Fortis Bank Hgs Nasıl Alınır?

TEB Eft Saatleri

“Fortis Bank Hgs Nasıl Alınır?” sorusunun cevabını vermeden önce bir konuyu açıklığa kavuşturmamızda fayda var. 2011 yılında Fortis Bank uzun bir sürecin ardından kapanarak Türkiye Ekonomi Bankası ile birleşme yoluna gitmiştir. Bu nedenle de bugün sizlere esasında Türkiye Ekonomi Bankası Hgs işlemleri konusunda bilgi vereceğiz.

HGS Nedir?

31 Ocak 2013 tarihinden itibaren hayatımızdan çıkan KGS yani Kartlı Geçiş Sistemi, bu sistemi kullanmaya başlayan bireyler tarafından oldukça fazla sayıda eleştiriye maruz kalmış ve birçok kişiyi gereksiz zahmete sokmuştu. Kartlı Geçiş Sistemi ile birlikte trafik alt üst oluyor ve köprü ve özel yol gibi gişelerin bulunduğu yerlerde uzun kuyruklar oluşuyordu. Sürücülerin oldukça zor anlar yaşaması ile birlikte devlet bu konuda yeni bir çözüm olan HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi’ni yürürlüğe koydu. 1 Şubat 2013 tarihi ile birlikte hayata geçen bu sistem oldukça kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından benimsenerek milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. HGS ile birlikte, KGS’de olduğu gibi araçların durmasına ve kart gösterdikten sonra tekrar hareket etmesine gerek kalmadığı için otoyollarda yer alan gişelerde oluşan kuyrukların da sonu geldi ve trafik duraksamadan hızlı bir şekilde akıp gitmeye başladı. Böylelikle trafik sorunu ve zaman kaybı ortadan kalkmıştır. Siz de Hızlı Geçiş Sistemi’nden faydalanmak istiyorsanız, Türkiye Ekonomi Bankası hesabına sahip olarak bu sistemden faydalanabilirsiniz. Peki ya bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Gelin anlatalım.

Türkiye Ekonomi Bankası HGS Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en önde gelen bankalarından biri olan Türkiye Ekonomi Bankası, günümüzde milyonlarca kişiye Hızlı Geçiş Sistemi vermektedir. Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden Hızlı Geçiş Sistemi’ne kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bunun için ilk olarak Türkiye Ekonomi Bankası kredi kartına ya da Türkiye Ekonomi Bankası banka hesabına sahip olmanız gerekiyor. Para çekimi için kullanıma açık olan aktif bir banka hesabı olmayan kişiler oldukça kısa bir süre içinde Türkiye Ekonomi Bankası hesaplarını açabilir ve HGS başvurusunda bulunabilirler. Türkiye Ekonomi Bankası HGS başvurularınızı size en yakın Türkiye Ekonomi Bankası şubesinden gerçekleştirmeniz mümkündür. BUnunla birlikte Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesini de tercih ederek bu işlemleri çok daha hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası HGS Bakiye Yükleme

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden HGS bakiye yükleme işlemlerini gerçekleştirmek için Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesini kullanmanız mümkündür. Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesinde yer alan Ödemeler bölümü üzerinden HGS seçeneğine tıklayarak, banka hesabı ya da kredi kartı üzerinden HGS bakiye yüklemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda her ne kadar İnternet Şubesine göre zahmetli de olsa kendinize en yakın Türkiye Ekonomi Bankası şubesine giderek de bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Banka üzerinden yapacağınız ödeme işlemleri kısa bir süre içerisinde HGS sistemine yansıyacak ve kartınıza yüklenecektir.

Türkiye Ekonomi Bankası HGS İptal İşlemleri

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden satın almış olduğunuz Hızlı Geçiş Sistemi kart ve etiketini iptal etmek isteyen kişiler, Türkiye Ekonomi Bankası şubelerinden birine giderek bu işlemleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte 0850 222 09 29 numaralı Türkiye Ekonomi Bankası Telefon Bankacılığı üzerinden de bu işlemi kolay, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Dilerseniz HGS İptal işlemlerini Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası HGS Etiket Ücreti

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden satın alacağınız Hızlı Geçiş Sistemi kartı için tek seferliğe mahsus olmak üzere 17 TL ödemeniz gerekir. HGS etiketi için sabit bir ücret belirlenmediği için en doğru bilgi Türkiye Ekonomi Bankası banka personelleri tarafından ya da Müşteri Danışma Hattı olan Türkiye Ekonomi Bankası Telefon Bankacılığı üzerinden verilmektedir. Dilerseniz Türkiye Ekonomi Bankası Müşteri Hizmetlerini arayabilir, Türkiye Ekonomi Bankası resmi internet sitesi üzerinde yer alan İletişim ve Destek sayfasına girerek ilgili formu doldurabilirsiniz.

Aşağıda yer alan linkte tıkladıktan sonra ilgili sayfada yer alan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Gönder” tuşuna basabilirsiniz. Bu aşamadan sonra kısa bir süre içinde Türkiye Ekonomi Bankası müşteri personelleri tarafından kısa bir süre için de aranırsınız. Böylece dilediğiniz konuda bilgi sahibi olabilir ve Türkiye Ekonomi Bankası Hızlı Geçiş Sistemi ile ilgili olarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Önce Müşteri Hattına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top