TEB Müşteri Hizmetleri

TEB Müşteri Hizmetleri

Milenyum çağında olmanın tüm avantajlarını kullandığımız bu günlerde, bu çağdan olumlu anlamda en çok etkilenen sektörlerden biri olan bankacılık hizmetlerinden de sıkça faydalanıyoruz. Bankacılık sektörü kişilerin para ve parasal alanlarda yapmak istedikleri işlemleri yapmaları sağlayan ve bu alanda faaliyete geçirdikleri ürün ve kampanyalar ile hizmet veren bir sektör olarak karşımıza çıkar. Bankacılık sektörü teknoloji ile iç içe olan sektörlerden biridir. Yaşanan teknolojik gelişmeler ve bu gelişmelerin dijital ortama yansıması ile bankacılık sektörü direkt olarak değişim yaşamaktadır. Teknoloji ile entegre çalışan birkaç sektörden biri olan bankacılık sektörü bankalar aracılığı ile müşterilerin hizmet sunmaktadır. Bankalar kişilerin mali işlerinden sorumlu olan ve bizlerin bu işleri en güvenli şekilde halledebilmemiz için hizmet veren yapılardır. Çok eski zamanlardan beri var olan ve günümüze kadar gelişerek gelen bankalardan hala hizmet alıyoruz. İşte bu bankalardan biri olan TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ile ilgili sizlere bir yazı hazırladık.

TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ülkemizde 1927 yılında hizmete başladı. İlk kurulduğu zaman para yatırma ve para bozdurma işlemlerinin yapıldığı o zamandan bu zaman değişen ve gelişen hizmet portföyü şimdilerde yatırım, sigorta, portföy, leasing ve faktoring gibi alanlar eklenerek değişim gösterdi. Banka derecelendirme kuruluşları tarafından özel bankalar grubunda en yüksek puana sahip olan TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası bu akabinde üstün hizmet sağlamaktadır. TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası yerli sermayeli bir banka olarak faaliyetlerini 2005 yılına kadar sürdürmüştür. 2005 yılında ise BNP Paribas şirketi ile ortaklık anlaşması imzalayarak yabancı sermaye ortaklı bir banka olarak o tarihten beri hizmetlerine devam etmektedir. TEB bankacılık faaliyetlerinin dışında TEB Yatırım, BNP Paribas Leasing, TEB Faktoring, TEB Portföy Yönetimi ve TEB Kosova gibi şirketler ile de hizmet sunmaktadır. Hem kurumsal hem ticari hem de özel bankacılık alanlarında uzman olan TEB bu uzmanlığı bireysel bankacılık, işletme ve Kobi bankacılığı alanlarına da taşıyarak sektörde öncü konumdadır.

TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine ülkemizde bulunan binlerce şube ve ATM’ler ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca telefon bankacılığı hizmeti ile de şubelere gitmeye gerek kalmadan birçok işlemin halledilmesi sağlanır. İnternetten işlem yapmayı sevenler için ise resmi internet sitesinden ”internet bankacılığı” hizmeti verirken; akıllı telefonlara indirilen mobil uygulamaları ile de hizmet sunmaktadır. Bu yazıda sizlere telefon bankacılığından hizmet alabilmeniz için ”TEB müşteri Hizmetleri” ile ilgili bilgiler sunacağız.

TEB Müşteri Hizmetleri Nasıl Kullanılır?

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine gerek yüz yüze gerek dijital ortamda gerek de telefondan hizmet sunmaktadır. TEB’in en çok kullanılan hizmetlerinden bir olan telefon bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden birçok işlem yapılmaktadır. TEB müşteri hizmetleri kendi bünyesinde birçok hizmet sunmaktadır. TEB müşteri hizmetleri kendi bünyesinde ”pratik bankacılık”, ” sesli imza” ve ” sesli yönlendirme” hizmetlerini 7 gün 24 saat müşterilerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

TEB müşteri hizmetlerinin sağladığı ”pratik bankacılık” hizmeti ile sahip olduğu 3 seçenekli menüsü sayesinde arama nedeniniz tahmin ederek işlem yapması ile vakitten kazanç sağlamaktadır.

