Fortis Bank Eft Saatleri

TEB Eft Saatleri

2011 yılında uzun bir sürecin ardından kapanmış olan Fortisbank aynı yıl içerisinde Türkiye Ekonomi Bankası ile birleşerek faaliyetlerini TEB’in altında sürdürmeye devam etmiştir.

Türkiye Ekonomi Bankası olarak da bilinen TEB, Türkiye’nin özel sektör ticari bankaları arasında oldukça önemli bir yere sahip olmak ile birlikte Türkiye’nin önde gelen bankalarından da biridir. Bireysel bankacılık, özel bankacılık, kurumsal bankacılık, KOBİ Bankacılığı ve hazine ile sermaye piyasaları hizmet ve ürünlerini de içeren tüm temel bankacılık alanlarında hizmet verir. Bankacılık hizmetlerinin yanı sıra aynı amanda grup şirketleri ve grup iştirakleri ile birlikte portföy yönetimi, faktoring, finansal kiralama ve filo kiralama gibi oldukça geniş bir finansal yelpaze üzerinden hizmet vermektedir. Türkiye Ekonomi Bankası günümüzde 5 milyondan fazla müşterisi, 500’den fazla şubesi, 1.400’ü aşkın Türkiye Ekonomi Bankası Express ve Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi, ATM ve Türkiye Ekonomi Bankası mobil uygulamaları ile Çağrı Merkezi üzerinden hizmetlerine devam etmektedir.

Fortis Bank Eft Saatleri Nelerdir?

Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi Fortis Bank Türkiye Ekonomi Bankası ile birleştiği için sizlere Türkiye Ekonomi Bankası EFT saatlerinden bahsedeceğiz. Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden Türkiye’de yer alan herhangi banka hesabına Elektronik Fon Transferi yani EFT işlemlerinizi gerek  ve hesaplarınız arasındaki havale işlemlerini, Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi, gerek 0850 200 0 666 numarasına sahip olan Türkiye Ekonomi Bankası Telefon Şubesi, gerek ise Türkiye Ekonomi Bankası şubeleri üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

EFT ve havale ile para transferlerini Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi’ni kullanarak kredi kartı ya da vadesiz hesabınız üzerinden dilerseniz düzenli transfer talimatı ya da ileri bir tarihe ayarlamak üzere gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat istediğiniz an gerçekleştirmeniz mümkün olsa da EFT işlemleri Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi üzerinden yalnızca 09:00 ve 17:15 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir.

Bu saat dilimleri dahilinde para transferlerini ilgili banka hesabına yalnızca on dakika gibi kısa bir müddet içerisinde gönderebilmeniz mümkündür. Fakat kimi zamanlarda bu süre otuz dakikayı bulabilmektedir. Özellikle hafta içinin son günü olan Cuma günleri, sistemden ortaya çıkabilecek olan arızalar ve bayram gibi özel gün olan resmi tatillerden bir gün önce yaptığınız EFT işlemlerinin gecikmesi muhtemeldir. Bunun sebebi de elbette ki yoğunluktur. Türkiye Ekonomi Bankası EFT saatleri içerisinde yapılmayan tüm para transferi işlemleri ilk mesai gününde gerçekleşmek üzere beklemektedir. Bu gün geldiğinde ise işlem otomatik bir şekilde gerçekleşir. Bireyler bu konu ile ilgili olarak dikkatli davrandıkları sürece herhangi bir sorun ile karşı karşıya gelmezler. Aynı gün içerisinde para transferiniz gerçekleşebilecektir.

Alıcıya ait IBAN numarasını biliyor olmanız halinde, bir başka bilgiye gerek duymadan havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte EFT işlemlerinde ayrıca isim ve soy isim bilgilerinin de bilinmesi gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Şubesi üzerinden saat 16:00’dan sonra yapılacak olan EFT işlemlerinde hali hazırda kullanılmakta olan EFT ücretlerine ek olarak geç EFT komisyonu da alınacaktır. Cebe havale işlemlerinde para gönderilmiş olan kişinin 18 yaşından küçük olması halinde ATM’den para çekilmesi de mümkün olmayacaktır.

TEB EFT Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye Ekonomi Bankası şubelerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemleri 35 TL’den başlamakta olup gönderilecek olan miktara göre de ayrıca değişken bir ücret ile artış göstermektedir. Türkiye Ekonomi Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemlerinde yalnızca 2.5 TL ödemeniz yeterli olur. Akıllı telefona sahip olan bireyler bu telefonlara özel olarak üretilmiş olan mobil uygulamalar aracılığı ile EFT işlemlerini yalnızca 2 TL’ye gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte Türkiye Ekonomi Bankası Müşteri Hizmetleri yani Çağrı Merkezi üzerinden EFT işlemlerini gerçekleştiren kişiler 10 TL ödeyeceklerdir.

Scroll to Top