ING Bank Sanal Kart Oluşturma

sanal kart1

Bankacılık sektörü günümüzde aktif faaliyet gösteren sektörlerden birisidir. Bu faaliyet alanı ekonomiye dayandığı için yapılan bütün işlerin bir güvenlik çerçevesinde olması gerekir. Bu yüzden bankalarda güvenlik olmazsa olmaz kriterlerden birisidir. Günümüzde bankalar bu alanda oldukça ilerlemiş, çeşitli güvenlik önlemleri almıştır. Tabii gün geçtikçe farklı sorunlar ortaya çıkıyor olsa da bu sorunlara yeni çözüm üretmek bankaların görevlerindendir. Özellikle bazı müşteriler güvenlik konusuna ekstra önem verir. Hatta bu sebeple kendi düşünceleri kapsamında bankaların birçok hizmetlerinden kendilerini mahrum bırakırlar. Bu hizmetleri kullanmamak da günümüzde hayatı zorlaştırarak, işlerin halledilme sürelerini hayli uzatabilir.

Bu gibi güvenlik durumlarını daha fazla önemseyen müşterileri için ING Bank, müşterilerine çözümler üretir. Türkiye’de 2008’den bu yana Oyak Bank’tan hisselerini devralarak hayat sürdüren ING Bank birçok bankanın sunmuş olduğu sanal kart hizmetini müşterilerine sunuyor. Bu yazıda ING Bank Sanal Kart’ın ne olduğu, kullanım alanları ve nasıl oluşturulacağı konularında bilgilendirmeler yapılacaktır.

ING Bank Sanal Kart Nedir?

Bahsi geçtiği gibi güvenlik açısından daha tatminkar olan sanal kart hizmetini ING Bank da müşterilerine sunuyor. Buradan da anlaşılacağı üzere sanal kartlar güvenlik açısından daha iyi hizmetlerdir. Mevcut hizmetlere nazaran daha güvenli bir hizmet olan sanal kart sayesinde internet üzerinden birçok alışveriş yapılabilir. ING Bank sanal kart hizmetini, ING Bonus Sanal Kart adı altında veriyor, yani isminden de anlaşılacağı üzere bir Bonus Kart anlaşması mevcuttur. Böylece güvenli şekilde alışveriş yapmanın yanı sıra Bonus avantajlarından da yararlanmak mümkün olur.

ING Bank Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartların çalışma mantığı anlık olarak sanal bir kart oluşturarak internet üzerinden alışveriş yapmaya dayanır. İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen bir kişi, mevcut kredi kartı üzerinden hemen bir sanal kart oluşturabilir. Oluşturulan bu sanal kart için kredi kart limiti dahilinde istenilen bir limit belirlendikten sonra alışveriş yapılır ve tamamlanır. Aynı şekilde ING Bank Bonus Sanal Kart’ınızın limitini de mevcut kartınız üzerinden belirleyerek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Alışverişlerde sanki bir kredi kartı kullanıyor gibi işlem yapılır. Çünkü sanal kartların bir son kullanma tarihi, bir kart numarası gibi kredi kartına benzer bilgileri vardır. Kredi kartı ile ödeme yaparken girilmesi istenen bilgiler sanal kartta da mevcut olduğu için ödeme işlemi sırasında bir zorluk yaşamazsınız.

ING Bank Bonus Sanal Kart’ın Avantajları Nelerdir?

İnternet üzerinden yapılan normal bir kredi kartı alışverişine benzese de aslında tam olarak öyle değildir. Öncelikle sanal kart anlık olarak oluşturulmuştur yani daha öncesinden böyle bir kart olmadığı için daha güvenlidir. Bunun yanı sıra fiziksel bir kart mevcut olmadığı için sanal kartın fiziksel olarak çalınması gibi bir durum söz konusu değildir. Bahsi geçtiği üzere sanal kartta limiti kullanıcı belirler. Örneğin 100 liralık bir alışveriş için kişi sanal kartının limitini 105 lira ayarlayabilir ve alışverişini sonlandırabilir. Böylece sanal kartın limiti 105 lira olarak belirlenmiş olur. Daha sonradan bu limit genel kart limiti dahilinde değiştirilebilir. Kişilerin sanal kart ile alışveriş yaptıklarında limitlerini sıfırlamaları tavsiye edilir. Sanal kart ilk oluşturulduğunda limiti olmamaktadır, kişinin daha sonra bir limit belirlemesi gerekir. Tüm sebepler sanal kartı fiziksel karta nazaran daha güvenli kılar. Ayrıca tüm kredi kartı güvenlik protokolleri sanal kart için de geçerlidir. Yani kişiler alışveriş yapacakları sitelerin yetkili güvenlik protokollerinden yararlanır, daha güvenli bir alışveriş yapmış olurlar.

ING Bank Bonus Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

ING Bank Bonus Sanal Kart oluşturmak için öncelikle bir ING Bank kredi kartı sahibi olmanız ve internet şubesini kullanmanız gerekir. Eğer ING Bank kredi kartı sahibi değilseniz sanal kart oluşturmanız mümkün değildir. Aynı durum kart sahibi olmanız fakat internet şubesini kullanmamanız durumunda da geçerlidir. ING Bank Bonus Sanal Kart oluşturmak için ING Bank İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız gerekir. İnternet şubesinde yer alan Başvuru Menüsü üzerinden Kredi Kartları ve Sanal Kart Başvuruları kısmından başvurduğunuzda sanal kartınızı oluşturmuş olursunuz ve sanal kart mevcut kredi kartınıza tanımlanır. Daha sonra limit ve kullanılacak aralık seçimi yapılmalıdır. Kullanılacak aralık dışında değerler otomatik sıfırlanır fakat bahsi geçtiği gibi kişilerin kendilerinin de sıfırlaması tavsiye edilir.

ING Bank İnternet Şubesi için TIKLAYINIZ!

Tüm bu işlemleri yaptığınızda artık bir ING Bank Bonus Sanal Kart sahibi olmuş olursunuz ve sanal kartınız kullanıma hazır hale gelir. Sanal kart yapısı gereği oldukça güvenilir bir hizmet olsa da güvenlik konusu çok önemli kişilerin yukarıda bahsedilen adımlara dikkat etmeniz ve buna dayalı hareket etmelerinde fayda vardır.

Scroll to Top