Adabank Müşteri Hizmetleri

adabank

Müşteri hizmetleri kavramı hizmet sektörü ile hayatımıza girmiş bir kavramdır. Satılan bir hizmet sonrasında müşterinin aktaracağı şikayet, öneri ya da karşılaştığı bir sorunu bankayla paylaşmak için kullandığı kanaldır. Müşteri bu kanalı telefonla, internet aracılığıyla canlı görüşme ile ya da form doldurma yoluyla bankayla direkt kullanabilir. Ancak en hızlı ve en çok tercih edileni telefon aracılığı ile müşteri temsilcisiyle görüşmektir. Sorunun çabuk çözülmesi ve müşteriyi ikna etmek adına burada çalışan personel oldukça önemlidir. Eğer müşteri ile iyi bir şekilde ilgilenip sorun hızlı halledilirse müşteri memnuniyeti artacak ve bankanın adı öne çıkacaktır.

Müşteri hizmetlerini ararken müşterilerin de dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Öncelikle sorunumuzu ya da arama sebebimizi kısa ve net bir şekil de ifade etmemiz lazım. Ayrıca müşteri temsilcisiyle kibar ve sakin bir şekil de konuşmak da işlemin hızlı gerçekleşmesine neden olacaktır.

Bir bankanın müşteri hizmetlerinin her daim ulaşılabilir olması gerekmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte günün her saatinden istediğimiz her yerde kredi kartı ya da banka kartıyla alışveriş yapabiliyoruz. Mesela bununla ilgili bir sorun yaşandığında bankayla görüşüp kolayca sorun çözüme kavuşabilir.

2004 yılında Uzan grubu ve ona ait tüm şirketlere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konuldu. TMSF daha sonra 2006 yılında bankayı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu aracılığıyla satışını gerçekleştirmiştir. 2006 yılında yapılan bu satışla banka 45 milyon Türk Lirası karşılığında Kuveytli bir şirkete satılmaya çalışılmış fakat mali yetersizlikler yüzünden BDDK bu satışı iptal etmiştir. Daha sonra 2008 yılında Sinpaş grubu ortaklarından Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım Tic. A.Ş. ihale de en yüksek teklif olan 57 milyon Türk Lirasına almaya çalışmış ve bu süreç 2 yıl devam etmiş ve BDDK 2010 yılında bu satışa da onay vermemiş ve ihaleyi geçersiz saymıştır. Banka en son 2011 yılında tekrar satışa çıkarılmış Remzi Gür ve ortağı G Capital banka için 75 milyon Türk Lirası teklifinde bulunmuş ancak BDDK 2012 yılında yine satışa onay vermemiştir.

Adabank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Adabank müşteri hizmetlerine  (0 212) 275 0489 numarayı arayarak 7 gün 24 saat boyunca ulaşmak mümkündür. Bu telefon numarasını arayarak yapabileceğimiz işlemler şunlardır:

Vadeli ya da vadesiz hesabımız hakkında bilgi almak, dilerseniz bu bilgileri bilgisayar ortamında kayıt etmek de mümkündür, en son yapılan hesap işlemleri hakkında detaylı bilgi, yeni vadesiz hesap açma ya da varolan hesabı kapatma, kredi alma, çek-senet bilgilerini kontrol etmek, havale, EFT, virman, future ve forward işlemleri, swift, kayıp çalıntı bildirimi, döviz alım-satım, fon alım-satım, tahvil/bono alım-satım.

Ayrıca Adabank internet sitesine de giriş yapabilirsiniz. İnternet sitesinde banka ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilir; yatırım yapacak olan şirketler için banka hakkında güncel gelir tablosu, nakit akım tablosu, bilanço, öz sermaye değişim tablosu, şirket sözleşmesi, en son toplanan genel kurul toplantısı raporları ve şirket içi yönergeye ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bankaya bireysel olarak başvuracak müşteriler için belirli aylara ve yıllara ait olmak üzere ticari ve tasarruf mevduatı ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunları yanı sıra T.C Kimlik numaranız ve hesap numaranızı girerek IBAN no sorgulama işlemini de yapabilirsiniz.

Scroll to Top