CİTİBANK KREDİ BAŞVURUSU

CİTİBANK KREDİ BAŞVURUSU

Gündelik yaşamda insanların ihtiyaçlarına çözüm sunan banka kredilerinin yanında işletmeler için de oluşturulmuş kredi seçenekleri bulunmaktadır. İşletmelerin anlık nakit sıkıntılarına ve diğer yatırım amaçlarına uygun olarak geliştirilen kurumsal kredi seçenekleri sayesinde işletmeler büyüyebilmektedir. Bu kurumsal banka kredilerini sağlayan bankalardan biri de Citibank’tır. Citibank kredi başvurusu yaparak kurumsal kredi seçeneklerinden istediğiniz krediye başvurabilir ve ihtiyaçlarınız için finansman yaratabilirsiniz. Citibank birçok farklı kredi seçeneğiyle dünya genelindeki yaygın ağıyla tercih edilen bir bankadır ve Türkiye’de uzun zamandır faaliyet göstermektedir. Yazımızın devamında Citibank kredi seçenekleri hakkında genel bilgi verip, Citibank kredi başvurusu nasıl yapılır buna değineceğiz.

Citibank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Citibank işletmelere özel kredilerle, firmaların ihtiyacı olan finansmanı sağlamaktadır. Citibank kredi başvurusu ile birçok farklı kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Citibank ürün ve hizmetlerinden bahsedecek olursak; kısa vadeli krediler, uzun vadeli krediler, varlığa dayalı finansman ve kurumsal finans seçenekleri ile Citibank müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına en iyi biçimde çözümler sunmaya çalışmaktadır. Kısa vadeli krediler, açık krediler, spot krediler, forward anlaşmaları ve yabancı para endeksli Türk lirası kredileri gibi farklı uygulama alanlarına ayrılmıştır.

Citibank kredi başvurusu ile açık kredilere başvuru yapan müşteriler, krediyi istedikleri zaman kullanma ve kapatma hakkına sahiptirler. Açık kredide birikmiş faiz ve vergiler, çeyrek yıl sonlarında ödenir. Forward anlaşmalarında ise Citibank, miktarı, kullanım tarihi, vadesi ve faiz oranı önceden belirlenmiş kredi sunabilir. Müşteri, kredinin vadesi dolduğunda faizi ve ana parasıyla birlikte ödemektedir. Citibank kredi başvurusu ile uzun vadeli kredilere başvuru yapılabilir ve bütün şirket aktivitelerini dövizle finanse edebilirsiniz. Varlığa Dayalı Finansman seçeneği ile farklı özelliklerdeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bilançonun varlık kısmına odaklanan finansman şeklidir. Bu noktada kredi, leasing, ticari alacaklar-stok finansmanı ve portföy satın alımlarıdır.

Ekipman ve sabit kıymet alımı, ticari alacaklar, işletme sermayesi ve bilanço ve vergi yönetimi gibi konular üzerinde yoğunlaşan varlığa dayalı kredilendirme ile amaçlanan, uzun vadede bir ilişki kurulabilecek varlığa dayalı kredi ürünlerine ihtiyaç duyan müşteri ağı yaratmaktır. Bu noktada strateji, varlığa dayalı finansman için geniş ürün yelpazesi oluşturmaktır. Yazımızın devamında vereceğimiz linke tıklayarak Ciitibank kredi başvurusu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Citibank Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top