Passolig Kart ile Bilet Alma

Passolig Kartla Bilet Alma

Futbolseverler tuttukları takımı takip etmek için maçları kaçırmamaya çalışırlar. Hatta planlarını maç zamanına göre yapan futbolseverler dahi vardır. Kimi zaman televizyondan kimi zaman ise takımının yanında; onlar ile aynı atmosferde, hep bir arada olmak için stadyuma giderler. Takımını canlı izlemenin yanı sıra sesli tezahüratlar ile takımına moral verirler. Kimi futbolseverler ise sevdikleri insanlar ile stadyuma gitmeyi tercih ederler. Stadyumda maç izlemek futbolseverler için özel bir olaydır. Hem sevdikleri ile güzel bir zaman geçirmek hem de takımının yanında bulunmak isterler. Fakat stadyumlarda kimi zaman ortaya çeşitli sorunlar çıkabilmektedir. Bu sebeple de tatsız bir durum ile karşı karşıya kalmamak için güvenli bir ortam olmasını isteyen kişilerin de olması son derece doğaldır. Ortaya çıkabilen bu tür sorunları giderebilmek ve daha iyi bir hizmet sunabilmek için sistematik ve düzenli bir sisteme ihtiyaç duyulmuştur. Bahsi geçen bu sistem Elektronik Bilet Sistemi’dir. İlk olarak bu sistemden bahsedecek ve ardından Passolig Kart ile bilet alma konusuna değineceğiz.

Elektronik Bilet Sistemi’ne Neden Geçildi?

14 Nisan 2014’ten önce stadyumda maç izlemek isteyen futbolseverler, kağıt bilet sistemi ile stada girmekteydiler. Fakat bu çağın gerisinde ve eski bir sistem olup beraberinde birçok dezavantajı da barındırıyordu. Bu dezavantajlar yaşanması muhtemel şiddet olayları, küfür, olumsuz tezahürat, insanların sevdikleri ile maç izleyebilmesi için yeteri kadar güvenli ortamın bulunamama durumu, karaborsa bilet satışı şeklinde sıralanabilmektedir. Futbolun dünyasının gelişmesi, daha kalite bir alan haline gelmesi, birçok alan gibi futbol dünyasının da çağa ayak uydurması için bu dezavantajların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Tüm bu dezavantajları engellemek adına Elektronik Bilet Sistemi’ne geçilmiştir. Bu sistem ile yukarıda sıralanan unsurlara ulaşılmak hedeflenmektedir.

Passolig Kart Nedir?

Bahsi geçen Elektronik Bilet Sistemi için Passolig Kart ortaya çıkarılmıştır. Passolig Kart ile güvenli, hızlı ve sıra beklemeden alımlar gerçekleştirilirken, yine güvenli bir şekilde stada giriş sağlanabilemektedir. Kulüpler ise bu kart sayesinde taraftarlarını tanımanın yanı sıra yeni gelir kaynakları elde edebilmektedir. 14 Nisan 2014’ten itibaren futbolseverlerin maçları stadyumda izlemek için Passolig Kart’a ihtiyaçları vardır. Seyretmek istenilen maçların biletleri otomatik olarak Passolig Kart’a tanımlanmaktadır. Ayrıca kombine sahipleri futbolseverlerin de kombineleri Passolig Kart’a tanımlanmaktadır. Daha sonrasında maç ile ilgili bilgiler kişiye e-posta ve sms ile gönderilmektedir. Passolig Kart’a tanımlı maç biletleri stadyumlarda bulunan el terminallerinden çıkartılabilmektedir.

Passolig Kart ile Bilet Nasıl Alınır?

