KKB KREDİ NOTU SORGULAMA

KKB KREDİ NOTU SORGULAMA

Sayfa İçeriği

KKB Nedir?

KKB; kredi kayıt bürosu olarak bilinen 1995 yılında birçok ortak ile kurulan özel bir şirkettir. Bu şirket, üyesi olan müşterilerine ait ayrıntılı kredi kayıt bilgilerini barındırarak, bireylere ait bu bilgiler ışığında, kredi riski belirlenmesinde, müşterisinin bu riskinin en aza indirgenmesinde, önemli rol oynayan bir bilgi paylaşım sistemidir.

KKB Kredi Notu Nedir?

Bankaların vatandaşlara sunduğu kredi kartı ve kredi hizmetlerinden yararlanmak için kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. KKB notu; bireylerin kullandıkları kredi kartı ve kredilerle ilgili olarak ödemelerindeki düzen sonucunda oluşan bireyin kredi kullanabilme notu olarak nitelendirebileceğimiz bir sayısal değerdir. 2013 yılında Findeks markasının kurulmasıyla birlikte Findeks üzerinden yürütülen KKB kredi notu sorgulama işlemleri Findeks notu olarak da bilinmektedir. Yüksek bir kredi notuna sahip olmak yeni alacağınız kredi ve kredi kartları için iyi bir referans olacaktır. Yüksek bir nota sahip olmak için yapmanız gereken, daha önce almış olduğunuz kredi borcunuza sadık davranarak borçlarınızı düzenli ve zamanında yatırmanız.

KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, günümüzde Findeks kredi notu olarak bilinmekte olan bu değerler, banka şubelerinden öğrenilebilmektedir. Fakat teknolojinin günümüzde geldiği noktaya bakılırsa şubelerden işlem yapmak oldukça yorucu ve zaman alıcı görünmektedir. Bu olumsuzlukların önüne geçmek için ilgili kuruluş resmi internet sitesi üzerinden KKB kredi notu sorgulama işlemini aktif hale getirmiştir.

KKB kredi notu sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna yönlendirme linki eklemiş bulunuyoruz. Bu linki kullandığınız takdirde resimde gösterilen ana sayfaya erişim sağlamış olacaksınız. Bu sayfada çerçeve içerisine alınmış bölümden güvenlik sayfasına yönlendirileceksiniz.

findeks

KKB kredi notu sorgulama için güvenlik sayfasında sisteme giriş yapabilmeniz için aşağıda görselde olduğu gibi iki adet boşluğu doldurmanız gerekmektedir. TC kimlik numaranız ve daha önceden temin ettiğiniz parolanız size ait sayfaya ulaşmanıza yetecektir. Bu bilgileri doğru şekilde doldurduktan sonra giriş yap butonunu kullanınız. Eğer parola sahibi değilseniz çerçeve içerisine alınmış kısımdan üye olarak adınıza ait bir profil oluşturabilir ve işlemlerinizi o profil üzerinden yürütebilirsiniz.

findeks2

KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top