Passolig Bakiye Sorgulama

Passolig Kart Bakiye Sorgulama

Sizlere sunduğumuz bu makalemizin konusu futbol taraftarlarının en çok ilgi duyduğu konulardan biri olan Passolig kart ile ilgili olmaktadır. Passolig kart nedir, Passolig karta nasıl başvuru yapılır, Passolig bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır gibi soruları sıkça karşılaştığımız dolayı ve sizlerin bu sorulara kolayca yanıt bulabilmeniz için konuyla ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda sizlere anlatmış bulunmaktayız. Tek yapmanız gereken yazımızı sona kadar okuyarak söylenen adımları takip etmenizdir.

Passolig Kart Nedir?

Türkiye’deki futbol taraftarlarının daha güvenli, daha huzurlu ve olası her türlü olumsuzluklardan uzak bir şekilde istedikleri futbol maçlarını izleyebilmesi adın, 2014 yılının 14 Nisan tarihinden itibaren yeni bir yasa oluştururdu. Oluşan bu yasaya esasen futbol biletleri artık kağıt biletler şeklinde olmayacaktır. Kağıt biletlerin yerine Passolig kartlar geçecek ve biletler Passolig kartlara otomatik olarak yüklenecektir. Böylece saatlerce sıralarda beklemenize gerek kalmayacak ve dolayısıyla stadyumlara daha hızlı bir şekilde giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Sevdiğiniz futbol takımınızın logosu bulunan Passolig kartla isterseniz kombine biletlerde satın alabilirsiniz. Hem tek seferlik hemde kombine şeklinde alacağınız biletlerin her türlü detaylı bilgileri cep telefonunuza ve e-posta adresinize anında masaj olarak gönderilecektir. Bu bir yana isterseniz maç günlerinde stadyumlarda buluna el terminalleri üzerinden de satın aldığınız biletlerin çıktısını alarak detaylıca inceleme yapabilirsiniz.

Passolig kartın sunduğu avantajlar sadece maç biletleri ile sınırlı kalmamaktadır. Eğer isterseniz Passolig kartınızı hem kredi kartı hemde banka kartı şeklinde kullanabilirsiniz ve böylece üzerinizde fazla nakit taşıma gereksinimi duymazsınız. Restoranlarda, kafelerde, alışveriş merkezlerinde ve diğer iş merkezlerinde yapacağınız harcamaları Passolig kartla ödeme kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Temassız kart uygulaması sayesinde 50 TL’ye kadar olan ödeme işlemlerinizde şifre kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bundan başka alışveriş merkezlerinde 100 TL ve üzeri yaptığınız harcamalarda 16 TL Bonus para kazanmış olursunuz. İsterseniz bu kazandığınız Bonus parayı anında harcamalarınız için kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra Passolig kartınızla şehirlerdeki anlaşmalı toplu taşıma araçlarından da faydalanabilirsiniz. Passolig kart sunduğu farklı avantajlarla taraftarlarla beraber futbol kulüplerine de hem maddi hemde manevi olarak güveni imaj açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sizler taraftar olarak Passolig kartınızla ne kadar çok alışveriş yaparsanız takımınızda bir o kadar çok kazanacaktır. Sizlere anlattıklarımız bu avantajlardan faydalanabilmek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey Passolig karta başvuruda bulunmanızdır. Başvuru işlemi ile ilgili gereken bilgiler aşağıdaki gibidir.

Passolig Kart Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig karta başvuru işleminizi yapmak için öncelikli olarak yazının sonundaki başvuru butonunun üzerine tıklayınız. Ardından açılacak olan sayfada ilk adım olarak aşağıda resimde gördüğünüz gibi gerekli alanları doğru bir şekilde doldurarak devam butonuna basınız.

