Fortis Bank Çalışma Saatleri

Fortisbank 2011 yılında kepenklerini indirmiş bir bankadır. Uzun bir sürecin ardından kapanan banka 2011 yılında Türkiye Ekonomi Bankası ile birleşerek faaliyetlerine bu bankanın altında devam etmiştir.

Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye’nin en önde gelen bankalarından biri olup, özel sektör ticari bankaları arasında önemli bir yere sahiptir. KOBİ bankacılığı, kurumsal bankacılık, özel bankacılık, bireysel bankacılık ve sermaye ile hazine piyasaları hizmet ve ürünlerini de içermekte olan bütün temel bankacılık alanlarında hizmet vermekte olan bir bankadır. Bankacılık hizmetleri bir yana aynı zamanda grup iştirakleri ve şirketleri vasıtası ile tüketici finansmanı finansal kiralama, faktoring, portföy yönetimi ve filo kiralama gibi geniş bir finansal ve hizmet yelpazesine sahiptir. 2013 yılının ardından Türkiye Ekonomi Bankası’nın 5 milyondan fazla müşterisi, 500’den fazla şubesi, 1.400’den fazla Türkiye Ekonomi Bankası Express ve Türkiye Ekonomi Bankası Mobil Bankacılık, ATM, Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi ile Çağrı Merkezi üzerinden hizmetlerine devam etmektedir.

Fortis Bank Çalışma Saatleri Nelerdir?

Fortisbank diğer bankalar gibi yalnızca hafta içi hizmet vermekte olan bankalardan biridir. Fortisbank, yani Türkiye Ekonomi bankası hafta içi her gün saat 9’da hizmet vermeye başlar ve saat 17’e kadar hizmet vermektedir. Bununla birlikte her bankada olduğu gibi bir öğle arasına sahip olan Türkiye Ekonomi Bankası, saat 12.30’ta öğle arasına girmekte ve bir saatlik aranın ardından saat 13.30’ta tekrar hizmet vermeye başlamaktadır. Bu saatler dahilinde Türkiye Ekonomi Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek istediğiniz konuda işlem gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Fakat Fortis Bank çalışma saatleri yalnızca banka şubeleri ile sınırlı değildir. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından verilmekte olan İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, ATM ve Çağrı Merkezi gibi hizmetler doğrultusunda 7 gün 24 saat boyunca Türkiye Ekonomi Bankası’nın hizmetlerinden faydalanmanız mümkündür.

Türkiye Ekonomi Bankası resmi internet sitesine giriş yaparak İnternet Şubesi üzerinden dilediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı şekilde bu işlemlere bilgisayara erişiminizin olmadığı takdirde akıllı cep telefonları için üretilmiş olan mobil uygulamalar üzerinden de işlemlerinizi 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye Ekonomi Bankası ATM’lerini kullanarak kredi kartı ve banka kartı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir, neredeyse tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. Para transferleri, EFT ya da havale, kayıp çalıntı bildirimleri, kart şifre değişiklikleri, kredi ya da kredi kartı başvurularında bulunabilirsiniz. Bu işlemleri de yine aynı şekilde mobil ya da internet bankacılığı üzerinden istediğiniz saatler dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte Türkiye Ekonomi Bankası işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir başka yöntem Çağrı Merkezini aramak olacaktır. Tüm bankacılık işlemlerinizi Türkiye Ekonomi Bankası Telefon Şubesi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Tüm işlemleriniz, ürün, hizmet ve çeşitli işlemler hakkında bilgi alabilmek için 0 850 200 0 666 numarasını arayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Eft Saatlerine gelecek olursak, bu işlemleri hafta içi saat 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden gerçekleştireceğini EFT işlemlerinde ise saat 16:00’dan sonra yapacağınız işlemlerde hazırlanmış olan EFT ücretlerine ek olarak EFT komisyonu alınacağı için bu noktada dikkatli olmanız gerekir. EFT işlemleri bahsi geçen zaman dilimi dahilinde yapıldığı sürece on dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleştirilebilmekte olup, kimi zamanlarda otuz dakikaya kadar uzayabilmektedir. Resmi tatillerden bir gün öncesinde ve hafta içinin son günü olan Cuma günlerinde sistemde ortaya çıkabilecek olan arızalardan dolayı EFT işlemlerinin gecikebileceğini unutmayınız.

Akla gelen bu yöntemlerin haricinde aynı zamanda Türkiye Ekonomi Bankası Şikayet, Öneri ve Teşekkür sayfası üzerinden tüm şikayet, öneri ve teşekkürlerinizi iletebilirsiniz. Bu sayfaya ulaşabilmek için tek yapmanız gereken şey yazının sonunda yer alan linke tıklamak olacaktır. Bu linke tıkladıktan sonra iletişim konusunu seçmeli, müşteri numaranızı girmeli ve daha sonra isminiz ile soy isminizi yazarak, ev telefonu, iş telefonu, cep telefonu numaranızı ve e posta adresinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Daha sonra teşekkür, öneri ve şikayetiniz ile ilgili olarak mesajınızı yazabilirsiniz. Son aşamada yapmanız gereken tek şey güvenlik kodunu, ilgili kutucuğa girmek ve “Devam” tuşunu basmak olacaktır. Bu noktadan itibaren en kısa süre içinde Müşteri Hizmetleri tarafından aranırsınız.

Türkiye Ekonomi Bankası kredi kartı harcamalarına dair itirazlarınız bulunuyorsa, bunun için yazımızın sonunda yer alan link üzerinden ulaşabileceğiniz Harcama İtiraz Formu’nu doldurup imzalayarak 0216 636 34 34 numarasına faks göndermeli ya da Türkiye ekonomi bankası şubelerine teslim etmeniz gerekir. Faks gönderme konusunda herhangi bir çalışma saati bulunmadığı için dilediğiniz saatte bu formu doldurup imzalayarak gönderebilirsiniz. İtirazınız en kısa süre içerisinde değerlendirilecek ve sizlere geri dönüş yapılacaktır.

TEB Önce Müşteri Hattına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Harcama İtiraz Formuna Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top