Ptt Bank Eft Saatleri

PTT KREDİSİ

PTT Bank her banka gibi yalnızca hafta içi hizmet vermekte olan bir bankadır. Hafta içi her gün saat 08.30’da açılan PTT Bank 12.30’a kadar hizmet verdikten sonra çalışanlarının dinlenebilmesi için bir saatlik öğle molası verir. Fakat kimi zamanlarda özellikle PTT Merkez şubelerinin yoğun olması sebebi ile bu ara es geçilerek hizmet verilmeye devam edilmektedir. PTT Bank ara vermesi halinde bir saatin ardından saat 13.30’da hizmet vermeye kaldığı yerden devam eder. PTT Bank, diğer bankaların aksine PTT İl Merkez şubelerinde Cumartesi günleri öğle saatine kadar hizmet verir. Bununla birlikte PTT Bank saat 17.00’ye kadar çalışmaya devam edecektir. Kimi zamanlarda ise yoğunluktan dolayı kapanış saatinde ufak oynamalar yaşanabilir. Bununla birlikte çoğu zaman her ne kadar müşteri alımına kapalı da olsa birçok bankada olduğu gibi PTT Bank çalışanları da özellikle haftanın son günü olan Cuma günleri birkaç saat kalarak hesap kontrolü yapabilmektedir. PTT Bank’ın hiçbir şubesi açılış saati konusunda fire veremez.

PTT Bank şubesi haricinde çeşitli yol ve yöntemler aracılığı ile çok daha hızlı, kolay ve geniş bir erişilebilir zaman aralığına sahip olan uygulamalar sayesinde bireyler yapmak istedikleri işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu yöntemlerden ilki PTT Bank İnternet Bankacılığıdır. Bunun için PTT Bank resmi internet sitesine girilmesi gerekir. Daha sonra ise müşteri numarası ya da T. C. Kimlik numarası ile İnteraktif Posta Çeki şifresinin girilmesi gerekir. Bununla birlikte dilerseniz PTT Bank tarafından akıllı telefonlar için çıkartılmış olan mobil uygulamayı uygulama marketleri üzerinden indirebilir ve işlemlerinizi her iki yöntemde de 7 gün 24 saat sürecince gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte 444 1 788 numaralı PTT Bank Çağrı Merkezi numarasını arayarak sesli yanıt sistemi olan IVR ile 7 gün 24 saat boyunca işlemlerinizi gerçekleştirebilir, müşteri temsilcileri aracılığı ile tüm görüş, talep, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

EFT ve Havale Saatleri

Elektronik Para transferi yani EFT ile birlikte birçok ödememizi alıcının yanına gitmeden hatta evimizden dışarıya adım dahi atmadan gerçekleştirmemiz mümkündür. Hangi banka ile çalışıyor olursanız olun EFT işlemini gerek bu bankanın kendi şubeleri arasında gerek ise diğer bankaların şubeleri arasında gerçekleştirmeniz mümkündür. PTT Bank ile çalışan kişiler hafta içi her gün saat 09:00 ile 17:00 arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu saatlerin kaçırılması halinde ise EFT işlemlerinin tamamlanabilmesi için bir sonraki günün beklenmesi gerekecektir. EFT işlemlerini PTT Bank şubelerine giderek, PTT Bank İnternet Bankacılığı yöntemini kullanarak, PTT Bank Çağrı Merkezini arayarak ya da akıllı telefonlarınız üzerinden PTT Bank Mobil uygulamasını kullanarak gerçekleştirmeniz mümkündür. EFT işlemleri aynı zamanda ATM’ler üzerinden de yapılabilir.

PTT bank üzerinden yapılan EFT işlemlerinde para transferleri 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşebilmekte olup kimi zaman yoğunluk sebebi ile bu süre 30 dakikaya kadar çıkmaktadır. Yoğunluğa PTT bank ya da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası sebep olabilir. Hafta sonu EFT işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu nedenle örneğin Cuma günü saat 17:00’den sonra yapacağınız bir EFT işlemi Pazartesi günü saat 09:00’dan sonra işlem görmeye başlayacaktır. Yine aynı şekilde PTT Bank üzerinden yapılacak olan havale işlemlerinde de aynı saatler geçerli olacaktır.

Scroll to Top