Fortis Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

teb

Bankalar birçok sektörde farklı özellikler ve şartlar ile krediler sağlamaktadır. Bu kredilerin miktarına göre ve veriliş nedenine göre faiz ve vade süreleri de değişmektedir. Şimdilerde her banka için can damarı olan krediler bizler için de gün kurtarıcısı rolündedir.

Bankalara en çok konut ve ihtiyaç kredileri için başvuru yapılmaktadır. Konut kredileri yüksek miktarlarda olup verilmesi için bazı şartlar aranırken; ihtiyaç kredileri daha kolay verilmektedir. Genel olarak artık ülkemizdeki gayrimenkul veya araçlar kredi desteği ile alınmaktadır. Bu yüzden bankalara ev almak için kredi başvurusu yapan binlerce insan bulunur. Bu başvuruların olumlu sonuçlanması için ise kişilerin belli şartlara sahip olması gerekmektedir. Bankaların kredi başvurularına olumlu olarak cevap vermesi için bu şartların sağlanması gerekir.

Bankalara yapılan kredi başvurusu işlemlerinden ilk olarak kişilerin kredi notlarına bakılır. Kredi notları daha önce kullanılan kredi kartı veya kredilerin ödeme düzeni ve sıklığına ait değerlendirmedir. Bu değerlendirme bir puana dönüştürülür. Bu sayede kişinin kredi notu ortaya çıkar. Bankalar daha önce hiç tanımadıkları bu kişiler hakkında güven duymak adına bu nota bakıp karar verirler. Kredi notu bir kredinin alınıp alınmayacağını belirleyen en önemli şeylerden biridir. Çoğu kişi her şartı sağladığı halde kredi notu düşük olduğu için kredisi olumlu sonuçlanmamıştır. Bir diğer şart ise kişilerin düzenli bir gelire sahip olması gerekliliğidir. Çoğu banka en az son 3 aya ait bir maaş bordrosu ile başvuruyu kabul eder. Genel olarak bankalar ise 6 aydır düzenli maaş alan kişilerin bunu maaş bordrosu ile kanıtlamaları halinde kredi işlemini onaylayabilir. Birçok banka ise kefil ya da peşinat ile kredi vermektedir. Özellikle ev kredisi gibi miktarı yüksek olan kredilerin onaylanması için; mali geçmişi düzenli ve doygun olan bir kefil ya da konut için hatırı sayılır bir peşinat ile ancak kredi verilmektedir. Ayrıca bazı bankalar müşterilerinin hayat sigortası yapması halinde kredilerini onaylamaktadır. Bu sayede kişilere bir durum olursa banka kalan kredi taksitlerini hayat sigortası ödemelerinden almak üzere kendini garantiye almak istemektedir. Fortis Bank yani bilinen adı ile TEB bankasına yapılan kredi başvuruları kolayca öğrenilmektedir. Bu yazımızda sizlere Fortis Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenmek amacıyla nerelerden bilgi alabileceğiniz anlatacağız.

Fortis Bank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası ülkemizde finans sektöründe yer alan bankalar arasındadır. Türkiye Ekonomi Bankası özellikle bireysel ve ticari alanda verdiği kredi desteği ile sayılı bankalar arasındadır. Türkiye Ekonomi Bankası bünyesinde verilen krediler düşük faizli ve uygun ödeme seçenekleri ile çokça tercih edilen bankalardan biridir. Türkiye Ekonomi Bankası bünyesinde yapılan kredi başvurularına genel olarak 1 ile 3 gün arasında dönüş yapılmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası’ndan yapılan kredi başvuru sonuçları gerek SMS yolu ile gerek de internet bankacılığı ile öğrenilmektedir

Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemi yapmak için TEB şubelerine gidebilirsiniz. Bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi sizden T.C. kimlik numarası veya kredi referans numarası ister. Burada bilgisayar üzerinden yapacağı sorgulama ile size kredi başvuru sonucunu söyleyecektir.

Dilerseniz de telefon bankacılığından bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile irtibata geçebilirsiniz. Bunun için ilk olarak 0850 200 0 666 numarasını aramalısınız. Daha sonra ise sesli yönlendirme sistemi ile müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Bu kişi sizin T.C. kimlik numaranız üzerinden bir sorgulama ile kredi başvurusu sonucunuzu size bildirecektir.

Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvuru sonucunu öğrenme için bir diğer yöntem ise Türkiye Ekonomi Bankası resmi internet sitesinde bulunan ”başvurum nerede” sorgulama sayfasıdır. Bu sayfada bulunan sorgulama motoru 3 aşamadan oluşmaktadır. 3 aşamada da bulunan bilgileri ekrana girerek kredi başvuru sonucunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.

Screenshot 2 1

Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemi yapmak için ilk olarak aşağıda bulunan linke tıklamanız gereklidir. Ardından yukarıda gördüğünüz ekran karşınıza çıkacaktır. Bu sorgulama motoru 3 adımdan oluşur. İlk adımda kredi başvurusunu yapan kişiye ait T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası başında ”0” olmadan doğru bir biçimde girilmelidir. Ardından ” devam” butonuna basılır. İkinci ve üçüncü adımda bulunan bilgiler de doldurulduktan sonra işlem tamamlanır. Bu sorgulama işlemi ile Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemini tamamlamış olursunuz. Bu sorgulama tamamen ücretsizdir. Bu yüzden internet üzerinden de Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

TEB’in yürürlüğe koyduğu ”CEPTETEB” uygulaması ile de Fortis Bank yani Türkiye Ekonomi Bankası kredi başvuru sonucunu öğrenme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayarak CEPTETEB sitesine giriş yapıp Ardından gerekli bilgileri girerek kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Fortis Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Fortis Bank Resmi İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

CEPTETEB Üzerinden Fortis Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top