KREDİ PUANI SORGULAMA

KREDİ PUANI SORGULAMA

Hayatımızı devam ettirebilmemiz adına en çok ihtiyaç duyduğumuz ve elde edebilmek için çalıştığımız şey paradır. Günümüz koşullarında paranın yeri kayda değer seviyelere ulaşmıştır. Bu yüzden birçoğumuz okuyup memur olarak kimimiz de özel sektör ya da bireysel iş alanları oluşturarak kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için rahat bir yaşantı sürmeyi hedefleriz. Ülkemizin önemli bir bölümünün asgari ücret ve memur maaşları ile geçindiğini düşünürsek, kişisel ihtiyaçlar ve günlük masraflardan arda para kalmaması ve para biriktirme konusunda girişimde dahi bulunamamamız acı bir gerçektir. Bu tür durumlarda ev eşyası, kişisel eşyalar, araç, konut gibi yüklü miktarlarda para gerektiren işlerimizi çözebilmemiz adına hemen hemen her banka kredi kartı ve kredi limitlerini bizlere sunmuştur.

Yüklü miktardaki harcamalarımızı uzun vadede ödemek üzere çektiğimiz kredi, ihtiyaçlarımızı karşılayarak yeni bir bütçe planlamasına gitmemize neden olur. Peki bankalar hangi koşullarda bizlere kredi sunar ve limitleri nasıl olabilir? Bu yazımızda sizlere kredi çekebilmek için gerekli olan kredi puanı sorgulama işleminin nereden yapıldığına dair bilgiler vereceğiz.

Kredi puanınız, daha önce kullandığınız herhangi bir kredi kartı varsa ya da bankadan daha önce küçük çaplı karşıladığınız kredi işlemlerinde geri ödeme konusundaki hassasiyetinize bağlı olarak belirlenen güncel sayısal bir değerdir. Bu puanı öğrenerek kredi çekmek için bankalar seviyesindeki durumunu gözlemleyebilirsiniz.

Kredi Puanı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi çekmeye karar verdiğinizde öncelikle incelemeniz gereken şey kredi puanınızdır. Eğer kredi puanınız düşükse hiçbir banka size kredi vermeyecektir. Kredi puanı sorgulamanızı ilgili bankalara giderek kolaylıkla öğrenebildiğiniz gibi gelişen teknolojiyle birlikte işlemlerimizin birçoğunun sanal ortama aktarılmasından dolayı internet üzerinden de kolaylıkla yapılabiliyorsunuz. Bu yazımızda internet üzerinden kredi puanı sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Kişilere ait kredi notlarını son yıllarda kurulan ve online hizmet veren Findeks olarak bilinen kurum tarafından incelenmekte ve kişilerin hizmetine sunulmaktadır. Findeks üzerinden kredi puanı sorgulama adına yazımızın sonuna yönlendirme linki eklemiş bulunuyoruz. Bu linki kullandığınız takdirde aşağıdaki görselde olduğu gibi Findeks resmi internet sitesine erişmiş bulunuyorsunuz. Bu sayfada işlemlerinizi yürütebilmeniz için adınıza ait üyelik olması gerekmektedir. Bu resimde gösterilen kısımdan üyelik kullanarak giriş yapma işlemini başlatınız.

findeks

Üyelik bilgilerinin sorgulandığı sayfaya geldiğinizde aşağıdaki resimde olduğu gibi TC kimlik numaranız ve oluşturduğunuz parolanın girilmesi gerekmektedir. Bilgilerinizi ok ile gösterdiğimiz ilgili alanlara doğru şekilde yazdığınız zaman giriş yap butonunu kullanınız ve adınıza ait profilden ödeme gerçekleştirerek kredi puanı sorgulama işlemini yapınız. Kredi puanı sorgulamaları 4 TL olarak belirlenmiştir. Dilerseniz aylık abone olarak siz sorgulamadan kredi notunuz size mail ya da SMS yoluyla bildirilecektir. Eğer bu sayfaya üye değilseniz siyah çerçeve içerisinde bulunan kısımdan üyelik oluşturma işlemini yapınız. Üyelik oluşturduğunuzda parolanızı unutmadığınız sürece bu üyeliği kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

findeks1

Kredi Puanı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top