FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR?

FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Günümüzde kredi alabilmek için öncelikle kredi notumuzu bilmemiz gerekiyor. Kredi almak istediğimiz bankalar kredi notumuza göre bize kredi veriyorlar. Bu yüzden öncelikle kredi notunuzu öğrenip daha sonra kredi başvurusunda bulunmanız sizin için daha önemlidir. Kredi notunuzu artık internet üzerinden birkaç basit işlemle yapabilirsiniz. Kredi kayıt bürosu daha önceleri kredi notu olan adını findeks kredi notu olarak değiştirdi. Kredi kayıt bürosunun findeks adı ile kurumsallaşmış olduğu sistemde sizin ticari ve finansal sicilinize göre de kredi notunuz oluşturuluyor. Bu şekilde finansal risk bilgileriniz de analiz ediliyor. Findeks, kredi kartı borcu ödeme düzenliliği ve kredi ödemelerinizin düzenli olup olmadığını kontrol eden bir sistemdir. Bankalar kredi verirken bu ayrıntılara dikkat ederek size kredi vermektedir. Eğer ki kredi notunuz düşükse kredi almanız zorlaşacaktır.

Findeks kredi notunu oluşturan etmenlere bakacak olursak, Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları %30, Mevcut Hesap ve Borç Durumu %25, Yeni Kredi Arayışı %20, Kredi Kullanım Yoğunluğu %15 ve diğer etkenler % 10 oranında kredi notunu oluşturmaktadır. Findeks kredi notu öğrenme servisi dokuz bankanın ortaklığıyla kurulmuştur. Kredi Kayıt Bürosu’nun açılımıyla ekonomi ve finans hayatına geçiş yapmış olan bir sistemdir. Bu uygulama ile bireysel ve şirket bazında findeks kredi notu nasıl öğrenilir işlemini yapabilirsiniz. Findeks kredi notu nasıl öğrenilir işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işlemini yapmak ise oldukça basittir. Eğer ki sizde kredi çekmek istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğrenin. Findeks kredi notu nasıl öğrenilir işleminin nasıl yapıldığını yazının devamında vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notu nasıl öğrenilir işlemi için öncelikle Findeks sistemine üye olmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle yazının sonunda vermiş odluğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfadan kredi notu alanına tıklayınız. Daha sonra yeni üye adlı butona tıklayınız. Üyelik için sizden TC kimlik numaranız, doğum yılınız, e-posta adresini, çalışma şekliniz ve eğitim durumunuz gibi bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sorgula butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1

Daha sonra sisteme TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

2

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Scroll to Top