KREDİ NOTU NEDİR?

DENİZBANK İHTİYAÇ KREDİSİ

Kredi notu nedir derseniz, bütün finansal geçmişinizin bir kuruluş tarafından kaydedilerek bütün bankalar tarafından görülebilen, yeni finansal ilişkilerde bankalar tarafından referans olarak kabul edilen önemli bir sayısal değerdir deriz. Ülkemizde kredi notu nedir, hesaplaması ve kaydedilmesi nasıl yapılır diyince aklımıza Findeks kredi notu nedir bilgileri gelmektedir.

Kredi Notu Nedir?

Günümüz şartlarında yaşantımız çok karışık ve yoğun şekilde ilerlemektedir. Bununla birlikte giderlerimiz de aynı düzeyde fazla ve karışıklık içermektedir. Bununla birlikte aylık kazancımız o ay içerisinde yapacak olduğumuz, planladığımız harcamalara yetmeyebilir. Bu anlamda çağımız pratik çözümleri olarak ortaya çıkan ve büyük kitlelere ulaşan kredi kartları ve bu kartları bize sağlayan bankaların kredileri, borçlanmaya giderek bu dönem içerisinde kullandığımız parayı ileri dönemlere yayarak, ödememizi sağlayan bir nevi kriz yönetimi oluşturma adına kabul edilir. Bankalardan kredi kartı alabilmek için ya da bankalardan kredi çekebilmek için bazı kriterler gerekmektedir. Bu kriterlerden tek olanı olmasa bile, en önemlisi olarak, kişinin kredi notu olarak kabul edilebilir. Kişiye ait daha önceki finansal işlemler sonrasında oluşan bu puan, bankalardan kredi kartı ve kredi çekme anlamında önemli bir yer tutmaktadır. Puanlama ise; 0-699 en riskli, 700-1099 orta riskli, 1100-1499 az riskli, 1500-1699 iyi, 1700-1900 çok iyi olarak kabul edilir ve bankalarda bu sınırlar çerçevesinde inceler.

Kişiler kendilerine ait puanlamayı bankalardan öğrenmekle birlikte, teknolojiyle birlikte internet üzerinden sağlanan sistemler yardımı ile de bu notu öğrenebilmektedirler. Bu anlamda kurulan Findeks kuruluşu hizmeti bizlere sağlamaktadır. Bu kuruluşun yanı sıra Akbank gibi bazı bankalar da belirli ücretler karşılığında müşterilerine bu hizmeti sunmaktadırlar.

Kredi Notu Nereden Öğrenilir?

Kredi notunuzu bu anlamda yetkili kuruluş olan Findeks kuruluşunun resmi internet sitesinden belirli ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Ancan bu sitede sorgulama yapabilmek için üye olmanız ve oluşturduğunuz üyelik üzerinden giriş yaparak adınıza ait işlemleri yürütmeniz gerekmektedir.

Findeks Yardımı İle Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top