Banka Şubeleri Sorgulama

Banka Şube Sorgulama

Finans sektörünün ve bankacılık sektörünün, hem iş hem de gündelik hayatımızdaki varlığı ve kullanım sıklığı tartışılmaz bir gerçek. Pek çoğumuzun belli periyotlar halinde bankalar ile birkaç işi olduğu veya acil halledilmesi gereken bir ihtiyaç durumunda bankaya gitmek durumunda kaldığı olmuştur. Bu nedenle, etrafımızda, hangi bankanın hangi şubesi olduğunu bilmek ve işimizi ona göre halledebilmek isteriz. Bu nedenle, online olarak Banka Şubeleri Sorgulama bize günlük yaşantımızda veya iş yaşantımızda büyük kolaylık sağlamaktadır. Artık günümüzde, birçoğumuzun sürekli internet erişimi var ve bütün bankaların İnternet Bankacılığı hizmetleri ve resmi internet siteleri üzerinden sorgulama işlemleri yapıalbilmekte

Ülkemizde hizmet veren bankaların internet bankacılık hizmetleri ve internet siteleri yanı sıra, ülkemizdeki tüm bankaların ve finans kuruluşlarının ortak işlemlerinin yapıldığı, Türkiye Bankalar Birliği adında bir kurum bulunmaktadır. Türkiye Bankalar Birliği aracılığı ile herhangi bir banka ile alakalı merak ettiğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Türkiye Bankalar Birliği ve diğer tüm bankaların kendilerine ait banka şubeleri sorgulama işlemlerini, detayları ile birlikte bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Türkiye Bankalar Birliği Banka Şube Sorgulama ve Diğer Özellikleri

Öncelikle, TBB’nin banka şube sorgulama dışında diğer özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar ile ilgili bilgileri, yönetici bilgilerini, ülkemizdeki bütün il ve ilçelerde yer alan tüm bankaların telefon, adres, hizmete başladığı tarihi, internet sitesi gibi tüm iletişim bilgilerini bünyesinde barındırır, ayrıca TBB’ye bankalar ile ilgili herhangi bir sıkıntınız olduğu zaman, şikayetinizi iletebilirsiniz, TBB bireysel müşteri hakem heyeti, müşteriler ile bankalar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için çalışmaktadır.

Yazımızın sonunda yer alan link üzerinden ulaşabileceğiniz TBB resmi internet sitesi ile birlikte banka şube sorgulama işlemlerinizi halledebilirsiniz. Linke tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada, bankalar, şube tipi gibi doldurulması gereken alanlar bulunmaktadır. Dorgulama yapmak istediğiniz bankayı banka tipi seçeneği ile seçip, yurt içi şube, yurt dışı büro, yurt dışı şube gibi seçenekler, il ve ülke ve ilçe, şehir bilgilerini doğru bir şekilde seçtikten sonra, banka şube ve ATM’lerini haritada göster seçeneğini kullanarak sorgulamasını yapmak istediğiniz banka ve şubesini harita üzerinden net bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca, excel’e aktar ve listele seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bugün itibariyle, Türkiye’de bulunan ve TBB banka şube sorgulama ile ulaşabileceğiniz yurt içi banka şubesi sayısı 10.681’dir.

HSBC Bank Şube Sorgulama İşlemi

HSBC’nin, resmi internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz, çok kapsamlı bir banka şube sorgulama sistemi vardır. Böylelikle HSBC banka şube sorgulama işlemi yaparak istediğiniz HSBC şubesine bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.. Ülke, şehir, semt, ilçe, cadde ve sokak, şube adı ve şube tipi, öğlen açık olup olmama ile hafta sonu veya cumartesi açık olup olmama durumuna göre yapabildiğiniz sorgulamada, yalnızca listelemek istediğiniz kadar kriteri seçtikten sonra tamam tuşuna basarsanız, bilgilerini almak istediğiniz banka ve şubenin telefon ve faks numaraları ile adreslerini edinebilirsiniz.

