Fortis Bank Müşteri Hizmetleri

ff

Her sektör geliştiği gibi bankacılık sektörü de yaşanan ekonomik ve teknolojik gelişmelere ayak uydurarak gelişme gösteriyor. Günümüzde artık tüm sistemler elektronik ortama aktarıldığı için bankacılık sektörü de çoğu zaman dijital ortamda daha etkin hizmet vermektedir. Bizler bankaları mali danışmanlık, kredi veya kredi kartı başvurusu, hesap açma kapatma, fatura veya harç ödeme, tüm vergi veya ceza ödeme işlemleri, bilgi sorma, bilgi değiştirme, kart çalıntı – ihbar konuları, havale, EFT, döviz işlemleri ve daha birçok alanda kullanıyoruz. Bankalar müşterilerine il veya ilçelerdeki şubelerden, resmi internet sitelerinden yahut akıllı telefonlardan kullanılan mobil uygulamalardan hizmet vermektedir. Bankalar ayrıca müşterilerine telefon bankacılığı yolu ile de hizmet vermektedir.

Bankalar müşterilerine telefon bankacılığı hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet internet kullanıcısı olmayan ya da şubelere giderek vakit kaybetmek istemeyen kişiler için oluşturulmuştur. Çoğu zaman telefon bankacılığı bilgi sormak üzerine kullanılmaktadır. Şubelerden yapılan birçok işlem telefon bankacılığı üzerinden de yapılmaktadır. Bankalar müşterilerine her yoldan hizmet vermek istemektedirler. Bu yüzden telefon bankacılığı hizmeti yürürlüğe konulmuştur. Bankaların ”müşteri hizmetleri” bu alanda çalışmaktadır. Ülkemizde bankaların müşteri hizmetleri numaraları genel olarak 444 kodu ile başlamaktadır. Diğer yaygın bir kod ise 0850’dir. Bu kodlar ile başlayan telefon numaraları çoğu zaman bankalara ait olup bizler aradığımız takdirde tamamen ücretsiz olmaktadır. Bu telefonları aradığımızda bir bayan sesi ile karşılaşılır ve bayanın bizim sorunumuzun çözümüne yönelik direktiflerini dinleyerek sonuca ulaşmaya çalışırız.

2011 yılından itibaren tüm hisselerinin satın alınarak TEB ( Türkiye Ekonomi Bankası ) olan Fortis Bank ; yoluna şimdilerde TEB olarak devam etmektedir. Müşterilerine üstün hizmet kalitesi vermeye çalışan TEB telefon bankacılığı ile hizmet vermektedir. Bu yazımızda sizlere Fortis Bank Müşteri Hizmetleri konusunda bilgi vereceğiz.

Fortis Bank Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Fortis Bank Müşteri Hizmetleri numarası 444 0 666 ‘dır. Ayrıca 444 0 832 ‘den arayarak da bağlanabilirsiniz. Bu numarayı arayarak hizmet alabilirsiniz. Alacağınız telefon hizmeti tamamen ücretsizdir. 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

TEB Telefon Şubesi

TEB; Türkiye Ekonomi Bankası’nın pratik bankacılık hedefi ile hizmete koyduğu TEB telefon şubesi ile resmi internet sitesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. TEB’in telefon şubesinde 3 seçenekli menü bulunur. Bu menü sizin arama sebebinizi tahmin etmektedir. Bu sayede zamandan tasarruf edersiniz.

TEB Pratik Telefon Bankacılığı numarası 0850 200 0 666 ‘dır. Bu numarayı her gün istediğiniz saatte arayarak kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

TEB Pratik Telefon Bankacılığı hizmeti ile sesli imza oluşturabilirsiniz. Sesli imza oluşturarak müşteri temsilcisi ile konuşmalarınızda herhangi bir kişisel bilgi verme durumu ortadan kalkacaktır. Bu sayede her aramanızda sadece sesli imzanızı kullanarak direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. 0850 200 0 666 TEB telefon şubesini arayarak ”sesli imza” talebinde bulunursanız sizin adınıza bir sesli imza oluşturulur. Sesli imza tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Eğer sesli imzanızı artık kullanmak istemezseniz bu durumda iptal edebilirsiniz. Sesli imzanızı iptal etseniz bile tekrar bir sesli imza oluşturabilirsiniz.

TEB’in sesli yönlendirme işlemi ile birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemlerin başında;

  • Kredi kartı şifremi almak istiyorum
  • Kredi kart şifre değiştirme işlemi
  • Kredi kartı şifremi unuttum
  • Banka kartı şifremi almak istiyorum
  • Banka kart şifresi değiştirmek
  • Banka kartı şifremi unuttum
  • Kredi kartımın asgari borcunu ödemek istiyorum
  • Kredi kartımın toplam borcunu ödemek istiyorum gibi işlemler gelmektedir. Hangi işlemi yapmak isterseniz onun koduna basarak işleme devam edebilirsiniz.

TEB Önce Müşteri Hattı

TEB önce müşteri hattı;  her türlü şikayet, öneri veya teşekkür içerikli mesajlarınızı iletebileceğiniz bir platformdur. TEB’in resmi internet sitesinde yer alan bu formu doldurarak tüm fikir ve duygularınızı ifade edebilirsiniz. Sizler için aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak forma ulaşabilirsiniz. Bu sayfada aynı zamanda Harcama İtiraz Formu menüsü bulunmaktadır. Bu menüye tıkladığınızda karşınıza Harcama İtiraz Formu çıkacaktır. Eğer kredi kartı harcamanıza ait bir itirazda bulunmak isterseniz bu durumda bu formu doldurmanız gereklidir. Daha sonra ise bu formu 0216 636 34 34 numarasına faks olarak göndermelisiniz. Bu itirazınız değerlendirildikten sonra size olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılır.

TEB Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Birçok bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmak için telefon başında uzun süre beklemek zorunda kalıyoruz. Bu durum acil işimiz olduğu zamanlarda bizleri iyice zorlamaktadır. Bu yüzden TEB Müşteri Hizmetlerine direkt bağlanmak için size bilgi vereceğiz. İlk olarak 444 14 66 arayın burada hiçbir tuşa basmazsanız direkt olarak bir müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Ya da TEB’in diğer numarası olan 0850 200 0 666 numarayı arayabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra kart, bankacılık kredi ürün ve yatırım işlemleri için 1′i, şifre işlemleri ve internet şubesi destek hattı için 2′yi, TEB müşterisi değilseniz, müşteri numaranızı veya kart numaranızı bilmiyorsanız 3′ü tuşlamanız yeterlidir. Bu sayede istediğiniz işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

TEB Telefon Şubesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

TEB Önce Müşteri Hattı Üzerinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

TEB Resmi İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top