TEB müşteri hizmetleri numarası 0850 200 0 666’dır.

TEB Müşteri Hizmetleri Sesli İmza Oluşturma

Eğer TEB müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra hızlı işlem yapmak isterseniz bu durumda ”sesli imza” oluşturmalısınız. Sesli imza oluşturma işlemi ise oldukça basittir. Bunun için ilk olarak TEB müşteri hizmetleri numarası 0850 200 0 666’yı arayın. Bu numarayı aradıktan sonra işlem olarak ”sesli imza” oluşturma işlemini seçmelisiniz. TEB müşteri temsilcisinin direktifleri doğrultusunda oluşturacağınız sesli imza sayesinde TEB müşteri hizmetlerini aradığınızda artık size kişisel bilgiler sorulmayacak. Sesli imzanızı dilediğiniz aman iptal edebilirsiniz yahut değiştirebilirsiniz. Eğer iptal ettiğiniz sesli imzanızı yeniden kullanmak isterseniz de yeniden bir sesli imza oluşturabilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetleri Sesli Yönlendirme

TEB’in telefon bankacılığı alanındaki hizmetlerinden biri olan ”’sesli yönlendirme” hizmeti ile yapmak istediğiniz işlemleri birkaç kelime söyleyerek ilgili menüye kısa sürede ulaşmanızı sağlamaktadır. TEB müşteri hizmetleri numarası 0850 200 0 666 arayarak sesli yönlendirme hizmeti alabilirsiniz.

TEB Şirket Telefonu Şubesi

TEB’in sağladığı hizmetlerden biri de TEB Şirket Telefon Şubesidir. 444 0 832 TEB Şirket Telefon Şubesi ile yedi gün yirmi dört saat şirketinizi ile ilgili finansal işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. TEB Şirket Telefon Şubesi hizmetinden faydalanmak için bir TEB şubesine giderek başvuru yapmanız yeterlidir. Başvuru yapıldıktan sonra cep telefonunuza gelecek olan SMS bilgilendirmesi ile 444 0 832 TEB Şirket Telefon Şubesinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

TEB Canlı Yardım

TEB’in sağladığı hizmetlerden biri de TEB İnternet Şubesi’nde Canlı Yardımdır. TEB’in Facebook sayfasında Online Çözüm Merkezi ve Bireysel ile Kurumsal İnternet Şubelerinde Canlı Yardım hizmeti ile artık Facebook üzerinden ya da İnternet Şubesi’nde işlem yaparken müşteri temsilcilerine soru sorarak anında yardım alabiliyorsunuz.

TEB Önce Müşteri Hattı

TEB Önce Müşteri Hattı ile aldığınız ürün ve hizmetler ile ilgili tüm soru, istek , öneri, teşekkür , sorgu ve bilgi alma gibi konularda işlem yapabilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Acilen yapmak istediğiniz işlemlerinizi için bazen dakikalarca telefon başında beklemek istemeyebilirsiniz. Bunun için TEB müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için sizlere bir yöntemden bahsedeceğiz. Eğer TEB müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak istiyor iseniz; bu durumda ilk olarak 0850 200 0 666 nolu numarayı arayın. Bu numarayı aradıktan sonra hiçbir tuşa basmaz iseniz direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Eğer işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız da; TEB müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kart, bankacılık kredi ürün ve yatırım işlemleri için 1′i, şifre işlemleri ve internet şubesi destek hattı için 2′yi, TEB müşterisi değilseniz, müşteri numaranızı veya kart numaranızı bilmiyorsanız 3′ü tuşlamanız ile istediğiniz konuda hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

Teb Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Teb Müşteri Hizmetleri İle İlgili Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Teb Şirket Telefonu Şubesi İle İlgili Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Teb Canlı Yardım Hizmeti  İle İlgili Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Teb Önce Müşteri Hattı İle İlgili Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top