PTT Kredi Başvurusu

PTT KREDİSİ

Bankacılık sektöründe vadeli hesaptan krediye, kredi kartından emeklilik işlemlerine kadar yapılacak birçok işlem vardır. Pttbank, devlete ait bir kurum olup hem bankacılık hem lojistik-kargo hem de elektronik alanda hizmetler vermektedir.  Pttbank da hesap açabilir, kredi kartı kullanabilir, kargo ve postalarınızı gönderip alabilir, ihtiyaç ya da emlak kredisi alabilirsiniz. Biz de bu yazımızda PTT kredi başvurusunu ele alacağız.

Pttbank kredi verirken hem kendi bünyesinden kredi verir hem de anlaşmalı olduğu bankalardan kredi almanız için aracı rolünü üstlenir. Kredi başvurusu yapmak için uyacağınız prosedür şöyledir;

  • Pttbank şubelerinde yazılı başvuru formu doldurulur,
  • Doldurulan form, kredi istenilen ilgili bankaya iletilir ve işleme alınır,
  • Eğer anlaşmalı banka tarafından kredi başvurunuz onaylanır ise kredinizi banka üzerinden değil, Pttbank aracılığıyla alırsınız.

Pttbank, emekli maaşını PTT’den alan emeklilere Aktifbank ihtiyaç kredisini kendi bünyesinden verirken Denizbank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), Odeabank ve Fibabank gibi kurumlarla anlaşmalı olarak müşterilerine ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır. Pttbank’ın ve anlaşmalı olduğu bankalardan kredi alma şartlarını incelemeye Pttbank’ın maaşlarını buradan alan emeklilerimize yönelik hazırladığı kredi paketinden başlayalım.

Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi

PTT kredi başvurusu kapsamında Pttbank’ın kendi bünyesinde verdiği kredi hizmetidir. Müşterilere sunulan şartlardan en önemlisi emekli maaşlarını PTT’den alıyor olmalarıdır. Bu hizmet paketinde minimum 1000, maksimum 40.000 TL arasında ihtiyaç kredisi alınabiliyor. Kurum tarafından yaş sınırlaması getirilmiş olup 80 yaşına kadar olan emekliler yararlanabilecektir. Aldığınız bu kredide masraf tutarı alınan kredinin binde beşi kadardır.

Denizbank Her Derde Deva Kredi

PTT kredi başvurusu kapsamında Denizbank ta kredi vermektedir. Denizbank ile anlaşmalı verilen bu kredide yine emekli maaşını PTT’den alan emeklilere tahsis ücreti olmadan 48 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi hizmeti sunulmaktadır. Başvuru için genel prosedür geçerli olup başvuru PTT şubelerinde yazılı başvuru formu ve nüfus cüzdanıyla birlikte yapılır, Denizbank’a iletilir eğer uygun şartlar sağlanmışsa PTT aracılığıyla tahsis ücretsiz ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. Kampanya kapsamında hizmete sunulan kredi de minimum limit 1000, maksimum limit 36.000 TL’dir. Kampanyaya 80 yaşını geçmeyen emeklilerimiz katılabilir. Bu kampanya da kredinizi PTT şubelerinden alırsınız ancak krediniz için yapılandırma işlemini Denizbank şubelerinde gerçekleştirmeniz gerekir.

ING Bank Kredi Postam Kredisi

Diğer kredi kampanyalardan farkı olarak bu kampanyadan yararlanmak için PTT müşterisi olmanız yeterli tabi diğer koşulların da sağlanması gerekiyor. Emekli maaşını PTT’den alan emeklilerimiz ayrıcalıklı olarak daha düşük faiz oranlarıyla kredi alabiliyor. Maaşını alan emekliler 1000-45.000 TL arasında müşteriler ise 1000-20.000 TL arasında kredi başvurusunda bulunabilirler. Kampanya 75 yaş ve altını kapsıyor, 75 yaşını doldurmuş müşterilerimiz bu kampanyadan yararlanamıyor. Farklı bir uygulama olarak kredi başvurusunda hayat sigortası yapılıyor, kredi sigorta masrafı da sabit kalmayıp kişinin yaşına, cinsiyetine, talep edilen kredi miktarına ve kredinin vadesine göre değişiklik gösteriyor.

Diğer kampanyalardaki gibi başvuru ve teslim PTT şubelerinde yapılırken kredi yapılandırması ING Bank şubelerinde gerçekleştiriliyor.

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT aracılığıyla alan emeklilere tahsis masrafı almadan kredi veren bu kampanyada başvuru için sadece nüfus cüzdanı isteniyor. Başvuru diğer kampanyalarda olduğu gibi PTT şubelerinden form doldurularak yapılıyor. Minimum 1000, maksimum 20.000 TL kredi talebinde bulunabiliyor. Kredi faiz oranı tüm vadelerde %1,55 olarak sabitlenmiş. Kredi vadesi en az 3 ay, en fazla 48 ay olarak belirlenmiş. Yaş sınırı bu kampanyada diğer kampanyalara oranla daha düşük. 70 yaşını geçen müşteriler bu kampanyadan yararlanamıyor.

Odeabank Nakit Hazır

Diğer kampanyalardan farklı olarak burada maaşını PTT’den alan emekliler için değil PTT’den emekli olan kişiler için kredi tanımlanmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak tanımlanan kredi tutarı üzerinden %0,5 ücret alınır. En uzun vade 48 ay, maksimum tanımlanan kredi miktarı PTT emeklileri için 50.000 diğer müşteriler içinse 15.000 TL’dir. Kredi başvurularında hayat sigortası yapılıyor ve kredi sigorta masrafı için uygulanan ücret sabit olmayıp kredi talep eden kişinin yaşına, cinsiyetine, talep ettiği kredi miktarına ve kredi vadesine bağlı olarak hesaplanmaktadır.

Fibabank Masrafsız İhtiyaç Kredisi

PTT’nin anlaşmalı olarak ihtiyaç kredisi için aracılık yaptığı son banka Fibabank’dır. Tüm PTT müşterilerinin ve PTT emeklilerinin yararlanabileceği bu kampanyada kredi alt limiti 1000, üst limit ise 30.000 TL’dir. Kampanyaya kredi vadesi için alt sınır konulmamış olup üst sınır 48 ay olarak belirlenmiştir. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen müşteriler masrafsız olarak işlem yapacaklardır. Yani kredi tahsis ücreti ödemeyecekler. Fibabanka ihtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler tüm PTT şubelerinden yazılı olarak başvuru yapabilir. Başvuru esnasında PTT emeklileri dışında diğer tüm müşteriler için gelir belgesi ibrazı gerekmektedir. Kampanyaya yaş sınırlaması getirilmiş, kredi işlemlerinden ve haklarından 80 yaşına kadar olan müşterilerin yararlanabileceği belirtilmiştir. Kredi başvurusunda hayat sigortası yapılmaktadır ve kredi sigorta işlemleri kişinin yaşına, cinsiyetine, talep ettiği kredi miktarına göre değişmektedir. Kredinin yapılandırılması Fibabanka şubelerinde gerçekleşmektedir.

Görüldüğü üzere PTT müşterilerine kredi konusunda birçok fırsat sunmaktadır. Seçenekler arasından size uygun olan kredi paketini seçebilir, dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. PTT kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi için en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz.

Scroll to Top