Şeker Kart Limit Arttırma

Şekerbank limit arttırma

Kredi kartları günlük hayatımız için bir ihtiyaç haline geldi ve artık neredeyse kredi kartlarının girmediği cüzdan yok. Yaptığımız alışverişlerde sağladığı avantajlar ve imkanlar sayesinde bizim için vazgeçilemez hale geldiler. Kredi kartları, yüklü miktardaki harcamalarımızda taksit avantajı sağlaması, yanımızda nakit para taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırması veya kredi kartının özelliğine ve tipine bağlı olarak sağladığı avantajlar ile günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Ancak bazen alışveriş yaparken limit yetersizliği uyarısıyla karşılaşınca alışverişimiz yarıda kalabiliyor ve bunun gibi bir durumla karşılaşınca biraz tatsız olabiliyor. Bankalar tarafından kullanıcının bu sorununa çözüm ise limit arttırma ile bulundu. Her banka gibi Şekerbank da kredi kartlarının limitlerinin yetersiz geldiği durumlarda limit arttırma fırsatını sunuyor. Bu yazımızda da Şekerbank’ın çıkarmış olduğu Şeker Kart limit arttırma ile ilgili ayrıntılara değineceğiz.

Şeker Kart Nedir?

Şeker kart Şekerbank’ın çıkardığı yıllık kart aidatı olmayan bir kredi kartıdır. Şeker kartın en güzel avantajı kartın ücretsiz olmasıdır ancak ücretsiz olmasının yanında birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları taksitli alışveriş imkanı, nakit avans veya taksitli avans imkanıdır. Yüklü bir harcama yaptığınız sırada hepsini karttan tek seferde geçmek istemezsek alışveriş sırasında taksit yaptırabiliriz. Aynı zamanda acil nakite ihtiyacınız varsa ve yanınızda nakit yoksa limitiniz kadar nakit avans kullanabilirsiniz. Nakit avansın yanı sıra iki ile on iki ay arasında taksit seçeneği ile, internet şubeden Şekerbank şubesinden ve çağrı merkezinden 300000 TL’ye kadar, ATM’lerden ise 4000 TL’ye kadar nakit çekebilirsiniz.

Aynı zamanda Şeker kartınızı dünyanın her tarafında Master card veya visa amblemi olan her yerde kullanabilirsiniz. Şeker kartınız ile düzenli olarak yapmanız gereken ödemeleriniz için düzenli ödeme talimatı, faturalarınız için ise otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece yapacağınız ödemeleri aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız ve ödemeleriniz kartınızdan otomatik olarak yapılır. Şeker kartınız ile aynı zamanda peşin yaptığınız bir alışverişi daha sonrada taksitlendirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Şeker Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Şeker kart kullanıcısı olmak isterseniz, size en yakın Şekerbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda SMS yoluyla, internet bankacılığıyla veya telefon bankacılığı yoluyla başvuru yapabilirsiniz. SMS yoluyla başvuru yapmak isterseniz tüm operatörlerden SEKERKART yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 1953’e göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer telefon bankacılığı yoluyla başvuru yapmak isterseniz, 0850 222 78 78’i arayıp gerekli adımları takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer internet yoluyla başvuruda bulunmak isterseniz, Şekerbank’ın internet şubesine girip karşınıza çıkan sayfadan Başvurular menüsü altındaki kredi kartı seçeneklerinden Şeker kartı seçip karşınıza çıkan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Şeker Kart Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi

Kredi kartı limiti, kartın çıkarıldığı sırada gelir durumuna göre belirlenen harcama limitidir. Alışveriş yaparken harcama limitiniz bu miktar ile sınırlıdır. Bazen alışveriş yaparken kendimizi kaybedip kredi kartımızın limitlerini zorlayabiliyoruz. Elbette ki herkes istediği kadar alışveriş yapalım kredi kartımızın limiti bizim istediğimiz gibi olsun ister ancak bu mümkün değil. Kredi kartı limiti belirlenirken en önemli ölçüt sizin gelirinizdir. Geliriniz ne kadar yüksekse limitiniz de o kadar yüksek olarak belirlenir ve ancak siz geliriniz arttıkça limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Şeker Kart Limit Arttırma Koşulları Nelerdir?

Kredi kartı çıkartılırken belirli kriterler aynı şekilde, kartınızın limitini arttırmak için de geçerlidir. Geliriniz arttıkça geliriniz doğrultusunda limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Ancak gelir dışında, kredi notunuzu belirleyen ödeme durumunuz, harcama durumunuz ve ödeme geçmişiniz diğer önemli kriterler arasındadır. Kredi notunuza ve aylık gelir durumunuza göre kredi kartı limit arttırma talebiniz kabul edilir veya edilmez ancak kredi notunuz yüksekse ve önceki kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak yatırıyorsanız talebiniz büyük ihtimalle kabul edilir. Gelirimiz artıp harcama gücümüz arttıkça limitimizi arttırmak isteyebiliriz. Her seferinde aynı işlemler hem zaman kaybıdır hem de biraz zor olabilir. Bunun için otomatik yükseltme talimatı vererek kredi kartının limitinin belirli zamanlarda bankanın gelirinize göre belirlediği miktara göre sizin tekrar tekrar başvuruda bulunmanıza gerek kalmadan otomatik olarak artar.

Limit arttırma işlemi konusunda dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de kartınızın son ekstre asgari tutarının yatırılmış olmasıdır. Eğer daha önceki limit değişikliği talebinizin üzerinde 3 ay geçmişse limit artış talebinde bulunamazsınız. Limit değişikliği talebinizin dikkate alınması için Şeker kartınız kullanımda olmalıdır.

Şeker Kart Limit Arttırma Yolları Nelerdir?

Eğer Şeker karta sahipseniz ve kart limitinizi arttırmak istiyorsanız, çevrenizde bulunan en yakın Şekerbank şubesine giderek bizzat talepte bulunabilirsiniz.

Şubeden başvurunun yanı sıra, telefon bankacılığı yoluyla ve internet bankacılığı yoluyla da başvuru yapabilirsiniz. Eğer telefon bankacılığı aracılığıyla yapmak isterseniz, 444 78 78 numaralı çağrı merkezini arayıp gerekli adımları takip ederek kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde Şekerbank’ın internet şubesine girip karşınıza çıkan sayfadan kredi kartları daha sonra da limit değişikliğine tıklayıp kredi kartlarından Şeker kartı seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda internet veya telefon bankacılığı aracılığıyla yaptığınız başvurular sonrasında maaş belgenizi 444 78 78 numaralı faksa göndermeniz gerekmektedir.

Scroll to Top