Passolig Üye Ol

Passolig Üye Olma

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de futbola olan ilgi her zaman var olmuş ve zaman geçtikçe bu ilgi dahada artarak hayatımızın bir parçası olacak kadar ilerlemiştir diyebiliriz. Türkiye’deki futbol taraftarlarının işini dahada kolaylaştırmak adına 2014 yılından itibaren yeni düzenlenmiş olan yasaya göre futbol biletleri artık kağıt bilet şeklinde değil Passolig kart şeklinde kamu oyunun hizmetine sunulmuştur. Bu yazımızda sizlere Passolig nedir, Passolig nasıl alınır, Passolig Üye Olma işlemi ve diğer ilgili konular hakkında gerekli bilgileri aktaracağız.

Passolig Nedir?

Passolig kart sahipleri bir taraftar olarak sevdikleri ile beraber arzu ettikleri maçları güvenli, huzurlu ve sorumsuz bir şekilde izleyebilirler. Biletler Passolig karta bağlı elektronik bir şekilde yapılandırıldığından biletleri kaçırmak gibi bir sorunun olmamasının yanı sıra, stadyumlara çok beklemeye gerek kalmadan daha hızlı bir şekilde girmek mümkün olmuştur. Kartınıza otomatik olarak yüklenecek olan maç biletlerinizi isterseniz kombine bilet şeklinde de ayarlayarak sezonluk biletlerinizi önceden elde etmiş olursunuz. Passolig kartınızla alacağınız her maçın bilgilerine cep telefonunuza ve e-postanıza gönderilecek olan veriler esnasında ulaşabilir ve detaylı incelemenizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda maç günlerinde stadyumlarda bulunan el terminalleri üzerinden almış olduğunuz biletin bilgilerini çıktı olarak alıp inceleyebilirsiniz. Her bireyin kartında sadece birtakım logosu bulunabilir fakat isterseniz diğer maçları da sahip olduğunuz kartla izleyebilirsiniz. Bu durumda biletler öncelikli olarak kart logosu olan Passolig kart sahiplerine satılarak kart hesaplarına yüklenecektir. Daha sonrasında boş biletler kaldığı zaman sizde istediğiniz maça bileti satın alabileceksiniz. Bu ayrıcalıkların hepsi taraftarlara büyük kolaylık sağladığı gibi futbol kulüpleri içinde hem maddi açıdan hemde güvenli bir imaj çizme açısından büyük önem taşımaktadır.

Passolig kartınız ile yapabileceğiniz işlemler yukarıda anlattıklarımızla bitmiyor. Her şeyden önce Passolig kartınızı dilerseniz kartınıza göre değişerek kredi kartı veye banka kartı şeklinde de kullanabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde, kafelerde, restoranlarda ve diğer iş merkezlerinde yaptığınız harcamalarınızı kredi kartınızdan ödeyebilirsiniz. Böylece cebinizde nakit para taşımanıza gerek kalmamış olur. Yaptığınız alışverişler zamanı kartınızın temassız kullanım yapabilme işlemi sayesinde 50 TL’ye kadar olan ödemelerinizi şifre girmeye gerek kalmadan anında yapabilirsiniz. Anlaşmalı bir çok iş yerlerinde 100 TL ve üzeri yaptığınız alışverişler zamanı 16 TL bonus para kazanmış olursunuz ve bu kazandığınız bonus parayı anında harcayabilirsiniz. Bundan başka aynı anlaşmalı iş yerlerinin sağladığı Passolig kart müşterilerine özek kampanyalardan faydalananlardan biride siz olabilirsiniz. Yaptığınız her alışveriş zamanı taraftarı olduğunuz takımınızın da kazanacaktır. Bu nedenle ne kadar çok Passolig kartınızla alışveriş yaparsanız takımınıza bir o kadar destekte bulunmuş olursunuz. Bunlardan başka diğer bir kart almanıza gerek kalmadan şehirlerdeki anlaşmalı toplu taşıma araçlarından faydalanarak ulaşımınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere tüm bu anlattıklarımızdan yararlanabilmek için, öncelikle olarak Passolig karta başvuru işleminizi yapmanız gerekir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir.