Aktif bank kredi kartı başvurusu 1İkinci adım olarak sisteme kayıt ettiğiniz cep telefonu numaranıza gelecek olan onaylama kodunu giriniz. Üçüncü adım olarak istediğiniz Passolig kartınızı, dördüncü adım olarak sevdiğiniz takımınızı seçerek sisteme bir adet vesikalık fotoğrafınızı yükleyip devam butonuna basınız. Beşinci adım ve en son adım olarak kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra kartınıza gerekli ödeme işleminizi gerçekleştirerek başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz. Başvurunuzu yaptıktan en geç 15 gün sonra kartınız başvuruda belirttiğiniz adresinize gönderilecektir. Eğer kartınız zamanında elinize ulaşmazsa ve istediğiniz maçın biletini kartınızla alamazsanız, stadyumun gişesinden tek girişlik Pass kart alarak maçınızı rahatça izleyebilirsiniz.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz fakat Türkiye’de bulunarak sevdiğiniz takımın maçını izlemek istiyorsanız, sizde Passolig karta başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yukarıda belirttiğimiz başvuru adımlarının aynısını sizinde takip etmeniz gerekecektir. Başvurunuzu yaptıktan sonra tek farkın Passolig kartınızın belirttiğiniz adresinize gelmemesi olacaktır. Yabancı uyruklu olan vatandaşlar Passolig kartlarını başvuruda belirtmiş oldukları stadyumların gişesinden alabilirler. Hem Türkiye Cumhuriyeti hemde yabancı uyruklu olan vatandaşlar başvuru işlemlerini yaptıktan ve kartlarını aldıktan sonra yapmaları gereken son şey Passolig üye ol işlemini gerçekleştirerek bilet satın almalarıdır. Bu işlem ile ilgili gerekli bilgiler aşağıda anlattığımız gibidir.

Passolig Üye Ol İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig üye ol işlemini yazının son kısmında bulunan üye ol butonunun üzerine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada gerekli alanları doldurmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girdikten sonra üye ol butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında yukarı sağ köşede bulunan giriş bölümüne tıklayarak e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak istediğinizi maçı seçiniz ve satın al butonunun üzerine tıklayınız. Bir sonraki adımlarda tribün, blok, bilet ve koltuk seçimlerinizi yaparak işleminizi tamamlamış olursunuz. Geriye bir tek tanımlama ve en Passolig kartınıza kredi kartınızdan ödeme işleminizi yapmak kalacaktır.

7d5a9c8c4ad2b987c191e1b18cd29a3a

Passolig karta ödeme işlemini aynı zamanda PTT şubelerinden, PTTMatik’lerden, N Kolay işlem merkezinden, EFT üzerinden, Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinden de yapabilirsiniz. Her taraftar için sunulan Passolig kartın süresi normalde bir seneye kadar olmaktadır. Fakat birey isterse kartının süresi dolduğu taktirde bu süreye uzatabilme hakkına sahiptir. Passolig kartınızla istediğiniz maç biletini satın alabilmek için kartınızda yeterli kadar bakiyenin olup olmadığını öncede öğrenmeniz gerekir. Passolig bakiye sorgulama işlemini uygulayarak bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu konuyla ilgili gerekli bilgiler aşağıda anlattığımız gibidir.

Passolig Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig kart bakiye sorgulama işlemini Passolig internet şubesi üzerinden 7/24 istediğiniz zaman kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yazının sonunda verdiğimiz internet şubesi butonunun üzerine tıklayınız. Ardından açılan sayfada aşağıda resimde gördüğünüz gibi kartınızın son 6 haneli rakamını ve cep telefonu numaranızı girerek devam butonunun üzerine basınız.

passoling1

Daha sonrasında cep telefonunuza gönderilecek olan şifrenizi de girerek internet şubesine giriş yapabilirsiniz. Sonrasında bakiye sorgulama kısmından kart bakiyenizi görüntüleyerek kontrol edebilirsiniz. Bundan başka Passolig internet şubesi üzerinden isterseniz fatura ödeyebilir ve EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Passolig bakiye sorgulama işlemi ile ilgili, veya Passolig kartla ilgili diğer sorularınız için 0850 724 33 44 Passolig iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Passolig Kart Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Kart Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ!

Passolig İnternet Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top