FİNDEKS KREDİ SKORU HESAPLAMA

FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Findeks kredi skoru hesaplama işlemi aslında bankacılık faaliyetleri sırasında kayıt altına alınan ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi gibi kredi başvurularında bulunduğunuzda çıkan Findeks resmi kuruluşu tarafından kayıt altına tutulan not değerleridir. Aynı zamanda yapacağınız kredi kartı başvurularının sonuçları ve limit belirmesi de bu not üzerinden değerlendirilmektedir. Kredi Kayıt Bürosu olarak bilinen kuruluşa bağlı olan Findeks, bu not işlemlerinin vatandaşlara sunulması ve kolaylıkla öğrenebilmesi amacıyla online sistem oluşturarak istedikleri zaman hesaplama işlemini yapabilmeleri amaçlanmıştır.

Oluşan kredi notunuzu bu resmi siteden belirli bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. İsterseniz tek sefer için ödeme yaparak isterseniz de aylık abonelikler şeklinde değişen tarifelere üye olarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bankacılık faaliyetleriniz sonucunda oluşan kredi skorunuza göre kredi koşullarını bankalar size sunacaktır. Kredi notunuz ile bir bankadan kredi alabiliyorken başka bir banka o nota kredi hizmeti vermemektedir. Bankalar bu koşullarını birbirinden bağımsız şekilde belirlemişlerdir. Bu yazımızda Findeks kredi skoru hesaplama işlemini nereden yapacağınız konusunda sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Findeks Kredi Skoru Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji yardımıyla Kredi Kayıt Bürosu’nun vatandaşlar için resmi ve güncel olarak sorgulama işlemini yapabilmeleri amacıyla Findeks resmi internet sitesini oluşturmuştur. Bu siteye erişim sağlayabilmeniz için yazımızın sonuna yönlendirme adresi eklemiş bulunuyoruz. Bu adresi kullanarak resmi siteden Findeks kredi skoru hesaplama işlemini yapabileceksiniz. Bu siteden sorgulama yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Yönlendirme linkini kullandığınız zaman aşağıda olduğu gibi kuruma ait resmi internet sitesi ekranınıza gelecektir. Bu ekranda işaretlediğimiz alanı kullanarak üyelik ile giriş gerektiren güvenlik sayfasına geçiniz.

findeksskor

Giriş yap butonunu kullandığınız zaman TC kimlik numaranız ve daha önce üye olduysanız, oluşturduğunuz parolanızı girmeniz gereken güvenlik sayfası aşağıdaki gibi olacaktır. Bu alana işaretli olan yerlere bilgileri girdikten sonra ücret karşılığında Findeks kredi skoru hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer daha önce üye olmadıysanız sağ üst köşede kırmızı renkli çerçeveyle işaretli olan alanı kullanarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz üyelik parolasını unutmadığınız sürece bu profille giriş yapabilirsiniz.

findeksüyelik

Findeks Kredi Skoru Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top