KREDİ NOTUMU NASIL SORGULAYABİLİRİM?

FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Bankaların bize kredi vermesi için öncelikle kredi notumuzu öğrenmemiz gerekiyor. Çünkü kredi almak istediğimiz bankalar kredi notumuz doğrultusunda bizlere kredi imkanı sağlıyorlar. Bundan dolayı öncelikle yapmamız gereken  işlem kredi notumu nasıl sorgulayabilirimin sonrasında kredi başvurusu yapmaktır. Findeks kredi notu sorgulama uygulaması bu işlemi artık internet üzerinden basit birkaç basamakta yapabilmenizi sağlıyor. Kredi kayıt bürosu kredi notunun ismini findeks kredi notu olarak değiştirmiştir. Kredi notu artık Findeks adı ile kurumsallaşmıştır. Findeks’te herkesin ticari ve finansal siciline göre kredi notu oluşturulmaktadır. Böylelikle buradan finansal risk bilgilerinizin analizi yapılmaktadır. Findeks, kredi kartı borcu ödeme düzenliliğiniz ile çekmiş olduğunuz kredi ödemelerinizin düzenli olup olmadığını kontrol eden bir sistemdir. Bankalar kredi verecekleri kişilerin önce kredi notlarına bakarlar. Eğer kredi notunuz düşükse bankaların size kredi vermesi zorlaşacaktır .

Findeks kredi notunu oluşturan etmenler, kredi kullanım yoğunluğu %15, bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları %30, mevcut hesap ve borç durumu %25, yeni kredi arayışı %20, ve diğer etkenler % 10 oranında kredi notunuzu oluşturmaktadır. Findeks dokuz bankanın ortaklığıyla kurulmuştur. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu’nun ekonomi ve finans hayatına sokmuş olduğu sistemdir. Bu uygulama ile birlikte bireysel ve şirket bazında Findeks kredi notu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulama internet üzerinden basit  şekilde yapılabilmektedir. Bu sorgulama işleminizi yapmak ise basittir. Kredi çekmek istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğreniniz. Kredi notumu nasıl sorgulayabilirim işlemini nasıl yapacağınızı yazının devamında kısaca anlattık. Bu bilgileri takip ederek kredi notumu nasıl sorgulayabilirim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Kredi notunuzu sorgulamak için öncelikle Findeks sistemine üye olmanız gerekecektir. Bunun için yapmanız gereken yazının sonunda vermiş olduğumuz  linke tıklamaktır. Bu link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfadan öncelikle yapmanız gereken kredi notu alanına tıklamak olacaktır. Daha sonra ise yeni üye adlı butona tıklayınız. Üyelik için sizden TC kimlik numaranız, doğum yılınız, e-posta adresini, eğitim durumunuz  ve çalışma şekliniz gibi bilgiler istenecektir.

1

Bu bilgileri doldurduktan sonra üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra ise TC kimlik numaranız ve şifreniz ile kredi notumu nasıl sorgulayabilirim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Sorgulayabilirim İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top