PTT Bank Müşteri Hizmetleri

PTT Bank Müşteri Hizmetleri

PTT kurulduğu günden bugüne ülkemizde çeşitli alanlarda hizmet sağlayan bir kurumdur. Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT, 1840 yılında Posta Nezareti olarak kurulmuştur. Yıllar boyunca değişen ihtiyaçlar, değişen teknoloji ile birçok alanda hizmet vermeye başlamıştır. Bu hizmetler içinde yer alan banka, posta, sigorta gibi işlemler bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için öncelikle PTT’nin genel olarak hizmet verdiği alanlar hakkında sonrasında ise PTT Bank Müşteri Hizmetlerini ve kapsamını sizler anlatacağız.

PTT’nin Hizmet Sağladığı Alanlar Nelerdir?

PTT posta teşkilatı olarak kurulmasına rağmen günümüzde bankacılıktan, fatura ödemelerine sigorta işlemlerinden tahsilat işlemlerine kadar birçok işlemi yapmaktadır. Bu hizmetlerden en sık kullanılanlardan olan fatura işlemleri ve posta hizmetleridir.

1840 yılından bu yana posta işlemlerinde en çok tercih edilen kurumlardan biri olan PTT yurt içi ve yurt dışı posta hizmeti vermektedir. PTT posta servisinde müşterilerin gönderdikleri postayı rahatlıkla takip etmeleri için posta takip sistemi kullanmaktadır. Böylece, yurt içi ve yurt dışı postalarınızı size verilen posta numarası ile PTT’nin resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

PTT’nin sağladığı ve vatandaşların sıklıkla kullandığı bir diğer hizmet ise fatura ödemeleridir. PTT aracılığı ile Türk Telekom’a bağlı ödemeler, cep telefonu faturaları, su satışı ve ödemeleri, doğalgaz ödemeleri, elektrik tahsilatları, vergi ve ceza tahsilatları, SGK tahsilatları ödenebilmektedir. Bunun dışında PTT ile anlaşması olan birçok kuruma yönelik ödemelerinizi yine PTT aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Bank Nedir?

Fatura ve posta hizmetlerinden sonra PTT’nin aktif olarak hizmet sağladığı alanlardan biri de bankacılıktır. Bankacılık faaliyetleri içerisinde yer alan hizmetler yurt içi ve yurt dışı havale, sigorta işlemleri, kredi işlemleri HGS, PTTKart ve PTTBank işlemleri, ödemeler ve diğer ticari işlemleri yer almaktadır. Son zamanlarda PTT Bank özellikle kredi işlemlerinde ve havale işlemlerinde sağladığı kolaylıklar ile ön plana çıkmaktadır.

PTT Bank ayrıca müşterilerine kolaylık sunmak amacı ile internet bankacılığı ile de hizmet vermekte ve başvuru kabul etmektedir. Özellikle İnteraktif Posta Çeki İşlemlerini internet bankacılığı ile kolayca halledebilirsiniz. Banka işlemleri genel olarak uzun sürebilen ve içerisinde birçok prosedür bulunduran bir yapıdadır. Bu bakımdan PTT banka işlemleri ile sorun yaşayan, banka hizmetleri ile ilgili şikayette bulunmak isteyen ya da diğer bankacılık servisleri için müşterilerine PTT Bank Müşteri Hizmetleri ile hizmet vermektedir. PTT Bank Müşteri Hizmetlerine ne şekilde ulaşabileceğiniz ve sağlanan diğer müşteri hizmetlerini sizi için aşağıdaki başlık altında derledik.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri ile Hangi İşlemler Yapılır?

PTT Bank Müşteri Hizmetleri müşterinin banka işlemleri ile ilgili sorunlarını kolaylıkla bankaya gitmeden çözmesi için oluşturulmuş bir sistemdir. PTT Müşteri Hizmetleri ile bankacılık faaliyetleri ile ilgili yaşadığınız sorunları veya önerilerinizi PTT Genel Müdürlüğü’ne iletebilir, işlemler sırasında danışmak istediğiniz konularla ilgili PTT şubelerine gitmeden kolayca halledebilirsiniz.

PTT Bank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Müşteri hizmetleri servisine ulaşmak için yazının sonunda yer alan telefon numarasını 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Ayrıca size en yakın PTT şubesine giderek şikayet ve önerilerinizi bizzat iletebilirsiniz. Bunun dışında yazımızın sonunda yer alan kurumsal e-mail adresinden veya yine yazımızın sonunda yer alan link aracılığı ile PTT İstek Öneri ve Şikayet sistemimize ulaşabilirsiniz. PTT Bank ve diğer PTT hizmetleri için ilettiğiniz şikayet veya önerileriniz en kısa sürede değerlendirmeye alınarak sizlere cevap verilecektir. Aşağıda linkler aracılığı ile PTT Bank Müşteri Hizmetleri yapısıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri Hattı : 444  1  788

PTT Kurumsal E-mail: info@ptt.gov.tr

PTT Genel Müdürlüğü İçin : +90 312 509 50 00

PTT Bank Müşteri Hizmetleri Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız.

Scroll to Top