TEB Kadın Bankacılığı

Kadınların iş hayatında daha aktif rol alması için bir bankadan daha fazlasını yapmaya çalışan Türk Ekonomi Bankası yalnızca finansal anlamda verdiği destekle kalmıyor, eğitimler düzenliyor kadın akademileri kuruyor, mentorluk hizmeti veriyor böylece hem maddi hem manevi anlamda kadın girişimcilerimize ve kadın patronlarımıza destek oluyor. Bu yazımızda Türk Ekonomi Bankası tarafından kadın girişimcilerimize sunulan tüm fırsatları ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

TEB Kadın Bankacılığı Nedir?

TEB Kadın Bankacılığı Türk Ekonomi Bankası tarafından ülkemizdeki kadın patronlar ve patron olmaya aday kadın girişimciler için tasarlanmış bir destekleme paketidir. Bu paket kapsamında yalnızca finansal anlamda değil bilgi birikim anlamında da destek verilmektedir. Bankanın Kadın Patronum ismini verdiği ve #kadinpatronlar etiketi ile sosyal medyadan da kitlesini genişletmeye çalıştığı projenin özellikleri ve faydalarını ayrıntılı olarak paylaşıyoruz.

TEB Kadın Patrona Özel

Daha önce de dediğimiz gibi yalnızca finansman desteği değil bilgi birikim paylaşımı da düşünülmüştür. Bu nedenle kadın patronlara özel sunulan paketler içerisinde dikkat çekici yenilikleri inceleyeceğiz.

TEB KOBİ TV

Kobilerin sorularına yanıt verebilmek için 2006 yılında yayın hayatına başlayan KOBİ TV bir internet kanalıdır. TEB Kadın Bankacılığı kapsamında kadınlara özel yayınlar yapan bir bölüm oluşturulmuştur. Burada kadın girişimcilere ve kadın patronlara birçok alanda bilgi verilmektedir.

TEB Kadın Patronun Ekranı’na ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ!

TEB Kadın Akademisi

Kadın girişimcilerin ihtiyaç duyduğu finansmanın yanı sıra bilgi ve danışmanlık için destek olan Kadın Akademisi ile ülkemizin dört bir tarafında atölye çalışmaları düzenlenmekte, kadın girişimcilere ve patronlara iş planları ile ilgili stratejik destek olunmakta ayrıca başarılı iş kadınlarının kendini kanıtlamış kadın patronların başarılarını paylaşmaları için etkinlikler düzenlenerek yeni girişimcilerle buluşmaları sağlanmıştır. Her yıl düzenli olarak etkinlikler gerçekleştirerek kadın girişimcileri desteklemeyi sürdüren TEB Kadın Akademisi ile ilgili ayrıntılı bilgiye Türk Ekonomi Bankası internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

TEB – WEConnect International İşbirliği

Kadın girişimcilerin kurduğu veya en az %51 kadın ortaklı işletmelerin hem bölgesel alanda hem de global piyasada başarılı olabilmesi için danışmanlık hizmeti veren WEConnect International işbirliği sayesinde kadın girişimciler ve kadın patronlar sektördeki büyük partnerlerle çalışmaları ile ilgili eğitimlere katılarak global alanda rekabette üst sıralara çıkmaktadırlar.

TEB KOBİ Danışmanları

Yenilikçi çalışmalarına devam eden Türk Ekonomi Bankası KOBİ ihtiyaçlarını karşılamak için banka şubelerinde kobilerin ihtiyaçlarını araştıran sorunları teşhis eden çözümler üreten ve yeni fırsatlarla ilgili bilgiler veren danışmanlar bulundurmaktadır. 24 aylık yoğun bir eğitimden geçen danışmanlar kobilerin; organizasyonel yapılanmaları, üretim yönetimi, pazarlama faaliyetleri, insan kaynakları yönetimi gibi alanlarda eksikliklerini giderecek çözümler üretip KOBİ yöneticisi ile paylaşır.

