Passolig Kart Takip

Passolig Kart Sorgulama

Bilindiği üzere ülkemizde futbol milyonlarca kişi tarafından takip edilmekte olan bir spordur. Kimi insanlar bu zevki ekranları başında izlerken kimileri de takımlarının her zaman yanında olarak maçlara gidiyorlar. Takımlarını desteklemek, yaklaşık 2 saat süren maçlarda eğlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen kişilerin tatsız durumlarla karşılaştığı zamanlar da olmuyor değil. Stadyumlarda çıkan kavgalar, küfürleşmeler, hakaretler ve bunun gibi kötü şeyler sebebiyle Türkiye’de bu tür sorunların giderilmesi amacıyla 14 Nisan 2014 tarihinden Elektronik Bilet Sistemi’ne geçilmiştir. Bu sistem ile birlikte Passolig Kart çıkmıştır. Artık futbolseverler için bu tarih milat olma özelliği taşımaktadır. Zira artık Passolig kartı olmadan futbolseverlerin bilet alması artık mümkün değildir. Bu sistem ile birlikte herkes kayıt altına alındığı için futbol maçlarını izlemek çok daha güvenli bir hale gelmiştir. Bunun için maç bileti almak isteyen kişilerin Passolig kart çıkartması gerekmektedir. Bu yazımızla birlikte Passolig kart başvurusu ve Passolig üye olma işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilir ve Passolig Kart Takip işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Passolig Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Passolig kart başvuru işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle yazımızın sonunda yer alan linkle tıklaması gerekmektedir. Karşınıza gelecek olan sayfa aşağıdaki görselde gözükmektedir.

başv

Bu noktada ilk olarak uyruğunuzu seçmeniz gerekmektedir. Eğer “Türkiye”yi seçerseniz T. C. Kimlik numaranızı girersiniz. Eğer Türkiye haricinde bir ülke seçerseniz adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra bir de pasaport numaranızı eklemeniz gerekir. Ardından doğum tarihinizi girmeniz gerekir. Bunun gün, ay ve yıl şeklinde yaparsınız. Daha sonra takım tutmuyorsanız ya da listede yer alan takımlardan birini tutmuyorsanız, “Takım tutmuyorum/Diğer” seçeneğini seçebilir ya da tuttuğunuz takımı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz takımın maçları için satılacak olan biletlerde o takımı tutan Passolig kartı sahiplerine öncelik verileceği için bu noktada maçına en fazla gitmek istediğiniz takımı da seçebilirsiniz. Daha sonra Cep telefonu numaranızı ve e-posta adresini girmeniz gerekiyor. Beraberinde iki adet onay kutucuğunu işaretlemeli ve güvenlik resminde yer alan rakamları ilgili kutuya girmelisiniz. Herhangi bir yanlışınız olmaması açısından bilgilerinizi kontrol edip “Devam” butonuna basabilirsiniz.

Bu işlemleri geçtikten sonra biraz önce form üzerinde girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına onaylama kodu gönderilecektir. Bu onaylama kodunu ekranda yer alan ilgili kutuya girmeniz gerekmektedir. Bir sonraki adımda ise Passolig kartınızı seçmeli ve fotoğrafınızı yüklemelisiniz. Eklemek istediğiniz fotoğrafı o an seçip yükleyebileceğiniz gibi doğrudan bilgisayarınızdan da yükleyebilirsiniz. Bir sonraki aşamada ise ödeme seçeneklerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İster kredi kartı ile ister nakit seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz. Böylece ortalama 15 gün içinde kartınız adresinize teslim edilecektir. Dilerseniz ödemenizi yaptıktan ve kart başvurunuzu tamamladıktan sonra T. C. Kimlik numaranız ile birlikte e-bilet alabilir ve kartınız elinize ulaşmadan önce stadyum gişelerine giderek tek kullanımlık kart kullanıp bilet aldığınız maça girebilirsiniz.

Eğer yabancı uyruklu biri olarak başvuruda bulunduysanız kartınızı önceden belirlemiş olduğunuz stadyum gişesine giderek almanız gerekecektir. Zira yabancı uyruklu bireylerin yaptığı başvurularda Passolig kartı adrese teslim yapılmayacaktır.

Dilerseniz Passolig Kart Takip sistemini kullanarak kartınızın ne durumda ve nerede olduğunu kontrol edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey yazımızın devamını okumak olacaktır.

Passolig Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Passolig kartını alan kişiler yazımızın sonunda yer alan linke tıkladıktan sonra Passolig üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir ve böylece istedikleri maçlara bilet satın alabilirler. Linke tıkladıktan sonra karşınıza böyle bir bölüm gelecektir.

baabababa

Bu aşamada yapmanız gereken şey T. C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerini girmek olacaktır. “TC Vatandaşı Değilim” seçeneğini işaretleyen kişiler ülke bilgilerini açılan seçenekler arasından seçmeli ve ardından pasaport numaralarını ilgili kutucuğa girmelidir. Böylece bu aşamada yukarıdaki görselde görüldüğü gibi bir hatayla karşılaşmadığınız takdirde “Üye Ol”dedikten sonra üyeliğiniz tamamlanmış olacaktır. Artık istediğiniz maçı seçerek bilet satın alabilir, e-posta adresi ve şifreniz ile birlikte giriş yaparak tribün, bilet, koltuk ve blok seçimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ardından ödemeyi gerçekleştirebilir ve “Biletlerim” bölümü üzerinden satın aldığınız biletleri kontrol edebilirsiniz.

Fakat tüm bu işlemleri yapabilmek için eninde sonunda başvurusunu yaptığınız kartınıza ihtiyacınız olacaktır. Passolig kartı sayesinde kombine biletler alabilir ve Passolig kartının sunmuş olduğu birbirinden farklı saha içi ve saha dışı avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bu durumda Passolig kart takip işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Şimdi gelin bunun için yapmanız gereken şeylere bir göz atalım.

Passolig Kart Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Passolig kart takip işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle Passolig anasayfasına giriş yapması gerekmektedir. Siteye yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Başvurularım” sekmesine tıklamanız halinde karşınıza şöyle bir giriş ekranı gelecektir.

başvurularım

Bu noktada yapmanız gereken tek şey T. C. Kimlik numarası ya da pasaport numarası ile birlikte cep telefonu numaranızı girerek “Tamam” butonuna basmak olacaktır. Eğer daha önce Passolig kart başvurusu yaptıysanız ve bu işlem sırasında yanlış bir bilgi girmediyseniz Passolig Kart Takip işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getirmiş olursunuz. Böylece kartınız ile ilgili olarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Passolig kart takip işlemlerini gerçekleştirmek için yapabileceğiniz bir diğer şey ise 0 850 724 33 44 numaralı Passolig İletişim Merkezi’ni aramak olacaktır. Bu numarayı arayan kişiler Passolig kart başvurusu ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilecektir.

Aslına bakılırsa bu tür işlemlerin yapılmasına gerek kalınmaz. Zira Passolig tarafından başvurunuz ile ilgili tüm bilgiler kısa mesaj yolu ile kullanılarak size aktarılacaktır. Yine de bu tür noktalarda sorun yaşayan kişilerin bu yolları uygulayarak Passolig kart takip işlemlerini gerçekleştirmesi mümkündür.

Passolig Başvuru İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Resmi İnternet Sitesine Gitmek İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Üye Ol İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top