecede yön vermektedir. Sanal ortam üzerinden yapılan alışverişlerin gün geçtikçe önemli bir paya sahip olması da bunu kanıtlar niteliktedir. Sanal ortam ile yapılmak istenen alışverişleri gerçekleştirmek için kapıda nakit ödeme veya kart ile ödeme şekilleri ile ödemeyi gerçekleştirerek alışverişi tamamlayabiliriz. Kart ile ödeme işlemleri de tabii ki bankaların oluşturmuş oldukları kartlar ile gerçekleşebilmektedir. Kart ile ödeme işlemi gerçekleştirilirken olası dolandırıcılık ya da kart bilgilerinin çalınarak yapılacak dolandırıcılıklar ve güvenli alışveriş imkanı için de bankalar çeşitli önlemler almaktadır. Bu önlemlerden önemli bir tanesi de Sanal Kart ile yapılan ödeme işlemleri. Aşağıdaki yazımızda da Şekerbank Sanal Kart Oluşturma konusuna değineceğiz.

Şekerbank Sanal Kart Nedir?

Şekerbank, 12 Ekim 1953’te sayıları yüz binleri bulan pancar kooperatifi üyesinin küçük birikimleriyle Eskişehir’de ” Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş ” olarak kurulmuştur. Banka 1956 yılında Ankara’ya taşınması ile Şekerbank adını almıştır. 1997 yılında hisselerinin bir bölümünü halka arz eden Şekerbank genel müdürlüğünü 2004 yılında İstanbul’a taşımıştır. Şekerbank Türkiye’nin kurumsal yönetim notu alan ilk bankası olarak da faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Şekerbank Sanal Kart, Şekerbank kredi kartlarına bağlı olarak çıkarılan bir sanal karttır. Yani elinizde bulunan diğer kredi kartları gibi bir fiziksel özellikteki bir kart değildir. Öncelikle Şekerbank Sanal Kartın özelliklerine ve bu kartı nasıl oluşturabileceğimize bir bakalım.

Sanal Kartlar elinizde bulunan kredi kartlarına bağlı olarak çıkartılabilen isteğe bağlı olarak fiziksel olmayan bir kart türüdür. Sanal Kartlar internet alışverişi sırasında 7 gün 24 saat istediğiniz zaman kullanabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca alışverişinizi Sanal Kartınız ile gerçekleştirdiğinizde işlem kredi kartınıza ait bilgileri sanal kartınıza ait geçici bilgiler ile gerçekleştirilerek kredi kartı bilgilerinizi yüksek düzeyde korumaya almış olmaktasınız. Her alışverişinizde cep telefonunuza gönderilecek farklı sms şifresi ile ilgili ekrandaki yere girerek doğrulama işlemini tamamlamış olur ve alışverişi yapanın siz olduğunu kanıtlamış olursunuz.

Şekerbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal Kartı ATM şubelerinden, internet sitesinden ve de Şekerbank şubelerinden edinebilirsiniz. Sanal Kart oluşturabilmeniz için halihazırda bir Şekerbank kredi kartı kullanıyor olmanız gerekmektedir.

  • ATM üzerinden gerçekleştirmek isteyen müşteriler ATMye giriş yaptıktan sonra kredi kartları bölümüne girerek Kredi Kartına bağlı olarak Sanal Kart oluşturabilir.
  • İnternet  üzerinden gerçekleştirmek isteyen müşteriler ise Şekerbank’ın internet bankacılığı sitesine ya da Şekerbank’ın mobil uygulamasına giriş yapması gerekmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Kartlar bölümüne daha sonra da Sanal Kart kısmına tıklayarak Sanal Kart Oluşturma İşlemini istenilen bilgileri girerek gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde Mobil Şubelerden giriş yapan müşteriler Kartlar bölümünden Sanal Kart Oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilir. Burada önemli bir nokta ise Sanal Kartınıza oluştururken ayarlayabileceğiniz limit kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın limitinin miktarı kadardır. Yani kredi kartınızın limiti 2.000 TL ise Sanal Kartınızın limiti de 2.000 TL yi geçmeyecek şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Sanal Kartı Şekerbank şubelerine giderek de oluşturabilirsiniz ama internet ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanmak hem daha kolay hem de zaman açısından daha karlı olacaktır.

Oluşturmuş olduğunuz Sanal Kart için diğer kredi kartları gibi herhangi bir aylık ya da yıllık ücret ödemesi yapmanıza gerek yoktur. Yani Şekerbank Sanal Kart ücretsizdir.

Şekerbank İnternet ve Mobil Bankacılıkları, şubeleri ve ATM’ler harici Müşteri Hizmetlerine de ulaşmak isteyen müşteriler için Çağrı Merkezi numarasını 0850 222 78 78 arayarak da sormak istediklerinizi ve yapacağınız diğer işlemler için yardım alabilirsiniz.

Şekerbank Sanal Kart Oluşturmak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top