KREDİ NOTU KAÇ OLMALI ?

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

Sizde eğer kredi çekmek istiyorsanız bu durumda sizin kredi notunuz önemli bir yer tutmaktadır. Eğer kredi notunuz yeteri kadar değilse bu durumda kredi çekmeniz mümkün değildir. Bu durumda kredi notu kaç olmalı ? Sizde kredi notu kaç olmalı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan bölümden yararlanabilirsiniz. Kredi puanınızı etkileyen konular şunlardır;

  • Daha önce kredi çekmişseniz ve bu kredi borcunuzu ödemede gecikmiş iseniz.
  • Kredi almak için birden çok bankaya kredi başvurusunda bulunmuş iseniz.
  • Puanınızı düşürmemek içinse yapmanız gereken en önemli işlem ise kredi kartı borcunuzu yatırmış olmanız, hiç değilse en azından asgari tutarı ya da kredi kartı borcunuzun % 50’sini yatırmanız gerekmektedir.

Bu durumlarla karşı karşıya kaldığınız zaman kredi notunuz düşmekte ve kredi çekme imkanınız azalmaktadır. Sizde kredi çekmek istiyorsanız bu durumda puanınızı indirmemeniz gerekmektedir. Kredi notunuzu indirmek istemiyorsanız bu durumda ise yukarıda puanın düşmesine neden olan işlemlerden kaçınmanız gerekmektedir.

Kredi Puanı Nasıl Hesaplanır?

Peki sizde kredi çekmek istiyorsunuz ve bu durumda kredi notu kaç olmalı merak ediyorsanız kredi puanı hesaplama işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda kredi notu hesaplama işlemini nasıl yapılacağı hakkında da bilgi vereceğiz. Sizde kredi notu kaç olmalı için kredi notu nasıl hesaplanır öğrenmek istiyorsanız bu durumda ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada ilk olarak ilgili alana TC kimlik numaranızı giriniz. Daha sonra ise yani bir sonraki adımda ise doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde ilgili alanlara giriniz. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra ise bir sonraki adımda ise E-Posta adresinizi ilgili alana giriniz. Daha sonra ise yapmanız gereken işlem çalışma şeklini seçmek olacaktır. Daha sonra ise bir sonraki adımda eğitim durumunuzu ilgili alana giriniz. Eğitim durumunuzu girdikten sonra ise bir sonraki bölümde ilgili alana alt tarafta yer alan rakam ve harfleri güvenlik kodu yazan alana giriniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra ise son olarak sözleşmeyi okudum onaylıyorum yazan kutucuğu işaretleyip devam butonuna basarak kredi notunuzu öğrenmek için sisteme üye olunuz daha sonra ise açılacak olan bölümde kredi notu kaç olmalı sorunuzun cevabı için kredi notunuzu hesaplayabilirsiniz.

1

Kredi notunu hesapladıktan sonra kredi almak için gerekli olan kredi puanınız 0 ile 1900 arası değişmektedir. Eğer sizde kredi çekmek istiyorsanız kredi notu kaç olmalı sorunuzun cevabı en az 1460 civarında olmalıdır olacaktır. Eğer kredi notunuz bu puanın altında ise kredi başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Kredi notunuz 1460 puanın üstünde ancak borcunuz fazla ise bu durumda kredi çekme imkanınız yoktur. Kredi çekmek için belirlenen sınırlar ve kredi notu kaç olmalı sınıflandırması yapılmaktadır. Kredi çekmek için kredi notunu hesaplamış iseniz bu aşağıda yer alan puan aralıklarından orta seviye puan, iyi seviye puan ve iyi puan aralıklarından birine sahip olmanız gerekmektedir. Kredi notu puanları sınıflandırması ise şu şekildedir ;

  • 0 – 700 Adli İşlem Sürecinde Çok Kötü Puan
  • 700 – 900 Kötü Puan
  • 900 – 1500 Orta Seviye Puan
  • 1500 – 1700 İyi Seviye Puan
  • 1700 – 1900 İyi Puan

Kredi Notu Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top