KREDİ NOTU HESAPLAMA

kredi hesaplama

Kredi notu finansal hareketlerinizle birlikte iş alanında sergilemiş olduğunuz harcama performansı sonucunda oluşan bankacılık alanında not karnesi olarak adlandırabileceğimiz sayısal bir değerdir. Bu değerleri bizim hesaplamamız ya da nasıl değiştiğini kontrol etmemiz çok zordur. Bu puan kredi kartı kullanımlarında borç ödemede gecikme olup olmaması, mevcut bulunan krediniz varsa o kredinin borç durumu gibi parametrelerle değişkenlik gösterir. Kredi notu hesaplama işlemi bizim kolaylıkla yapabildiğimiz bir hesaplama türü değildir. Bu yüzden bu hesaplama işlemini yapmak ve güncel olarak kaydetmek üzere Findeks adı verilen kurum kurulmuş ve vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Findeks kredi puanı hesaplama işlemi online olarak istediğiniz zaman internet olan her yerden kolaylıkla kredi notunuzu öğrenmenize yardımcı olur. Bu yazımızda Findeks kredi notu hesaplama işlemi yardımıyla kredi notunuzu öğrenmenize yardımcı olacak bilgileri ele aldık.

Kredi Notu Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

kredi notu hesaplama için kendinizin kullanabileceği bir formül ya da şablon yoktur. Bu yüzden bu hesaplama işlemini yapan Findeks kuruluşunu kullanarak kredi puanınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Herhangi bir banka şubesine giderek de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks online kredi puanı hesaplama işlemini yapabilmeniz için kuruluşa ait resmi siteye üye olmanız gerekmektedir. Bu siteden yapılacak olan sorgulamalar ücretlidir. Tek sefer ya da aylık gibi değişik seçenekler yardımı ile hesaplama işlemini yaptırabilirsiniz.

Findeks kuruluşuna ait siteden sorgulama yapabilmeniz için yazımızın sonuna yönlendirme adresi eklemiş bulunuyoruz. Bu adresi kullanarak aşağıdaki resimde de olduğu gibi kuruluşa ait resmi internet sitesine erişim sağlamış olacaksınız. Bu sayfada işaretli olan kısmı kullanarak üyelik bilgilerinin girildiği güvenlik sayfasına yönledirileceksiniz.

findeksanasayfa

Giriş yap butonunu kullandığınızda TC kimlik numaranız ve daha önce üye olduysanız oluşturmuş olduğunuz parolayı girmeniz gereken sayfayı aşağıda olduğu gibi ekranınızda göreceksiniz. Ok işareti ile gösterilen kısımlara bilgilerinizi doğru şekilde yazarak giriş yap butonunu kullanınız ve kuruluşa kredi puanınızı hesaplatınız. Eğer üye değilseniz kırmızı çerçeve içerisinde yer alan alan kısmı kullanarak üye olma işlemini gerçekleştirirseniz daha sonrasında kredi notu hesaplama işlemini yapabilir halde olacaksınız.

fndks

Kredi Notu Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top