Yukarıda da belirtildiği gibi stadyumda maç izleyebilmek için Passolig Kart’a ihtiyaç vardır ve bu Passolig Kart’a da gidilecek maç bilet tanımlanmalıdır. Passolig Kart ile bilet alma kapsamında yer alan maddeler basitçe şu şekilde anlatılabilir:

  • İlk olarak Passolig Kart’ınız yoksa bir Passolig Kart başvurusu yapmak zorundasınız. Bu kart sadece maç bileti almak için değil, farklı avantajlara da sahip bir karttır. İstenirse anlaşmalı toplu taşımalarda kullanılabileceği gibi yine istenirse kredi kartı olarak da kullanılabilmektedir. Kişi ister tüm bu avantajları kullanabilmekte isterse de sadece maç bileti için kullanabilmektedir. Passolig Kart’a internet üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi N Kolay İş Yerleri’nden de sahip olabilirsiniz.

Passolig Kart’a İnternet Üzerinden Başvuru için TIKLAYINIZ!

  • Passolig Kart başvurusu tamamlanmış ve mevcut bir Passolig Kartına sahipseniz izlenmek istenilen maç ya internet üzerinden satın alınmalıdır ya da N Kolay İş Yerleri’nden temin edilmelidir. Burada seçim futbolseverlerindir. İki yöntem de temelde aynı olup birbirinden farklı değillerdir.

Passolig Kart ile İnternet Üzerinden Maç Bileti Almak

  • Passolig Kart ile internet üzerinden maç bileti almak için öncelikle aşağıda verilen internet sitesine girilmelidir.

Passolig Kart ile İnternetten Maç Bileti Almak İçin TIKLAYINIZ!

  • Daha sonra, siteye üye iseniz ‘Giriş’ yapmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz yoksa ise sitede bulunan ‘Üye Ol’ yazan yere tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada yer alan formda gerekli bilgiler girilerek üyelik işlemi tamamlanmalıdır.passoüye
  • Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra sitede ana sayfasında bulunan ‘Bilet Al’ kısmındaki ‘Passolig Kart ile Bilet Al’ sekmesine tıklanmalı veya ekranda mevcut ise ‘Satın Al’ bölgesine tıklanmalıdır. Daha sonra ilgili maç için Tribün ve Blok ve Adet seçimi yapılarak koltuk seçilmelidir. Yerinizi belirledikten sonra ‘Tanımla’ yazan yere tıklayarak ödeme sayfasına yönlendirilmeniz gerekmektedir. Bu kısımda tanımlamak istediğiniz Passolig Kart’ınızı seçmeniz gerekmektedir. Tanımlamak istediğiniz Passolig Kart’ınızı seçtikten sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır. Satın aldığınız biletin bilgileri ‘Bilgilerim’ kısmında yer almaktadır ve dilediğiniz zaman maç biletinizin detaylarına bu sekmeden erişebilmektesiniz.passoligmaç 1

İnternet üzerinden Passolig Kart ile bilet alma işlemleri bu kadardır. İlgili yönlendirmeleri takip ederek istediğiniz maç biletini kolayca kartınıza tanımlatabilirsiniz.

N Kolay İş İş Yerleri’nden Maç Bileti Almak

Maç bileti almanın bir diğer yolu yaklaşık 4000 tane noktası bulunan N Kolay İş Yerleri’dir. Size en yakın N Kolay İş Yerleri’ne giderek Passolig Kart’ınız yoksa Passolig Kart Başvurusu’nda bulunabilirsiniz. Bunun için N Kolay cihazında yer alan başvuru bilgilerini doldurarak kart tipi ve takımınızı seçmeniz gerekmektedir. Anlık olarak fotoğraf çekip yükleyebilme imkanına da sahip olunmaktadır. Son olarak da ödeme işlemini gerçekleştirildikten sonra Passolig Kart sahibi olmuş bulunmaktasınız. Daha sonra stadyumda izlemek istediğiniz maç biletini kartınıza tanımlatabilirsiniz.

Size En Yakın N Kolay İş Yerlerini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Gerekli işlemleri halledip maç biletini kartınıza tanımladıktan sonra tuttuğunuz takımın maçını izlemek için stadyuma Passolig Kart’ınız ile giriş yapabilirsiniz.

Scroll to Top