Kredi Kartı Limit Yükseltme

kredi karti limit yukseltme dilekcesi

Herkesin cebinde yer alan ve kullanmaktan çok da çekinmediğimiz kredi kartlarımızın olduğunu bilmekteyiz. Bu kredi kartlarınız doğru ve yerinde kullandığımız vakit hiç kuşkusuz bizlerin destekçisi olmuştur. Her bankanın sunmakta olduğu kredi kartların tabi ki farklı özellikte ve limitte çeşitleri bulunmaktadır. Özellikleri ve limiti çalışma yeriniz, aldığınız ücret, harcama yaptığınız alan vb. faktörlere göre değişmektedir. Bankalara kredi kartı için başvurularınızda verdiğiniz bilgilere göre limitiniz belirlenirken, bulunduğunuz duruma göre farklı özellikte kredi kartları da sunulabilmektedir. Burada amaç harcamalarınız doğrultusunda size daha çok avantaj kazandıracaktır. Ancak kredi kartı kullanıcıları kredi kartı veya kartlarının limitleri hakkında çok soru sormaktadır. Özellikle kredi kartı limit arttırma işlemi sıklıkla sorulan ve başvurulan konulardandır. Biz de bu yazımızda kredi kartı limit yükseltme işlemleri, yapılması gerekenler hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Bankalar her kredi kartı kullanıcısının kartını aktif olarak kullanmasını istemekle beraber yaptığı harcamalar sonucunda ödeyebileceği miktarı aşmaması için de bir limit belirler. Bu limit sizin gelirinize göre belirlenmektedir. Gelirinize oranla limitiniz yüksek ya da düşük olabilir. Ancak bir kredi kartınız var ama limitini arttırmak istiyor iseniz genellikle kartınızın ait olduğu banka şubesine başvurabilir, bankanın internet sitesinden gerçekleştirebilir, bankanızın telefon bankacılığı ile iletişime geçerek halledebilirsiniz. Her bankanın müşterilerine sağladığı kredi kartlarının limit arttırma işlemi için birkaç bankadan bahsederek sizlere bilgileri aktaracağız

1. Garanti Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu Bonus kredi kartları ile ihtiyaçlarını gidermelerini sağlamakta ayrıca limit arttırma işlemlerini de gerçekleştirmesine olanak vermiştir. Birçok kanal üzerinden limit artış talebinde bulunmanız mümkündür. Bu kanallar;

 • SMS ile limit artış talebi, bankanıza kayıtlı cep telefonu numaranız üzerinden ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART NUMARANIZIN SON 6 HANESİ, AYLIK NET GELİRİNİZİ aralarında boşluk bırakarak 3340’a göndererek talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında iseniz 3340 yerine 0532 752 33 40’a aynı bilgileri SMS atarak talebinizi gönderebilirsiniz. (Örnek; ARTIR 5000 264358 7000)
 • Garanti İnternet ile limit artış talebi, kredi kartınızın bilgilerinin yer aldığı sayfadan adımlarınızın altından dilediğiniz zaman talepte bulunabilirsiniz.
 • Garanti Paramatik’lerden limit artış talebi, size en yakın paramatikten kart işlemleri altında limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.
 • BonusFlash uygulaması ile limit artış talebi, uygulamanızın kart bilgileri bölümünden limit arttırma seçeneği üzerinden talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Garanti Bankası  şubelerinden limit artış talebi, herhangi bir şubeye giderek limitinizi artırma talebiniz için banka görevlisine başvurabilirsiniz.

Yukarıdaki seçeneklerden bir ile talebinizi gerçekleştirdikten sonra en kısa sürede talebiniz değerlendirilecektir. Sonucunuzu ekstrenizden yada 444 0 333 Alo Garanti’den takip edebilirsiniz. Son olarak düzenli limit artışında da bulunabilmeniz mümkündür. Paramatiklerden, Garanti İnternet ve Garanti Cep’ten düzenli limit artış talebinde bulunabilirsiniz.

2. İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme

İş Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu Maximum kredi kartlarının limitini artırabilmeniz mümkündür. Kart limitinizi arttırmak için İş Bankası şubelerinden, İnternet Şubesi’nden, İşCep’ten veya Telefon Şubesi’nden başvuruda bulunabilir, talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya başvurunuzdan sonra talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygun görüldüğü taktirde artırılacaktır.

3. Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme

Ziraat Bankası’nın müşterilerinin kullanmakta olduğu kredi kartlarının limitlerini de birçok kanalda artırabilmeleri sağlanmıştır. Aşağıda yer alan seçeneklerden limit arttırma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası şubeleri,
 • İnternet Şubesi,
 • Ziraat Mobil,
 • Çağrı Merkezi
 • ATM ve
 • SMS yolu ile limit yükseltme işlemlerinizi yapabilirsiniz. SMS ile limit yükseltme talebinde bulunmak için bankanıza kayıtlı cep telefon numaranızdan LIMIT, Kredi Kartınızın Son 6 Hanesi, Talep Edilen Limit ve Aylık Gelir bilgilerinizi yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz.(Örnek; 3000 264385 5000 7000)

4. Akbank Kredi Kartı Limit Yükseltme

Akbank’a ait Axess kredi kartlarınızın limitini arttırmak sizin elinizdedir. İstediğiniz zaman Akbank Şubeleri’nden, Akbank Direkt İnternet’den, Akbank Telefon Şubesi (444 25 25)’nden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak, aynı yollardan düzenli limit artışı talimatı vererek limitinizin otomatik olarak yükselmesini sağlayabilirsiniz.

5. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme

Yapı Kredi Bankası’na ait kredi kartlarının limitlerinin yönetimi sizlerin elindedir. Birçok kanal üzerinden başvuru işleminizi gerçekleştirebilir, limitinizi yükseltebilirsiniz. Limit yükseltme başvuru yolları şu şekildedir:

 • Yapı Kredi İnternet Şubesi
 • Yapı Kredi Telefon Bankacılığı
 • Yapı Kredi Şubeleri
 • SMS’dir. SMS ile limit yükseltmek için bankanıza kayıtlı cep telefon numarasından LIMIT, Kredi Kartı numarasının son 6 hanesi ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’e SMS gönderebilmeniz mümkündür.(Örnek; LIMIT 264385 7000)

6. Finansbank Kredi Kartı Limit Yükseltme

Finansbank’a ait kredi kartlarınızın limitlerini arttırabilme imkanınız vardır. Limit arttırma işlemlerinizi Finansbank şubelerinden, İnternet Bankacılığı’ndan, Çağrı Merkezinden ve SMS yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile limit artış talebinde bulunmak için bankanıza kayıtlı cep telefonu numaranızdan LIMIT yazıp 2273’e limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Başvurularınız en yakın zamanda değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır.

7. Vakıfbank Kredi Kartı Limit Yükseltme

Vakıfbank’ın World kredi kartlarını kullanan müşterileri limit arttırma imkanına da sahiptir. Limit yükseltme işlemlerinizi Vakıfbank Şubeleri’nden, Vakıfbank Telefon Bankacılığı(0 850 222 0 724)‘ndan, Vakıfbank İnternet Bankacılığı’ndan gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız başvurular en kısa sürede değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İçin Yapılması Gerekenler ve İstenilen Belgeler

Kredi Kartı limitinizi arttırmak için kart kullanıcılarına düşen görevler bulunmaktadır. Kart kullanıcıları öncelikle borçlarını düzenli olarak ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca başka bankalara ait kredi kartları var ise o kartlarında borçlarını düzenli bir şekilde ödemeli veya tamamen kapatmalıdır. Limit arttırımı için bankalara başvurduğunuz an banka tarafından ödemeleriniz kontrol edilmektedir. Eğer düzenli bir ödeme süreciniz var ise başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Ek olarak dönem borcunuzun tamamını ödemeye gayret etmeniz gerekmektedir, sürekli asgari tutar ödüyor iseniz bu durum başvuru sürecinde olumsuz bir etken olarak yansıyacaktır. Ancak ödemelerinizde gecikmeler yaşamış, birden çok ödemenizi geciktirmiş iseniz başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Tüm borçlarınızı ödeyerek belli bir süre zarfından sonra başvuru yapabilir ve bu şekilde başvurunuz olumlu sonuçlanabilecektir.

Kredi Kartı limit yükseltme işlemlerinizde sizlerden aylık net gelirinizi belgelemeniz istenecektir. Aylık net gelirinizi belgeledikten sonra başvurunuz olumlu sonuçlandığı taktirde gelirinize de uygun görüldüğü şekilde istediğiniz limite ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Çok sık alışveriş yapıyor ve ödemelerinizi düzenli şekilde gerçekleştiriyor iseniz bireysel temsilciniz sizinle iletişime geçerek limit artırmak isteyip istemediğinizi sorarak, onayladığınız taktirde limitinizi artırma işleminizi gerçekleştirecektir. Tüm bankalarda yapacağınız limit yükseltme taleplerinizde aylık net gelirinizi belgelemenizi isteyebileceğini unutmamanız gerekmektedir.

Scroll to Top