FİNDEKS KREDİ PUANI HESAPLAMA

FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Kredi puanı, kişilerin banka ve buna benzer finansal kuruluşlar ile, arasında gelişen ilişkiler sonucunda oluşan bir puandır. Kişilere ait bu puanlar bankalardan kredi çekme talepleri sonucunda kredi riski, mali durum gibi değerlendirmeleri gibi durumlar için analiz konusu olan önemli sayısal değerlerdir. Bu bağlamda bu kredi notu her birey için önemli bir hal almaktadır. Herhangi bir finansal girişimde bulunmadan önce bu puanlarımızı bilmemiz ve ona göre hareket etmemiz en doğrusudur. Bu puanları daha önceleri sadece bankalara giderek öğrenebilmekteydik. Fakat günümüzde bu hizmet internet yardımıyla da sağlanmaya başlamıştır.

Findeks kredi puanı hesaplama sistemi bu işlemi yürütebildiğimiz güncel bir sistemdir. Bu sistemi kullanabilmeniz için Kredi Kayıt Bürosu resmi internet sitesi oluşturarak müşterilerinin bu hizmetten istedikleri zaman bankalara gitmeden yararlanmalarını sağlamıştır. Bu yazımızda bu sistem kullanarak sorgulama işlemi hangi şartlar altında nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

Findeks Kredi Puanı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Findeks kredi puanı hesaplama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna ilgili sayfaya erişim sağlamanız konusunda yardımcı olacak yönlendirme linkini ekledik. Bu linki kullandığınız zaman aşağıdaki görselde olan sayfaya yönlendirilmiş olacaksınız. Bu sistem sayesinde sorgulama yapabilmek için işaretli olan kısımı kullanarak kişisel işlem sayfanıza ulaşınız.

findeks

İlgili alanı kullandığınız zaman aşağıdaki gösterilen resimde olduğu gibi TC kimlik numaranız ve parolanızı kullanarak giriş yapabileceğiniz güvenlik sayfasına ulaşmış olursunuz. Eğer üye değilseniz çerçeve içerisine alınmış kısımdan yeni üye olabilir ve kredi notu sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sorgulama işlemleri ücretli olup 4 TL olarak tarifelendirilmektedir.

findeks2

Findeks Kredi Puanı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top