Mentorluk Programı

İş dünyasında kadın girişimcilerin ve kadın patronların sayısını arttırmak için çalışmalar yürüten Cherie Blair Foundation for Women (Cherie Blair Vakfı) Mentorluk Programı için ülkemizde ilk ortaklık alan banka olan TEB ile vakfın dünya çapında gerçekleştirdiği mentorluk programlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için size en yakın TEB şubesine gidebilirsiniz.

TEB KOBİ Destek Hattı

Türk Ekonomi Bankası kadın girişimcileri ve kadın patronları günün 24 saati ve haftanın 7 günü diledikleri zaman ulaşabilecekleri bir iletişim kanalı ile destekliyor. 0850 222 0 670 numaralı hat üzerinden KOBİ’ler bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilirler.

TEB Kadın Bankacılığı Finansman Desteği Çeşitleri Nelerdir?

1. Kadınlara Özel Krediler

Kadın girişimcilere özel olarak hazırlanmış kredi paketleri bulunmaktadır. Bu paketler aşağıda yer almaktadır.

AB – EBRD – T.C. Ortak Program Kredisi

Kadın istihdamının arttırılması ve kadın işletmecilerin finansal destek bulma konusunda yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak için Avrupa Birliği, Avrupa Birliği İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından ortak finanse edilerek sağlanan kredilerdir. Kredi kullanmaya uygun adaylara verilen 24 ay vade ve 125 bin TL’ye kadar maddi teminatsız olarak verilen kredilerle kadın girişimciler desteklenmektedirler. Bu krediyi kullanabilmeniz için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir.

AB – EBRD – T.C. Ortak Program Kredisi Kimler Yararlanabilir?

 • Kadın Girişimciler (İşletmesini henüz kurmamış veya en fazla 2 yıllık olan işletmeler)
 • Kadın İşletme Sahipleri (En az 2 yıllık işletme sahipleri )
 • Üst düzey yöneticisi kadın olan işletmeler
 • Türkiye’de kayıtlı ve yerleşik özel sektör firmalar (belediyelerin doğrudan yada dolaylı payı  veya kontrolü olduğu firmalar hariç)
 • Yıllık cirosu ve aktif büyüklüğü 50 milyon TL’yi aşmayan ve maksimum 250’den daha az istihdamı olan firmalar.

Hazine Destekli KGF Kadın Patron Kredisi

Kredi Garanti Fonu desteği ile kadın girişimcilere ve kadın patronlara %90 KGF Kefaleti ile ve 2,5 milyon TL’ye kadar sağlanan kredilerdir.

Portföy Garanti Sistemi ile kullanacağınız kredinin işletme kredisi olması durumunda vade tutarı asgari 6 ay ile başlayarak anapara ödemesiz dönemi en fazla 1 yıl olacak şekilde maksimum 60 ay yani 5 yıl vade ile kullandırılır.

Kullanacağınız kredi işletme kredisi değil de yatırım kredisi ise anapara ödemesiz dönem en fazla 3 yıl olarak belirlenir ve vade süresi ise maksimum 120 ay yani 10 yıl olarak verilir.

Spot Kredi şeklinde de kullandırılabilir. Bu durumda maksimum 12 ay yani 1 yıl vadeli kredi kullanabilirsiniz. Spot kredide yılda en az bir defa faiz tahsilatı gerçekleştirilir.

Altın Teminatlı Kredi

Sahip olduğunuz altınlarınızı banka ile anlaşmalı kuyumcularda saf altına çevirerek Taksitli Ticari Nakit kredi kullanmanıza imkan sağlayan kredi türüdür. Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz. 3 aya kadar ödemesiz dönem ve maksimum 24 ay vade ile kredinizi 30,000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz.