Vakıfbank Şube Sorgulama İşlemi

Vakıfbank şube ve ATM arama başlığı altında istediğiniz Vakıfbank Şube sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak Vakıfbank şube sorgulama işleminde, şube ve atm seçimi, şube adı veya şube kodu girişi, ülke, il ve ilçe ve mahalle seçimi yaptıktan sonra istediğiniz Vakıfbank şubesi sorgulamasını otomatik olarak yapmış olursunuz.

QNB Finansbank Şube Sorgulama İşlemi

Qnb Finansbank’ın şube sorgulama sayfasına, diğer bankalarda olduğu gibi resmi site üzerinden ulaşılabilmektedir. Qnb Finansbank şube sorgulama sayfasında, birkaç bilgisini bildiğiniz şubeler için ayrı arama kısmı bulunmaktadır. Qnb Finansbank ATM’leri için ayrı, şubeleri için ayrı şekilde olmak üzere, il ve ilçe seçerek istediğiniz Qnb Finansbank ATM ve Şubelerine ulaşabilirsiniz. Sayfada, ayrıca döviz yatırılabilen ATM’ler ve Bahreyn şubeleri için ayrı linkler bulunmaktadır. Tarım şubeleri için il ve ilçe seçerek sorgulama yapılabilen sayfada, hafta sonu işlem yapan Qnb Finansbank şubeleri bilgileri de yer almaktadır.

Türkiye İş Bankası Şube Sorgulama İşlemi

Türkiye İş Bankası banka şube sorgulama sayfası, İş Bankası resmi internet sitesinde yurt içi ve yurt dışı olarak ikiye ayrılmış şekilde düzenlenmiştir. Bu iki seçenekten birini seçtikten sonra, şehir veya ilçeye göre arama, bana en yakın bankamatik veya şube adına göre arama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bundan sonra, şehir, ilçe, bankamatik veya şube ile öğle saatinde hizmet veren, 24 saat açık veya hafta sonu hizmet veren özelliklerinden birini seçerek ara butonuna tıklayıp, İş Bankası banka şube sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Banka Şube Sorgulama

Garanti Bankası internet adresinden verilen banka şube sorgulama işleminde, il ve ilçeye göre yapılabilen ve detaylı bilgiler girerek yapılabilen şeklinde iki ayrı arama türü bulunmaktadır. Ayrıca, Garanti Bankası banka şube sorgulama sayfasında, şube ve paramatik olarak iki ayrı arama yapabilirsiniz. Şube, paramatik, il ve ilçe seçeneklerini seçtikten sonra, detaylı arama kısmında yer alan şube, ticari, kurumsal, serbest bölge seçeneklerinden birini seçmeniz gerekir. Daha sonra, kiralık kasa veya öğlen saatlerinde açık olma özelliklerinden istediğinizi seçerek banka şube sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sayfada ayrıca engelli dostu başlığı altında ortopedik veya görme engelliler seçeneği de mevcuttur.

Yapı Kredi Banka Şube Sorgulama

Yapı Kredi Banka Şube Sorgulama işlemi, harita ve arama kısmından oluşmaktadır. Yapı kredi bankası resmi sitesinde şube ve ATM arama bağlantısına tıkladığınız zaman, site sizden konumunuzu bulmak için izin istemektedir. İzin ver seçeneğine tıkladığınız takdirde, harita kısmı altında size harita üzerinde bulunduğunuz yer ve size en yakın ATM’ler işaretli olarak gösterilir. Arama kısmına gelirseniz, il, ilçe, mahalle veya semt ile isterseniz anahtar kelime seçeneklerini girerek arama yap tuşuna basmanız, banka şube sorgulama işlemini yapmanız için yeterlidir.

Denizbank Banka Şube Sorgulama

Denizbank Banka Şube Sorgulama sayfasında, arama yapmak istediğiniz kelimeleri yazabileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümden yaptığınız arama ile sonuca ulaşamamanız halinde ise, daha ayrıntılı bir arama yapabilirsiniz. Şube listesi veya atm listesi seçeneklerini seçtikten sonra, Denizbank şubesi bulmak istediğiniz şehir ve ilçeyi de seçerek Denizbank Banka Şube sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

 

TBB Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

HSBC Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Vakıfbank Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Türkiye İş Bankası Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Denizbank Banka Şube Sorgulama Sayfasına Gitmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Scroll to Top