Passolig Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Passolig karta başvuru işleminizi yapmak için yazımızın sonunda yer alan linke tıklayınız. Açılan sayfada birinci adım olarak resimde görmüş olduğunuz üzere gerekli tüm alanları doldurarak devam butonuna basınız. İkinci adımda cep telefonunuza gönderilecek olan onaylama kodunu giriniz. Üçüncü adımda Passolig kartınızı, dördüncü adımda takımınızı seçtikten sonra sisteme fotoğrafınızı yükleyerek yene devam butonuna basınız. En son adım olarak kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işleminizi yapınız ve sonrasında kartınız 15 gün içerisinde bulunduğunuz adrese teslim edilecektir. Eğer teslimiyette bir gecikme olursa ve bu nedenden dolayı biletinizi zamanında almaya vakit yetiştiremezseniz, stadyumun gişesinde bulunan tek girişlik Pass kart alabilir ve maçınızı zamanında keyifle izleyebilirsiniz.

Passolig karta Türkiye vatandaşları haricinde aynı zamanda yurt dışından gelen yabancı uyruklu olan vatandaşlarda başvuruda bulunabilir. Başvuru işlemini yapmak için aynı şekilde aşağıdaki linkin üzerine tıklayarak belirttiğimiz adımları takip etmeniz yeterlidir. Tek fark başvuru işleminizi tamamladıktan sonra Passolig kartınızın adresinize gelmemesidir. Bunun yerine kartınızı önceden başvuru zamanı belirlemiş olduğunuz stadyumun gişesinden alarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hem TC hemde yabancı uyruklu vatandaşlar için başvuru işlemlerini tamamladıktan ve kartlarını aldıktan sonra tek yapmaları gereken şey Passolig üye ol işlemini uygulamaları ve üye olduktan sonra biletlerini satın almalarıdır. Passolig üye ol işlemi ile ilgili gerekli bilgiler aşağıdaki gibidir.

Aktif bank kredi kartı başvurusu

Passolig Üye Ol İşlemi Nasıl Yapılır?

Kartınızı aldıktan sonra yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak Passolig üye olma işleminizi gerçekleştirebilir ve böylece kartınızla istediğiniz maçlar için biletlerinizi satın alabilirsiniz. Bunun için linke tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada resimde gördüğünüz üzere TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazarak üye ol butonunun üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından giriş bölümünden istediğiniz maçı seçerek satın al butonuna tıklayınız. Sonrasında E-posta adresinizi ve şifrenizi girerek tribün, blok ve bilet seçiminizi yapınız. Daha sonra koltuğunuzu seçerek tanımlama işleminizi yapınız ve son olarak Passolig kartınızla ödeme işleminizi yaparak biletinizi satın alınız ve işleminizi tamamlayınız. Satın almış olacağınız tüm biletlerinizi ve ilgili detaylı bilgileri biletlerim bölümünden istediğiniz zaman inceleyebilirsiniz.

7d5a9c8c4ad2b987c191e1b18cd29a3a

Her bireyin aldığı Passolig kartın süresi bir seneye kadar olsa da kartınızın süresi dolduğu vakit isterseniz kullanım süresini uzatarak biletlerinizi almaya devam edebilirsiniz. Kartınızda bilet almak için yeterli kadar para miktarı olmadığı takdirde kartınıza Passolig karta para yükle bölümünden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda PTT şubelerinden, PTTmatik’lerden, N Kolay işlem merkezinden, EFT üzerinden, Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinden de Passolig kartınıza para yükleyebilirsiniz. Passolig ile ilgili tüm bu anlattıklarımızın dışında herhangi bir sorunuz olursa eğer, 0850 724 33 44 Passolig iletişim merkezini arayarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 

Passolig Başvuru İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Passolig Üye Ol İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top