KREDİ NOTU ÖĞRENME

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

Günlük yaşantımızda gerek kişisel ihtiyaçlar gerek yatırım ve mülk sahibi olabilmek adına, yeterli birikim sahibi olmadığımız için bankalar yardımıyla kredi çekme yöntemini tercih ederiz. Fakat bankalardan kredi alabilmek için belirli koşullar ve kriterler göz önünde tutulmaktadır. Bunlardan birisi de kredi notu olarak adlandırılabilir. Kredi notu öğrenme sistemi, bankalara kredi için başvuru yaptığınızda referansınız olarak alınacak olan, kredi kartı borcu ödemelerinizde sergilediğiniz çizgiyi dikkate alarak hesaplanan puanınızı öğrenmenize yarayan bir sistemdir. Bankadan kredi çekme başvurusundan önce bu puanı bilmek oldukça önemli ve bütçe düzenlemenizde yardımcı olabilecek bir bilgi olarak kabul edilebilir. Daha önceleri bankalardan birebir bilgi alarak öğrenilebilen bu notumuz, günümüz şartları altında internet üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir. Kredi notu öğrenme için Findeks olarak adlandırılan KKB’ye ait resmi internet sitesi hizmet verirken, bu yazımızda bu sistemden yardım alarak kredi notumuzu nasıl öğreniriz anlatacağız.

Kredi Notu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kredi notunuzu öğrenebileceğiniz resmi sistemi aktif olarak kullanarak kolaylıkla aradığınız kredi notu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kredi notu öğrenme sistemini kullanmanıza yardımcı olacak şekilde görsel desteklerle aşağıda anlatmış bulunuyoruz. Bu sorgulama işlemi Findeks resmi internet sitesini kullanarak sorgulama işlemidir. Bu işlemi yapabilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkini kullanınız. Yönlendirildiğiniz sayfa resimde olduğu gibi resmi sayfa olacaktır. Bu sayfanın sağ üst kesimindeki işaretli kısmı kullanarak güvenlik sayfasına yönlendirileceksiniz.

findeks

Bu güvenlik sayfasında sizden istenen iki bilgi olacaktır. Bu bilgiler ise TC kimlik numaranız ve daha önce sahip olduğunuz paroladır. İlgili gösterilen boşluklara bu bilgileri doğru şekilde yazarak sisteme erişim sağlarsınız ve ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer daha önce üye olmadıysanız kırmızı çerçeve içerisine alınan kısımdan üye olabilir ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

findeks2

Findeks Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top