Adabank Eft Saatleri

Adabank Çalışma Saatleri

Bankaların sayısının bir hayli artması ve gelişen teknoloji ile beraber, birçok işlem faaliyete geçirilmiş ve bireyler tarafından kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde en çok kullanılan bankacılık işlemi para transferidir. Bu nedenle internet bankacılığını kullanan bireyler en çok EFT işlemini tercih etmektedir. Adabank da bu hizmeti veren bankalardan biridir. Adabank, teknolojik uygulamalarını yenileyen, hızlı çözümler yaratan, en iyi hizmeti vermeye çalışan bir banka olarak hizmetlerine devam etmektedir. Yazımızın devamında EFT ile ilgili bilgilere ve Adabank Eft Saatlerine ulaşabilirsiniz.

EFT Nedir?

EFT, “Elektronik Fon Transferi” sisteminin baş harflerinden oluşturularak kısaltılmış halidir. Bu sistem sayesinde bankalar ve hesaplar arası para transferleri internet veya bankamatik üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tabi ki günümüzün artan teknolojisi sayesinde bu işlem en çok internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknolojinin zaman ve mekan sınırını ortadan kaldırması ve beraberinde kolaylık ve hızı getirmesi dolayısıyla tercih edilmesi normaldir. EFT işlemleri ile başka bankaya oldukça kısa süre içerisinde para transferi yapabilirsiniz.

EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılmakta ve bu işlemin Merkez Bankası tarafından kontrol edildikten sonra gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle işleminizi gerçekleştirirken sizden istenilen bilgileri tam ve doğru bir şekilde vermeniz gerekmektedir. EFT işlemi yapacak olan bireylerin kuşkusuz kullanacakları en basit yöntem IBAN’dır. IBAN kullanılarak yapılan para transferleri sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Bundan dolayı EFT işlemlerinizi gerçekleştirirken IBAN kullanılması tavsiye edilmektedir. EFT iki yol ile gerçekleştirilmektedir. Bunlar;

  • IBAN numarası ile EFT yapmak,
  • Hesap numarası ile EFT yapmak şeklindedir. Bu iki yöntemde gündelik işlemlerde kullanılan ve tercih edilen yöntemler içinde yer almaktadır.

IBAN ile EFT işlemi: EFT işlemlerinin en kolay ve hızlı olan yolu IBAN ile gerçekleştirilendir. International Bank Account Number(IBAN), kişilerin tam adları ve uluslararası banka hesap numaralarıdır. IBAN ile bireyler hesap bilgileriyle alakalı detayları tek tek vermenize gerek kalmadan EFT işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca IBAN ile gerçekleştirilen EFT işleminde hata yapma şansı da oldukça düşüktür.

Hesap Numarası ile EFT İşlemi: Para transferi yapacağınız kişinin IBAN numarası bulunmuyorsa, hesap numarası ile EFT yapabilmek mümkündür. Hesap numarası ile EFT yapmak için; kişinin tam hesap adını, banka adını, bankanın şube numarasını ve hesap numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bazı bankalar, bu işlem için bankalara göre tanımlanmış olan kodları seçmenizi istemektedir. Bundan dolayı hesap numarası ile yapılan EFT işlemi karışıktır ve hata yapma riski oldukça yüksektir. Hesap numarası ile yapılan EFT işlemlerinde çok dikkatli olunması gerekir.

Adabank EFT Saatleri

Adabank, EFT işlemlerinizi hafta içi sabah 09.00-17.00 arası gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatler içerisinde gerçekleştirilen EFT işlemleriniz ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında transfer yaptığınız hesaba aktarılacaktır. Ancak bazen yoğunluk ve/veya ekstra durumlarda 30 ile 45 dakika aralığında aktarımlar olabilmektedir. Bu süreden daha fazla geciken hatta bir iş gününü aşan transfer gecikmelerinde banka şubeniz ile irtibata geçerek bilgi almanız tavsiye edilir. Saat 17.00 dan sonra gerçekleştirilen EFT işlemleriniz ise ertesi güne sarkacak ve para transferiniz ertesi gün gerçekleşecektir. Bu nedenle EFT saatleri arasında işlemlerinizi gerçekleştirmenizi öneririz. Adabank EFT sorgulama işlemleriniz için 0212 275 04 89 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Özellikle gecikmiş ödemeleriniz varsa vakit kaybetmeden iletişim kurup, durum hakkında bilgi almalısınız.

Adabank EFT ücretleri ise yapılan her bir eft işlemi üzerinden %0.4 oranında komisyon tahsil edilir. Adabank EFT işlemi için sabit bir ücret talep etmemektedir. Komisyon ile çalıştığı için yüklü EFT işlemlerinizde maliyetin artmasına sebep olacaktır. Aşağıdaki link üzerinden hem EFT hem de bankanın diğer işlemlerine ait ücretleri öğrenebilirsiniz.

Adabank EFT ücretleri için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top