KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR ?

FİBABANKA KREDİLERİ

Eğer kredi çekmek istiyorsanız bu durumda en çok dikkat edilen nokta kredi notunuzdur. Ancak kredi notunuz yeterli bir durumda değilse, bu noktada kredi çekme imkanınız yoktur. Sizde kredi çekmek istiyorsanız ancak yeteri kadar kredi notunuz yoksa bu durumda kredi notu yükseltme yollarına başvurabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda kredi notu nasıl yükseltilir bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Sizde kredi notu nasıl yükseltilir hakkında bilgi sahibi olmak ve ne yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız bu durumda aşağıda yer alan kısımları okuyabilirsiniz.

Kredi çekmek istiyorsanız bu durumda kredi notunuzun en az 1460 civarında bir puan olması gerekmektedir. Bu puanın altında bir puana sahipseniz kredi çekemezsiniz. Ancak kredi çekmek için kredi notu nasıl yükseltilir öğrenebilirsiniz. Kredi çekmek için en az orta seviye puanı yani 900-1500 arasına, ya iyi seviye puanı 1500-1700 arası bir puana ya da iyi puana yani 1700-1900 arası puana ihtiyacınız vardır. Bu aralıklarda bir kredi notunuz yoksa kredi çekme imkanınız yoktur. Bu durumda sizde kredi puanı yükseltme yoluna başvurabilirsiniz. Biz sizlere önce kredi puanının nasıl hesaplanacağı hakkında bilgi vereceğiz. Daha sonra ise yine bu bölümde kredi notunuzu nasıl yükselteceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Sizde kredi notu nasıl hesaplanacak öğrenmek istiyorsanız bu durumda ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada ilk olarak ilgili alana TC kimlik numaranızı giriniz. Daha sonra ise yani bir sonraki adımda ise doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde ilgili alanlara giriniz. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra ise bir sonraki adımda ise E-Posta adresinizi ilgili alana giriniz. Daha sonra ise yapmanız gereken işlem çalışma şeklini seçmek olacaktır. Daha sonra ise bir sonraki adımda eğitim durumunuzu ilgili alana giriniz. Eğitim durumunuzu girdikten sonra ise bir sonraki bölümde ilgili alana alt tarafta yer alan rakam ve harfleri güvenlik kodu yazan alana giriniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra ise son olarak sözleşmeyi okudum onaylıyorum yazan kutucuğu işaretleyip devam butonuna basarak kredi notunuzu öğrenmek için sisteme üye olunuz daha sonra ise açılacak olan bölümde kredi notunuzu hesaplayabilirsiniz.

1

Kredi Notu Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuzu hesaplamış ve notunuz 1460 puan altında ise bu durunda kredi notu nasıl yükseltilir yoluna başvurabilirsiniz. Ancak kredi notu nasıl yükseltilir işlemi oldukça uzun zaman almaktadır. Kredi notu nasıl yükseltilir öğrenmek için yapmanız gereken işlemler ise şu şekildedir;

  • İlk olarak var olan bütün borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra ise kredi kartı borcunuzda varsa bu borçlarınızı da kapatmanız gerekmektedir.
  • Bunun yanında var olan fatura borcunuzu da ödemeniz gerekmektedir.
  • Ayrıca bir banka hesabınız yoksa bu durumda bir bankada hesap açtırabilir ve bu hesaba para yatırdıktan sonra kart üzerinden alışveriş yaparak notunuzu arttırabilirsiniz.
  • Bununda yanında düşük vadeli ve az miktarda bir kredi çekerek ve ödemelerinizi düzenli yaparak da kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
  • Borçsuz olduğunuzu ve ödemelerinizi düzenli yaptığınız gösteren belgeler de kredi notu nasıl yükseltilir sorunuzun cevabı olacaktır.
Scroll to Top