Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

e haciz nasil kaldirilir2

Günümüzde çoğu öğrenciler yüksek öğrenim kurumlarında öğrenim görmek amacıyla farklı şehirlere taşınırlar. Taşınma sırasında ortaya çıkan barınma, yiyecek, giyecek ve benzeri ihtiyaçlarını gidermek amacıyla öğrenciler bankalara kredi almak için başvurmuşlardır. Fazla olan talep bankaların,öğrencilere özel krediler sunmaya başlamıştır. Bu sayede öğrenciler ihtiyaçlarını gidermek için yardım almıştır. Kredi talepleri bankalar arasında olan rekabeti arttırmıştır. Öncelerden öğrenciler için kredi almak zor bir durum iken günümüzde bankalar öğrencilere avantaj sağlayarak, öğrencilere destek olmuşlardır. Özel sermayeli bankaların fazlalaşması ile bankalar müşterilerini çekmek amacıyla farklı uygulamalara yönelmişlerdir. Bu sayede yüksek öğrenim de öğrenime devam eden öğrenciler nakit ihtiyaçlarını gidermeyi sağlamışlardır. Biz de bu yazımızda Yüksek Öğrenim kredisi veren bankaları inceleyeceğiz.

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Çoğu banka müşteri çekmek amacı ile farklı uygulamalar geliştirmişlerdir. Bunlardan biri de öğrenciye destek amaçlı verilen kredilerdir. Bankalar önceden geliri olmayan kişilere kredi vermezlerdi günümüzde ise öğrenciye katkı sağlamak, eğitiminde yardımcı olmak amacı ile geliştirmişlerdir. Hiçbir gelir belgesi talep etmeyen bankalar kredi miktarlarını da düşük tutmuşlardır. Peki yüksek öğrenim kredisi veren bankalar hangileridir?

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitime büyük katkı sağlayan bankalardan bir tanesi Ziraat Bankası’dır. 36 aya kadar vade verebilen, her türlü eğitim masraflarını karşılayabilecek olan nakit ihtiyacınızı gidermede yardımcı olan bir bankadır. Taksitli, 36 aya kadar vade imkanı sunan veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde olanaklar sunmaktadır. Kredi yüksek öğrenim de aktif olan öğrenci velilerine, öğrencinin bu çeşit ihtiyaçlarını üstlenen herhangi bir kişiye ödenebilecektir. Maddi güvence sağlanmaktadır. Kredinin süresi boyunca hayat sigortası kişiye yapılmaktadır. Kredi almak için başvuru bankaya yapılmaktadır.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank’ta diğer bankalar gibi öğrencilere maddi destek sağlamaktadır. Doktora, master veya lisans eğitimi alan her öğrenci Denizbank’tan kredi alabilir. Öğrenciler ellerinde herhangi bir gelir belgeleri bulunmadığı için bankalarda şartlar gereği gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermemesinden dolayı öğrencilere karşı biraz uzak durmaktadırlar. Denizbank’a yüksek öğrenim kredisi almak için başvuran kişiler 10.000 TL’ye kadar kredi alabilir aynı zaman da 12, 24, 36 aya varan vade olanağı da sunmaktadır.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitime büyük katkı sağlayan bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası’dır. Bankalar ile rekabette önde gelen Garanti Bankası eğitime olan desteği ile de ilk sıralarda gelmektedir. Garanti Bankası’ndan eğitim kredisi alarak eğitim öğretim hayatınızın tüm ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Eğer öğrenci velisi iseniz ve çocuğunuz özel yüksek öğrenim kurumunda öğrenim görüyorsa, özel okullar için hazırlanmış olan krediler ile okul harçlarını, masraflarını düşük faiz oranları ile ödeyebilirsiniz. Garanti Bankası diğer bankalardan farklı olarak yüksek bir mevla sunuyor. 100.000 TL’ye kadar alabileceğiniz 48 aya kadar olan vade seçenekleri ile eğitime katkı sağlamayı amaçlıyor.

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

Cazip ödeme koşulları ve düşük faizlerle eğitim öğretim hayatınıza destek olacak bankalardan bir diğeri de Türkiye İş Bankası’dır. Banka öğrencilere farklı çözümler sunarak maddi destek vermektedir. Eğitim kredisi sunan banka aile ekonomisine de katkı sağlıyor. Eğitim giderlerinin tümünü tek seferde ödemenin aileyi maddi olarak zorlayacağını düşünen banka ailenizin ekonomisini göz önüne alıyor. Eğitim kredisini okul hesabına aktarabilir fatura ile kredinizi nakit olarak alma imkanınız olabilir. Fakat gerekli olan evrak öğrenci kayıt belgesi veya okul masrafını gösteren bir belge ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank’ın kredi verebilen kampanyaları ile sorunlarınıza hızlı çözümler üretmekle beraber, düşük faizi ile sizlerle yardımcı olmaktadır. Akbank yüksek öğrenim gören öğrencilere düşük faiz oranları sunduğu gibi aynı zaman da ödeme şeklinize göre vade seçeneği sunarak size maddi konuda destek sağlıyor.

Yüksek Öğrenim Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

  1. Herhangi bir işte çalışıyorsanız aylık maaş gelirinizi göstererek
  2. Kefil olarak ailenizi göstererek
  3. Aileniz tarafından alınan eğitim kredisi

Bankalar günümüzde çok farklı kredi imkanları sunuyor. İhtiyaç kredisi, tatil kredisi, ev kredisi, araba kredisi, tüketici kredisi gibi kredi türleri sunuyor. Bu tür kredilere eğitim kredisi olarak da yeni bir tür kredi alma imkanı ortaya çıkıyor. Okul masraflarını tek seferde ödemekte zorlanan veya ödeyemeyen öğrenciler veya ailelerine kredi desteği sunan bankalar her türlü öğrenim ihtiyaçlarınıza yardımcı oluyor. Vade seçenekleri de bulunan eğitim kredisinde kendilerini şahsi veya maddi güvence altına alan bankalar kefil olarak ailenizi sorumlu tutuyor. Özel ders veren kurumların masraflarını karşılamak amacı ile de öğrenim kredisi alma imkanınız bulunuyor.

Scroll to Top