Şekerbank Hgs Nasıl Alınır?

Bank Pozitif HGS

Sayfa İçeriği

HGS Nedir?

31 Ocak 2013 tarihinden itibaren Kartlı Geçiş Sistemi olarak da bilinen KGS’nin hayatımızdan tamamıyla çıkması ile birlikte bu sistemin yerine gelmiş olan ve HGS kısaltması ile bilinen Hızlı Geçiş Sistemi milyonlarca kişi tarafından kabul görmüş ve kullanılmaya başlanmıştır. Kartlı Geçiş Sisteminden sonra bireylere büyük bir rahatlama yaşatan Hızlı Geçiş Sistemi, köprü ve özel otoyollarda ortaya çıkan trafiği neredeyse tamamen ortadan kaldırmış ve bireylerin bu tür yollarda yer alan gişelerde duraklamaya gerek duymadan yollarına devam edebilmelerini sağlamıştır. Bu sayede gişelerde oluşan uzun kuyruklar ve trafiğe veda eden bu yollar, hayatı da daha kolay bir hale getirmiş ve sürücülere trafikte soluk aldırmıştır. 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olan Hızlı Geçiş Sisteminden faydalanan kişiler bu sisteme ait etiketi arabalarının önüne yapıştırdıktan sonra gişelerden duraklamaya gerek duymadan geçebiliyor ve etiket üzerinden otomatik bir şekilde ücret tahsil ediliyor. HGS ile birlikte trafik konusunda büyük iyileştirme adımları atılmış ve trafikte meydana gelen zaman kaybı büyük ölçüde yok edilmiştir. Bu yazımızda ise sizlere bu konunun Şekerbank ayağından bahsedecek ve Şekerbank Hgs Nasıl Alınır sorusuna cevap vereceğiz.

Şekerbank HGS Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hızlı Geçiş Sistemine başvurmak isteyen bireylerin çeşitli başvuru noktalarına giderek müracaat etmeleri gerekir. Bu müracaatın ardından araca uygun etiket alımı yapılır ve bu etiketler aracın dış taraftan herhangi bir engel almayacak şekilde ön camına yapıştırılır. Bireylerin bu noktada dikkat etmesi gereken tek şey HGS bakiye yükleme işlemlerini aksatmamak olacaktır. Bu tür bir sorunun önüne geçebilmek adına yapabileceğiniz şey vadeli bir hesap üzerinden HGS bakiye dolumunu otomatiğe almak olacaktır. Bu durum özellikle anlaşmalı bankalar ile çalışmanız halinde sizlere büyük bir kolaylık sağlar. Bankalar HGS işlemlerini oldukça kolay ve rahat bir şekilde yapmanızı sağladığı gibi sizi de bu tür şeyleri düşünme derdinde kurtarır. Fakat bu noktada Şekerbank ile çalışmak isteyen kişilere kötü bir haberimiz bulunuyor. Şekerbank ne yazık ki HGS hizmeti vermiyor. bu sebeple Şekerbank üzerinden HGS hesabı açmanız ve HGS etiketi alarak bu sisteme dahil olmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle sizlerin bir başka bankayı ya da PTT şubelerini ziyaret ederek HGS başvurusunda bulunması gerekecektir.

HGS Başvurusu Nereden Yapılabilir?

Şekerbank üzerinden HGS başvurusu yapamıyor olsanız da bunun için tercih edebileceğiniz farklı kanallar da bulunuyor. Ülkemizde yer alan birçok banka HGS konusunda hizmet verdiği gibi dilerseniz PTT şubelerini de tercih ederek bu konuda esas olarak bir sistem kurmuş olan asıl yerden işlem yapabilirsiniz. Gerek bankaların internet şubesi ya da fiziki şubeleri gerek ise PTT İnternet Şubesi ya da PTT fiziki şubelerini tercih ederek HGS başvurusunda bulunabilir ya da mobil kullanımlar için çıkartılmış olan mobil uygulamaları indirerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kimi bankaların HGS başvurusu olarak kısa mesaj yöntemini de tercih ettiği biliniyor. HGS hizmeti vermekte olan bankalardan akla ilk gelen bankalar Ziraat Bankası, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası şeklinde sayılabilir.

Scroll to Top