Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

bankalar

9. Vakıfbank Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi

Vakıfbank’ın “Anında Kredi” uygulaması ile son derece hızlı bir şekilde kredi başvurunuzu tamamlayarak paranızı çekebilirsiniz. Vakıfbank’ın bu hizmetinden yararlanmak için bankanın müşterisi olmanın yanı sıra internet bankacılığı ya da mobil şube kullanıcısı olmak gerekir. Bu şartları sağlayan kişiler için ise iki farklı uygulama bulunur.

Vakıfbank aracılığıyla maaşını alan kişiler 30.000 Türk Lirası’na kadar kredi çekebilirken maaşını Vakıfbank aracılığıyla almayan kişilerin “Anında Kredi” uygulamasıyla çekebilecekleri kredi üst limiti 9.000 Türk Lirası’dır. Çekilen krediler için en az 3 ay, en fazla 60 ay vade imkanı tanınır.

Vakıfbank’ın anında kredi hizmetine başvurmak için mobil şubeden ya da internet bankacılığından sisteme giriş yapıp “başvurular” bölümüne geldikten sonra “ihtiyaç kredisi başvurusu” alanından işlemleri tamamlamak yeterlidir.

10. Ziraat Bankası Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası da bir süredir gelir belgesi talep etmeden kredi veren bankalar arasında yer almaya başladı. Fakat Ziraat Bankası aracılığıyla kredi çekebilmek için bankanın müşterisi olmak gerekir. Ziraat Bankası müşterileri bankaya ait mobil şube ve internet bankacılığı hizmetleri üzerinden hızlı bir şekilde kefil, gelir belgesi ve diğer evraklara gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilirler.

Ziraat Bankası aracılığıyla çekeceğiniz ihtiyaç kredilerinde üst sınır 30.000 Türk Lirası’dır ve çekilen kredilerde 60 aya kadar vade imkanlarından faydalanmak mümkündür.

Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması ya da internet bankacılığı hizmetine T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “başvurular” bölümüne gelin ve buradaki tüketici kredisi başvurusu ekranındaki vade ile talep edilen kredi tutarı alanlarını doldurun. Son olarak aylık gelir bilgisi bölümüne ilgili bilgiyi yazarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

11. Akbank Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi

Akbank müşterisi olup mobil uygulama ya da internet bankacılığı hizmetini kullanan vatandaşlar, Akbank Direkt üzerinden kredi başvurusu yapabilirler. Kredi notu olumlu olan her kullanıcı gelir belgesiz ve kefilsiz Akbank kredisinden faydalanabilir.

Akbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisinin üst limiti 40.000 Türk Lirası’dır. Çekilen krediyi dört sene, yani 48 aya kadar uzanan vadelerde ödemek mümkündür.

Değişen piyasa koşullarına göre uygun faiz oranlarıyla müşterilerine finansman desteği sağlamaya çalışan Akbank aracılığıyla kredi çekmek isterseniz mobil uygulama ya da internet bankacılığı hizmetine giriş yaptıktan sonra “başvurular ve nakit ihtiyaçlarım” bölümünden “ihtiyaç kredisi başvurusu” başlığına geçiş yapıp işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ramazan ve Kurban Bayramlarında ihtiyaçlarınızı karşılamak için krediye gereksinim duyarsanız pek çok bankanın bayram kredisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde bayram kredisi adı altında müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredi veren bankalar şunlardır:

  • Akbank
  • CEPTETEB
  • QNB Finansbank
  • İNG Bank
  • Garanti BBVA
  • İş Bankası

Ayrıca diğer bankalar “bayram kredisi” başlığıyla kredi sunmasa da bayramdaki ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu bankalardan “tüketici kredisi” ya da “ihtiyaç kredisi” başlığı altında finansman talep edebilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankacılık hizmetleriyle ilgili geçmişiniz pek parlak değilse, yani kredi notunuz düşükse belirli bankalar aracılığıyla yeni krediler çekmeniz mümkündür. Kredi notu düşük olanlara finansman desteği sunan bankalardan bazıları şunlardır:

  • Aktif Bank (N Kolay Kredi)
  • CEPTETEB
  • Enpara
  • ING Bank (E-Kredi)

Bu bankalar evrak ve kefil talep etmezler. Başvuru dahil sürecin büyük bölümü internet üzerinden işlediği için diğer bankalara kıyasla daha kolay kredi verirler.

Kredi Notu Düşük Olanların Uygulaması Gereken Yöntemler

Kredi notu düşük olan kişiler daha kolay kredi çekebilmek için bazı yöntemlere başvurabilirler. Genelde düşük kredi notuna sahip olan kişiler teminat göstererek, kefil göstererek ya da gelirlerine kıyasla daha düşük seviyede kredi başvurusunda bulunarak bankalardan kredi alabilirler.

1. Teminat göstermek

Araba, arsa, dükkan ve ev ipotekli kredi veren bankalar sayesinde teminat göstererek kredi çekilebilir. Kredi kullanmak için teminat yoluna başvurmak, kredinin ödenmeme riskini azaltır ya da kredinin ödenmediği durumlarda bankanın kredi tutarını geri alma şansını artırır. Bu durumda krediye teminat olarak gösterilen taşınır ya da taşınmazların uygun nitelikte olması gerekir. Bankalar taşınır ya da taşınmazların kredi için teminat niteliğinde olup olmadığının tespiti adına değerleme uzmanı, yani eksper gönderir. Eksperin vereceği krediye uygunluk raporu ile fiyat bilgilerini baz alan banka, teminat konusunda bir karar verir.

2. Kefil göstermek

Kredi çekerken kefil olarak gösterilecek kişi, bir bakıma kredi çeken kişinin borcu ödememesi durumunda borcu üstlenen kişi olacaktır. Dolayısıyla bankalar her kişiyi kefil olarak kabul etmez ve kefillerde belirli niteliklerin olmasını talep eder.

Bir kefilin kredi notu pozitif olmalı, SGK kaydı bulunmalı ve kredi tutarına göre yeterli gelire sahip olmalıdır. Eğer kefil evli ise eşinin kefil olmaya rıza gösterdiğine dair imza atması gerekir.

3. Gelire oranla düşük kredi kullanmak

Yüksek gelire sahip olan ama kredi notu kötü olan kişiler, düşük limitli kredi talep etmeleri halinde bankalardan daha kolay kredi alabilirler. Banka bu durumda kişinin gelirinin krediyi karşılayabilecek düzeyde olduğuna karar verirse kredi başvurusunu onaylar. Tüm bankaların düşük limitli pek çok kredi kampanyası bulunur. Bu kampanyalara başvurulması halinde kredi notu düşük olan yüksek gelirli kişiler kredilerini daha hızlı şekilde onaylatabilirler.

Bu yöntemin diğer bir faydası ise çekilen yeni kredi, düzenli olarak ödenirse kredi notunda da bir iyileşme meydana gelir ve gelecek dönemlerdeki kredi ihtiyaçlarında söz konusu kişinin eli rahatlamış olur, bankalardan daha rahat finansman desteği alır.

–>

Scroll to Top