Şekerbank Eğitim Kredisi

is bankasi egitim kredisi 66295 1

Her yeni okul dönemi için heyecan duyan öğrencilerin yanı sıra aileler de çocuklarının okul masraflarını karşılayabilmek adına telaş yaparlar. Özellikle nakit konusunda sıkıntı da olan aileler finansman arayışına girerek kredi çekmek isterler. Öğrencilerin okul malzemelerinden, servis ücretlerine, harçlıklarından kayıt ücretlerine kadar geniş bir yelpazede çeşitli ve birbirinden farklı birçok masrafı bulunur. Günümüzde birçok banka bu tür sebeplerden dolayı bireylere çeşitli eğitim kredisi fırsatları sunarlar. Bugün sizlere bahsedeceğimiz Şekerbank Eğitim Kredisi de bu krediler arasında yer alır. Esasında Şekerbank, eğitim kredisi başlığı altında üç farklı kredi sunmuş olsa da kredilerin detayları konusunda pek fazla bilgi vermekten de çekinmiştir. Bu sebeple sizlere anlatacağımız bu üç kredi için de yalnızca kredi tutarı, faiz oranları ve aylık vadeler gibi finansal açıdan gereken noktalara değineceğiz.

2 Yıl Ödemesiz Eğitim Kredisi

Şeker Finans tarafından sunulmuş olan 2 Yıl Ödemesiz eğitim Kredisinde aylık vade seçenekleri 1 ay ile 120 ay arasında değişim göstermekte olup 10 yıla yayılabilecek olan bu kredi için ödemenizi kaç yıl boyunca yapacak olursanız olun %1,69 oranında faiz ödersiniz. Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin en az 1.000 TL, en çok ise 300.000 TL kredi çekmesi gerekecektir. Bu kredinin ödeme periyodu olarak ayda bir kez yapılacak olan taksit belirlenmiştir. Ekspertiz ücreti olan 560 TL ve taşınmaz rehin ücreti olan 150 TL, kredi tutarına göre değişiklik göstermemekte olan sabit ücretlerdir. Bununla birlikte kredi tutarının %0,5’i olan kredi tahsis ücreti kredi tutarına göre değişkenlik gösterir. Hayat Sigortası ücreti ise krediye dahil edilmemiştir. Bununla birlikte 1.000 TL’den 300.000 TL’ye doğru çıkış yaptıkça aylık maliyet oranı ile yıllık maliyet oranı da düşüş gösterecektir. Bu kredinin bir diğer özelliği ise iki yıl boyunca ödeme yapılması gerek olmamasıdır.

Eğitim Kredisi

Şeker Finans tarafından sunulmuş olan ve 120 ay vadeli konut ipotekli eğitim kredisi olarak da adı geçen bu kredinin aylık vade seçenekleri 1 ay ile 120 arasında değişiklik gösterir. Bu kredi için belirlenmiş olan yıllık faiz oranları ise ödemenizi kaç yıl boyunca sürdürecek olursanız olun %1,49 oranında olacaktır. Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin en az 10.000 TL en fazla 300.000 TL tutarında kredi çekmesine müsaade edilmiştir. Taksit ödemeleri ise aylık olarak yapılır. Kredi başvurunuzun kabul edilmesinin ardından 560 TL olan ekspertiz ücreti ile 150 TL olan taşınmaz rehin ücretini de ödemeniz gerekir. Bununla birlikte hayat sigortası bu ücretlere dahil edilmemiştir. Bu kredi için belirlenmiş olan kredi tahsis ücreti %0,5 oranında olup kredi tutarına göre değişiklik gösterir. Örneğin 10.000 TL tutarında kredi almanız halinde ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 50 TL olacaktır. Bununla birlikte kredi tutarı artış gösterdikçe aylık maliyet oranı ile yıllık maliyet oranı düşüş gösterecektir.

Aşağıda yer alan kredi tutarına göre taksit hesaplama girmeniz halinde Kredi Amacı seçeneği olarak Eğitim Kredisi seçeneğini tercih etmeli, kredi tutarı olarak ise 2 yıl ödemesiz eğitim kredisi ya da eğitim kredisi seçeneklerinden birini seçerek işlem yapmalısınız. Kez aynı şey kredi maliyet oranları için de geçerli olacaktır.

Kredi Tutarına Göre Taksit Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Kredi Maliyet Oranlarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Çocuk Eğitim Kredisi

Şekerbank tarafından sunulmuş olan çocuk eğitim kredisi ile birlikte çocuklarınızın tüm eğitim masraflarını anında karşılamanız mümkün olur. 48 aya varan vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranları ile birlikte bu kredi tam da size göre!

30.000 TL tutarında Çocuk Eğitim Kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin 12 ve 24 aylık vade seçeneğini tercih etmesi halinde tabi tutulacakları faiz oranı 1,60 olacak iken, 36 aylık vade seçeneklerini tercih etmeleri halinde 1,61 ve 48 aylık vade seçeneğini tercih etmeleri halinde 1,62 olacaktır.

Örneğin 48 aylık kredi vadesi olan 30.000 TL tutarında bir çocuk eğitim kredisi almanız halinde aylık 966,11 TL tutarında taksit öder, toplam 157,50 TL’lik ilave ücret ödenecek olup bu ücretin 150 TL’si kredi tahsis ücreti olacaktır. Aylık toplam maliyet oranı kredi tutarına göre değişmemekte olup %2,1978 ve yıllık toplam maliyet oranı da aynı şekilde kredi tutarına göre değişmemekte olup %26,3737 olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Yukarıda bahsi geçen ihtiyaç kredilerine başvurmak isteyen kişilerin aşağıda yer alan belgeler ile bankaya başvuruda bulunması gerekir;

  • Kredi başvurusunda bulunan kişinin kimlik fotokopisi
  • Kredi başvurusunda bulunan kişiye ait olan ödenmiş bir fatura örneği
  • Kredi başvurusunda bulunan kişiye ait olan gelir belgesi
  • Bordro ya da iş yeri antetli kağıdına alınmış olan ve maaşın üzerinde herhangi bir haciz bulunmadığını belirtmekte olan gelir yazısı ile firman tarafından verilecek olan imza sirküleri
  • Var olması halinde ek gelirleri ve mal varlığını gösterecek türden kira kontratı, bir başka bankaya ait kredi kartı ekstresi, araç ruhsat fotokopisi, tapu belgesi ya da gayrimenkullere ait tapu fotokopi belgesi gibi belgeler

Bunlara ilave olarak banka tarafından yapılacak olan inceleme işleminin ardından ek belge, teminat ya da kefil talep edilme hakkı da bulunuyor.

Bu kredilere başvurmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri çeşitli yöntemler bulunuyor olsa da her halükarda yolunuzun Şekerbank şubesine düşmesi gerekecektir. Zira bu tür kredilerde genellikle banka şubelerine götürülmesi gereken çeşitli belgeler bulunur. Örneğin 120 ay vadeli konut ipotekli eğitim kredisinde konut ipoteği ile ilgili çeşitli işlemlerin yapılması gerekecektir. Bu sebepten dolayı da kendinize en yakın Şekerbank şubesine giderek bahsi geçen kredilerden birine başvurmanız en iyisi olacaktır.

En Yakın Şekerbank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top