2. Kartlar ve Özel Paketler

Kadın Bankacılığı için özel hazırlanmış paketler ve kartlar bulunmaktadır. TEB ile kullanacağınız kartlar; şirketiniz adına yaptığınız yurt içi ve yurt dışı harcamalarında bonus kazandıran TEB Bonus Business Card, tedarikçi firmalara tahsilat garantisi veren ve kart sahibi firmaların satın alma gücünü arttıran T-Kart Sistemi, TEB Banka Kartı, kuyumculara özel Milyem Kart.

Kadın Bankacılığı Masraf Paketi

Kadın patron ve girişimcilerin bankacılık hizmetleri sırasındaki masraflarını düşürmeye yönelik hazırlanan pakettir. 3 aylık süresi ve 99 TL ücreti olan bu paketi alan işletmeler bu paket sayesinde aşağıdaki avantajları kazanmış olacaklar.

 • Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden sınırsız EFT ve havale imkanı
 • Şubeden yapılan 15 adet takas çeki komisyon imkanı
 • Şubeden 1 ay boyunca Pratik Haberci KOBİ Maxi Paket kullanımı
 • 1 Adet KKB Risk Raporu sorgu imkanı
 • 1 Adet KKB Pozitif Çek Sorgu imkanı

Kadın Bankacılığı Ürün Paketi

Size özel belirlenen koşullarda bankacılık ürün ve hizmetlerinden avantajlı faydalanabilmenizi sağlayan pakettir. Bu paketten yararlanabilmeniz için Patron Kartı aktif, Çek Karnesi sahibi ve TEB POS sahibi kadın işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladığınızda aşağıdaki avantajlardan faydalanabilirsiniz.

 • Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden  50 adet ücretsiz EFT ve 50 adet ücretsiz havale gerçekleştirme imkanı
 • Ücretsiz 15 adet takas çeki imkanı
 • 1 Adet KKB Risk Raporu sorgu ve 1 adet KKB Pozitif Çek sorgu imkanı

3. Diğer Bankacılık Destekleri

Nakit Yönetimi

Nakit yönetimi alanında banka kadın girişimci ve kadın patronlara özel tahsilat çözümleri, ödeme çözümleri, EFT/Havale çözümleri sunmaktadır. Ayrıca E-Çözümler ile elektronik fatura ve elektronik imza gibi alanlarda çözümler sunmaktadır. Tedarikçi Finansman Sistemi ile de destek olmaktadır.

Dış Ticaret

Kadın girişimcilere dış ticarette yardımcı olmak adına özel krediler ve bankacılık ürünlerinin yanı sıra eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sağlanmaktadır. Dış Ticaret Merkezleri ile dış ticaretin finansmanı sırasında gerekli desteği sağlamak için Trade Center’lar BNP Paribas Grubu bünyesindeki bankalarla anlaşmalı çalışmaktadır. Böylece 5 kıtada 70 ülkeye yayılmış olan bu bankacılık ile dış ticaret ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Dış ticaretiniz için size özel çözümler, kredi ve likidite paketleri, operasyonel destekler sağlanmaktadır. Ayrıca bankanın sağlamış olduğu dış ticaret ürünleri ile finansman sıkıntısı yaşamadan ticaret yapmanız desteklenmektedir. Dış ticaret ile ilgili olarak Trade Learning adı altında kaliteli bir eğitim fırsatını da banka müşterilerine sunmaktadır.

Altın

Altın kredisi, altın hesabı, taksitli altın kredisi, altın fonu gibi bir çok altına dayalı bankacılık ürün ve hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sigorta ve Emeklilik

Türk Ekonomi Bankası kadın girişimciler ve kadın patronlar için sigorta ve emeklilik alanında da bankacılık hizmetlerini geniş tutmaktadır. Özellikle sigorta alanında bir çok seçenek sunan banka emeklilik ile ilgili de ürün portföyünü zengin tutmaktadır.

Kadın Bankacılığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için size en yakın TEB Şubesi’ne gidebilir veya 7/24 ulaşabileceğiniz telefon şubesinden “0850 200 0 666” ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top